دلار کانادا با کاهش قیمت نفت خام در حالی که معامله گران قبل از فدرال رزرو ضعیف شدند، کاهش یافت


دلار کانادا، USD/CAD، نفت خام، ریسک گریزی – جلسه توجیهی:

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی نفت رایگان خود را دریافت کنید

دلار کانادا در کنار قیمت نفت خام به دلیل تشدید احساسات کاهش می یابد

دلار کانادا یکی از بدترین ارزهای اصلی در 24 ساعت گذشته بود. ضعف در لونی به دنبال روزی مشابه برای قیمت نفت خام بود که WTI در روز سه شنبه حدود 5.6 درصد کاهش یافت. این بدترین عملکرد برای این کالا در 24 ساعت از 12 جولای بود. نفت به طور کامل از کاهش های غیرمنتظره اوپک پلاس در هفته های قبل و سپس مقداری معکوس کرده است.

به طور کلی، 24 ساعت ریسک گریز در بازارهای مالی جهانی بود. بدبینی در جریان معاملات وال استریت افزایش یافت. در پایان روز، نزدک 100، اس اند پی 500 و داو جونز به ترتیب 0.92-، 1.17- و 1.11- درصد سقوط کردند. در همین حال، “میزان ترس” بازار VIX بیش از 10 درصد افزایش یافت (اگرچه بیشتر سودها قبل از پایان معاملات وال استریت معکوس شدند).

ترس از کند شدن رشد جهانی احتمالاً باعث حرکت قیمت بازار شده است. برای یک چیز، چند سهام بانک منطقه ای پس از نجات بانک First Republic توسط جی پی مورگان سقوط کردند. در همین حال، الف شاخص کلیدی بازار کار به سمت اشتباه ادامه داد اکنون حدود 1.64 شغل در ایالات متحده به ازای هر فرد بیکار وجود دارد که کمترین میزان از پایان سال 2021 است.

نفت یک صادرات کلیدی کانادا است. به این ترتیب، جهت کالا اغلب نقش کلیدی در سیاست پولی محلی ایفا می کند. به این ترتیب، دلار کانادا تحت فشار عوامل بنیادی متعددی قرار گرفت: کاهش چشم انداز رشد (به ویژه تقاضای تجاری بالقوه با ایالات متحده) و چشم انداز درآمد آینده از نفت خام.

با نگاهی به آینده، معاملات روز چهارشنبه آسیا-اقیانوسیه می تواند مانند وال استریت ادامه یابد. وخامت بیشتر در جو بازار ممکن است به فشار بر نفت خام و احتمالاً Loonie ادامه دهد و USD/CAD را بالاتر ببرد. بازارها نیز با نگرانی در انتظار تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره هستند که در کمتر از 24 ساعت موعد مقرر اعلام می شود.

تحلیل تکنیکال دلار کانادا

در نمودار روزانه، USD/CAD از ماه مارس به سمت خط روند نزولی کوتاه مدت برگشت. این می تواند تمرکز رو به پایین را حفظ کند. اما قیمت ها نیز بالاتر از میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA) باقی می مانند. دومی شروع به شیب به سمت بالا می کند، به این معنی که یک شکست کلیدی در این جفت نسبتاً زود دیده می شود. افزایش بیشتر، منطقه مقاومت 1.3833 – 1.3862 را در معرض دید قرار می دهد. در غیر این صورت، چرخش به پایین تمرکز را روی محدوده 1.3263 – 1.3334 قرار می دهد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نمودار روزانه USD/CAD

نمودار روزانه USD/CAD

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

منبع