رالی طلا (XAU/USD) در محدوده اوج سقوط کرد، تثبیت بیشتر در پیش است؟


طلا (XAU/USD) نکات کلیدی:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی کامل سه ماهه سوم طلا را اکنون دریافت کنید

بیشتر بخوانید: یورو/دلار آمریکا به بالاترین سطح 2 ماهه رسیده است، آیا زمان عقب نشینی است؟

قیمت طلا صبح را با افزایشی آغاز کرد زیرا بازدهی خزانه داری ایالات متحده از بالاترین سطح اخیر کاهش یافت و قیمت طلا در 10Y آمریکا به زیر مرز 4 درصد و حدود 1 درصد در روز کاهش یافت. بازار باز ایالات متحده شاهد جهش شاخص دلار از پایین ترین سطح روزانه خود بوده است، اما با یافتن مقاومت طلا در محدوده اخیر در حدود 1940 دلار. مانند بازارها به طور کلی اخیرا، به نظر می رسد افزایش قیمت طلا امروز فاقد اطمینان لازم برای شکستن مرز 1940 دلار است.

ایالات متحده 2Y و 10Y بازده

image1.png

منبع: TradingView، تهیه شده توسط Zain Vawda

طلا برای بخش بهتری از 3 هفته در محدوده بین 1890 تا 1940 دلار باقی مانده است. این جفت تلاش کرده اند تا محدوده را در هر دو طرف بشکنند اما نتیجه ای نداشت زیرا بازارها در آستانه ماه شلوغ جلسات بانک مرکزی محتاط هستند. CPI ایالات متحده می تواند فردا به عنوان یک کاتالیزور عمل کند و انتظارات حاکی از چاپ نرم تر باشد که می تواند طلا را به بالای دسته 1940 دلار برساند.

عدم پیگیری اخیر باعث شده است که انتظار برای افزایش صعودی دیگری برای فلز گرانبها به سمت علامت 2000 دلار در هر اونس افزایش یابد. با این حال، با توجه به اینکه فدرال رزرو آماده بازگشت با افزایش نرخ بهره در این ماه پس از توقف در ماه ژوئن است، هر افزایشی در این دوره ممکن است کوتاه مدت باشد.

در جلسه ایالات متحده از نظر ریسک رویداد چندان جلوتر نیست و احتمالاً فردا به انتشار CPI ایالات متحده معطوف می شود.

یک عکس از صفحه نمایش یک تلفن توضیحات به طور خودکار ایجاد شد

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

پیشنهاد شده توسط زین وودا

نحوه معامله طلا

چشم انداز فنی و افکار نهایی

از دیدگاه فنی، به نظر می‌رسد که قیمت طلا با الگوی پرچم صعودی و اقدامات قیمتی که به همان اندازه نشان می‌دهد، برای یک شکست آماده به نظر می‌رسد. از زمانی که در 29 ژوئن به زیر سطح روانی 1900 دلار در هر اونس رسیدیم، اوج‌ها و پایین‌های بالاتر را چاپ کرده‌ایم.

تنها نگرانی من در مورد شکست صعودی در این مرحله، منطقه تلاقی کلیدی در حدود 1950 دلار است که با MA 100 روزه مطابقت دارد، در حالی که MA 50 روزه کمی بالاتر در 1959 دلار است. یک شکست بالاتر می تواند مقاومتی در حدود 1980 دلار را وارد بازی کند.

طلا (XAU/USD) نمودار روزانه – 11 جولای 2023

image3.png

منبع: TradingView، نمودار تهیه شده توسط Zain Vawda

داده های احساسات مشتری IG

با نگاهی به داده های احساسات مشتری IG می بینیم که معامله گران خرده فروشی در حال حاضر خالص هستند بلند در طلا با 68% معامله گرانی که موقعیت های خرید دارند (تا لحظه نگارش این مقاله). در DailyFX ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، به این معنی که می‌توانیم شاهد ادامه کاهش قیمت طلا در پی یک صعود صعودی کوتاه مدت باشیم.

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده Markets برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع