رشد دلار آمریکا متوقف می شود زیرا ین ژاپن به رونق می رسد: چشم انداز آسیا-اقیانوسیه


دلار آمریکا، DXY، آسیا و اقیانوسیه، ین ژاپن، PMI استرالیا، چشم انداز فنی – نکات گفتگو

  • بازارهای آسیا-اقیانوسیه در روز جمعه پس از سقوط سهام ایالات متحده، با خطر باز شدن روبرو هستند
  • داده‌های PMI استرالیا حاکی از بهبود اندک با افزایش AUD/USD است
  • شاخص DXY در مقاومت خط روند، درست از اوج ژوئن 2002، متوقف می شود

چشم انداز روز جمعه آسیا و اقیانوسیه

به نظر می رسد بازارهای آسیا-اقیانوسیه امروز پس از سقوط شاخص های سهام ایالات متحده در نیویورک، لحن کاهش ریسک روز پنجشنبه را افزایش دهند. بازدهی 10 ساله خزانه داری پس از افزایش 18 واحد پایه به بالاترین سطح خود از فوریه 2011 رسید. شاخص نزدک-100 (NDX) 1.17 درصد کاهش یافت و قیمت ها را به 4 درصد نسبت به پایین ترین حد خود در سال 2022 در 11037.21 رساند. طلا تغییر چندانی نداشت، نفت خام WTI 0.66 درصد افزایش یافت و قیمت گندم برای سومین روز در شیکاگو افزایش یافت.

شاخص DXY دلار آمریکا قبل از کاهش سودهای خود برای معامله در 24 ساعت گذشته، به بالاترین حد خود در چند دهه اخیر رسید. ین ژاپن بر شاخص DXY تاثیر گذاشت و در برابر همتایان اصلی خود افزایش یافت و از مداخله وزارت دارایی سود برد. ماساتو کاندا، رئیس ارز ژاپن، مداخله توکیو را چند ساعت پس از تضعیف ین به دلیل اعلام سیاست بانک مرکزی ژاپن که سیاست فوق‌العاده سست آن را حفظ کرد، تایید کرد. نخست وزیر فومیو کیشیدا، روز پنجشنبه گفت که در 11 اکتبر، ژاپن سقف ورود روزانه خود را کنار گذاشته و به مسافران بدون ویزا اجازه ورود به این کشور را می دهد.

افزایش ناامیدکننده 12.5 واحدی در ثانیه از سوی بانک مرکزی تایوان، USD/TWD را به بالاترین حد خود در سال 2022 رساند. در یک رای تقسیم شده، بانک انگلستان 50 واحد افزایش یافت. پوند انگلیس در برابر گرین بک سقوط کرد. بانک مرکزی آفریقای جنوبی (SARB) در روز پنجشنبه نرخ رپو اصلی خود را با 75 واحد افزایش به 6.25 درصد رساند. راند آفریقای جنوبی در برابر دلار کاهش یافت، اگرچه روند صعودی USD/ZAR دست نخورده باقی مانده است. USD/CHF پس از اینکه بانک ملی سوئیس (SNB) با افزایش نرخ به 0.5 درصد، نرخ ها را به محدوده مثبت رساند، USD/CHF بیش از 1 درصد افزایش یافت.

به‌روزرسانی ماه سپتامبر برای شاخص‌های مدیران خرید خدمات و تولید استرالیا (PMI) صبح امروز از بین رفت. بر اساس داده های S&P Global، گیج تولید از 53.8 در ماه اوت به 53.9 افزایش یافت و شاخص خدمات از 50.2 به 50.4 افزایش یافت. دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا و دلار نیوزلند یک شبه رشد ملایمی داشت، زیرا معامله گران روی افزایش 50 واحدی نرخ بهره در نشست بعدی RBA شرط بندی کردند.

23 سپتامبر – رویدادهای مهم APAC

تایوان – اعتماد مصرف کننده (SEPT)

فیلیپین – تراز بودجه (AUG)

تایلند – تراز تجاری (AUG)

سنگاپور – نرخ تورم اصلی سالانه (AUG)

تحلیل فنی دلار آمریکا

DXY در یک خط روند کلیدی از پایین ترین سطح ماه مه قرار دارد که از آن زمان به عنوان حمایت و مقاومت عمل کرده است. با نزدیک شدن به اوج ژوئن 2002، که در محدوده 1% از سطح فعلی است، قیمت ها در تلاش برای شکستن از خط روند هستند. شاخص قدرت نسبی (RSI) در سطح 70 سقوط کرد و نوسانگر را در قلمرو خنثی نگه داشت. عقب نشینی می تواند پشتیبانی بالقوه در میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA) را شاهد باشد.

دلار آمریکا (شاخص DXY) – نمودار روزانه

شرح نمودار به طور خودکار ایجاد شد

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع