دلار کانادا با قیمت نفت خام سقوط می کند، آیا USD/CAD در مرحله بعدی بالاتر خواهد رفت؟


USD/CAD، WTI، رشد جهانی – دلار کانادا و نفت:

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی نفت رایگان خود را دریافت کنید

رنج لونی در کنار قیمت نفت خام

دلار کانادا در روز پنج شنبه در برابر دلار آمریکا ضعیف عمل کرد و باعث افزایش زیان هایی شد که از پایان هفته گذشته شروع شد. USD/CAD در این هفته تا کنون تقریباً 1 درصد رشد داشته است که بهترین هفته برای جفت ارز از ابتدای ماه مارس است. چه چیزی باعث ضررهای اخیر برای Loonie شده است؟

به نفت خام نگاه نکنید. WTI در این هفته تا کنون تقریباً 7 درصد کاهش داشته است که بدترین دوره 5 روزه از اواسط مارس را نشان می دهد. از زمانی که اوپک پلاس اعلام کرد کاهش غافلگیرکننده کاهش چشم انداز رشد جهانی در پایان ماه گذشته را اعلام کرد، این کالا تقریباً شکاف صعودی را پر کرده است. این باعث افزایش قیمت WTI شد زیرا بازارها پس از پایان هفته آخر ماه مارس معاملات خود را آغاز کردند.

نفت یک صادرات کلیدی کانادا است و اقتصاد را در مواقعی نسبت به نوسانات قیمت آن حساس می کند. اخیراً ترس از کاهش رشد جهانی باعث کاهش قیمت این کالا شده است. دیروز، کتاب بژ فدرال رزرو نشان داد که سیاستگذاران خاطرنشان کردند که فعالیت های اقتصادی در هفته های اخیر متوقف شده است. در همین حال، تفاوت مشخصی بین نحوه هدایت اقتصاد چین توسط عوامل داخلی و خارجی وجود دارد.

در اوایل این هفته، خرده‌فروشی چین به شدت انتظارات را شکست داد، زیرا اقتصاد همچنان به بهبودی از رژیم صفر کووید ادامه داد. اما تولید صنعتی عقب افتاد که حساسیت بیشتری نسبت به سلامت اقتصاد جهانی دارد. به این ترتیب، تعجب آور نیست که شاهد صعود USD/CAD در روزهای اخیر باشیم که کاهش قیمت نفت را دنبال می کند. برای USD/CAD کجا؟

تحلیل تکنیکال دلار کانادا

با تمرکز بر نمودار روزانه، USD/CAD اکنون با میانگین متحرک ساده 20 روزه (SMA) مواجه است. این جفت از اواخر ماه مارس آن را آزمایش نکرده است. این خط می‌تواند تمرکز نزولی کوتاه‌مدت را حفظ کند و قیمت‌ها را به خط روند صعودی از نوامبر و منطقه حمایتی 1.3263 – 1.3334 برگرداند. در غیر این صورت، تایید شکست در بالا، منطقه عطف 1.37 را آشکار می کند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نمودار روزانه USD/CAD

نمودار روزانه USD/CAD

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

برای تماس با دانیل، او را در توییتر دنبال کنید:@ddubrovskyFX

منبع