راه اندازی 100 یورو/دلار، طلا و نزدک پیش از داده های تورم ایالات متحده. چه انتظاری داشته باشیم؟


نکات کلیدی تورم آمریکا:

  • سهام ایالات متحده در آغاز هفته افزایش یافت و نزدک 100 در وال استریت رشد کرد.
  • در همین حال، قیمت دلار و طلا در آستانه انتشار گزارش مهم اقتصادی آمریکا در روز سه‌شنبه نسبتا ضعیف‌تر شده است.
  • داده های تورم ژانویه ایالات متحده که قرار است فردا صبح منتشر شود، لحن معاملاتی را برای دارایی های مختلف تعیین می کند

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشترین خوانده شده: درک تورم و تاثیر جهانی آن

دارایی های ریسک روز دوشنبه پیش از انتشار داده های کلیدی اقتصادی ایالات متحده افزایش یافت. در معاملات بعدازظهر، دلار آمریکا نسبتا ضعیف‌تر بود و ارزهای بتای بالاتر مانند دلار را تقویت کرد. یورو و پوند انگلیس. در همین حال، قیمت طلا کاهش یافت، در حالی که نزدک 100 با حمایت از جهش سهام فناوری، یک رالی قوی را برگزار کرد.

با این حال، پویایی های اخیر بازار می تواند پس از انتشار آخرین گزارش تورم در صبح سه شنبه توسط اداره آمار کار ایالات متحده، معکوس شود یا شاید تقویت شود، بنابراین معامله گران باید به نتایج توجه زیادی داشته باشند.

پیش‌بینی می‌شود که CPI سرفصل ژانویه 0.5% در شرایط فصلی تعدیل شده افزایش یابد و نرخ سالانه را از 6.5% به 6.2% برساند. به نوبه خود، گیج اصلی، که انرژی و اجزای غذایی را حذف می کند، 0.4 درصد در شرایط ماهانه و 5.5 درصد در دوازده ماه گذشته افزایش یافته است.

انتشار فردا به شدت در وال استریت برای سرنخ هایی در مورد چشم انداز قیمت های مصرف کننده مورد بررسی قرار خواهد گرفت، به ویژه پس از اینکه پاول رئیس فدرال رزرو تایید کرد وجود کاهش تورم در موارد متعدد در آخرین نشست FOMC.

برای اینکه سهام شناور بمانند، داده‌های دریافتی باید حاکی از کاهش معنی‌دار نیروهای تورمی باشد، در غیر این صورت، معامله‌گران می‌توانند نرخ پایانه فدرال رزرو را مجدداً افزایش دهند و بازدهی خزانه‌داری آمریکا را تقویت کنند و بر قیمت طلا تأثیر بگذارند. این فرضیه اخیر به سود دلار آمریکا در فضای FX خواهد بود و چالش های متعددی را برای یورو ایجاد می کند.

اگرچه اخیراً قیمت‌های مصرف‌کننده به سرعت کاهش یافته است، افزایش هزینه‌های انرژی در ابتدای سال، بازارهای کار بسیار فشرده و تعدیل‌های فصلی از سوی اداره آمار کار می‌تواند همگرایی تورم را به سمت هدف ۲ درصدی فدرال رزرو کند کند. با حرکت معامله گران روی پوسته تخم مرغ، یک شگفتی صعودی در CPI می تواند اعتماد را از بین ببرد و نوسانات را در بین طبقات دارایی افزایش دهد.

تنظیمات فنی قبل از داده های CPI ایالات متحده

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

EUR/USD در چند جلسه معاملاتی گذشته بین مقاومت 1.0785 و حمایت 1.0661 تثبیت شده است. اگر قیمت‌ها به سمت نزول بروند، می‌توانیم در کوتاه‌مدت شاهد آزمایش مجدد 1.0467 باشیم. در مقابل، اگر تثبیت به سمت بالا حل شود، این جفت می تواند به سمت 1.0942 صعود کند. با قدرت بیشتر، تمرکز به بالاترین حد در سال 2023 تغییر می کند.

یورو/دلار آمریکا چارت سازمانی

نمودار، نمودار خط، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

تحلیل فنی نزدک 100

Nasdaq 100 صعود خود را در روز دوشنبه از سر گرفت و پس از فروش هفته گذشته، از حمایت خط روند کوتاه مدت نزدیک به 12200 جهش کرد. اگر گاوها کنترل بازار را در روزهای آتی حفظ کنند، مقاومت اولیه در حدود بالاترین رقم ژانویه خواهد بود، که با اصلاح فیب 38.2 درصدی رکود 2021-2022 نیز مطابقت دارد. از سوی دیگر، اگر فروشندگان مجدداً ظاهر شوند و جرقه‌ای بازگشت نزولی را ایجاد کنند، حمایت 12200 و 11900 پس از آن نزدیک به میانگین متحرک ساده 200 روزه خواهد بود.

نمودار NASDAQ 100

نمودار، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

تحلیل فنی قیمت طلا

قیمت طلا در زمان نگارش این مقاله به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه رسیده است. اگر این شکست ادامه یابد، خرس‌ها به زودی می‌توانند به 1828 دلار حمله کنند، یعنی اصلاحی فیبوناچی 38.2 درصدی رالی سپتامبر 2022/فوریه 2023. در ضعف بیشتر، توجه به 1805 دلار معطوف می شود. از طرف دیگر، اگر قیمت‌ها به سمت بالاتر حرکت کنند، اولین مقاومتی که باید در نظر گرفته شود روی 1890 دلار و پس از آن 1920 دلار باقی می‌ماند.

نمودار قیمت طلا

نمودار، نمودار خط، شرح هیستوگرام به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

منبع