رشد دلار آمریکا علیرغم بازدهی پایین تر از داده های Core PCE. در حال حاضر برای DXY چیست؟


نکات کلیدی دلار آمریکا:

  • دلار آمریکا علیرغم بازدهی پایین تر خزانه داری آمریکا جهش کرد، با افت شدید یورو که این حرکت را توضیح داد.
  • تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم ایالات متحده بالاتر از انتظارات است، اما داخلی ها به ضعف اقتصادی اشاره می کنند
  • همه نگاه ها به گزارش Core PCE در روز جمعه خواهد بود

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشترین خوانده شده: یورو/دلار آمریکا عقب نشینی کرد، DAX پس از افزایش 75 واحدی بانک مرکزی اروپا، شکست را کاهش داد

دلار آمریکا، همانطور که با شاخص DXY اندازه گیری شد، روز پنجشنبه جهش کرد و حدود 0.8% 110.58 افزایش یافت، که با کاهش شدید یورو در پی اعلام سیاست پولی بانک مرکزی اروپا تقویت شد. برای زمینه، بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را 75 واحد پایه افزایش داد و مطابق با انتظارات به 1.50 درصد رساند، اما در بحبوحه خطرات رکود فزاینده نتوانست از موضع جنگ طلبانه استقبال کند.

تحرکات امروز در بازار FX علیرغم افت شدید بازدهی خزانه داری ایالات متحده که در سراسر منحنی در پی انتشار داده های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده مشاهده شد، رخ داد. اگرچه تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم رشدی صعودی داشت و با نرخ سالانه 2.6 درصد در مقابل 2.4 درصد پیش بینی شده رشد کرد، اما تولید ناخالص داخلی ناشی از بخش خارجی بود و سایر اجزا تا حد زیادی خاموش بودند که نشانه ضعف اقتصادی اساسی است.

در مواجهه با شرایط به سرعت در حال کاهش تقاضا، FOMC ممکن است در آستانه اتخاذ یک سوگیری سخت‌گیرانه کمتر و وابسته به داده‌ها باشد و سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهد تا از رکود شدیدی که می‌تواند بازار کار را تحت تاثیر قرار دهد، جلوگیری کند. این هنوز یک محور نیست، اما اولین گام در این مسیر خواهد بود.

برای پیش بینی بهتر زمانی که بانک مرکزی ایالات متحده ممکن است شروع به تغییر استراتژی خود کند، مهم است که از نزدیک مراقب چگونگی تغییر فشارهای تورمی در کشور باشیم. با این حال، معامله گران فرصتی برای ارزیابی چشم انداز قیمت مصرف کننده در روز جمعه خواهند داشت، زمانی که وزارت بازرگانی ایالات متحده رقم Core PCE سپتامبر را منتشر کرد، معیار مورد علاقه فدرال رزرو برای سنجش تورم. پیش بینی می شود که این معیار نسبت به ماه به ماه 0.2 درصد و نسبت به سال قبل 5.2 درصد افزایش داشته باشد.

برای اینکه فدرال رزرو در آینده کمتر جنگ‌طلب شود، باید شواهد قانع‌کننده‌ای وجود داشته باشد که تورم تعدیل‌کننده است، بنابراین هرچه عدد اصلی PCE کمتر باشد، چشم‌انداز بهتری برای این روایت وجود خواهد داشت. در همین راستا، یک عدد ضعیف باید بر بازدهی فشار نزولی وارد کند و زمینه مطلوب تری برای کاهش کوتاه مدت دلار آمریکا ایجاد کند.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

تجزیه و تحلیل فنی شاخص دلار آمریکا (DXY).

پس از رالی روز پنجشنبه، به نظر می رسد شاخص DXY به مقاومت کلیدی در ناحیه 110.75 نزدیک می شود، نزدیک به میانگین متحرک ساده 50 روزه. اگر گاوها بتوانند قیمت ها را به بالای این مانع برسانند، شتاب خرید می تواند تسریع شود و راه را برای حرکت به سمت 111.70 و به دنبال آن 113.50 هموار کند. از طرف دیگر، اگر فروشندگان بازگشت کنند و جرقه برگشت نزولی را ایجاد کنند، مقاومت اولیه در حدود 109.30/109.00 قرار می گیرد. اگر این منطقه شکسته شود، افت تا 107.70 را نمی توان رد کرد.

نمودار فنی دلار آمریکا

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

نمودار DXY با استفاده از TradingView تهیه شد

ابزارهای آموزشی برای تاجران

  • تازه شروع کردی؟ دانلود راهنمای مبتدیان برای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ در مسابقه DailyFX شرکت کنید و بدانید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را در مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور معاملاتی قدرتمند از اینجا دریافت کنید.

— نوشته شده توسط دیگو کولمن، استراتژیست بازار برای DailyFX

منبع