دلار نیوزلند افزایش یافت زیرا تورم باعث افزایش بیشتر شرط‌بندی RBNZ شد


دلار نیوزیلند، NZD/USD، CPI، RBNZ – جلسه توجیهی آسیا و اقیانوسیه:

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

دلار نیوزیلند در اوایل روز چهارشنبه در معاملات آسیایی پس از آن که داده‌های تورم محلی قوی‌تر غیرمنتظره‌ای را پشت سر گذاشت، افزایش یافت. در سه ماهه دوم، نرخ سرفصل CPI نیوزلند در برابر اجماع 5.9 درصد، 6 درصد سالانه بود. این در حالی است که تورم 1.1 درصد در مقایسه با 0.9 درصد پیش بینی شده بود. هر دو خوانش به ترتیب از 6.7 درصد و 1.2 درصد کاهش یافتند.

در پاسخ، بازارهای مالی شروع به قیمت گذاری در یک بانک رزرو جنگ طلب تر نیوزلند کردند. قبل از این داده ها، بازارهای مالی به سختی به پتانسیل افزایش دیگری تا پایان سال جاری نگاه می کردند. اکنون، افزایش 25 واحدی دیگر به 5.75 درصد عمدتاً قیمت گذاری شده است. بازده اوراق قرضه دولتی نیوزیلند پس از کاهش داده ها بالاتر رفت.

هفته گذشته، بانک مرکزی نرخ رسمی نقدی خود را بدون تغییر در 5.5 درصد نگه داشت. سیاست گذاران خاطرنشان کردند که مطمئن هستند که نرخ های محدودکننده تورم را به هدف باز می گرداند. علاوه بر این، فرماندار تاکید کرد که صاحبان خانه هنوز تاثیر کامل چرخه سفت شدن را احساس نکرده اند. متوسط ​​نرخ وام مسکن وام های معوقه در اوایل سال آینده از 3 درصد در اوایل سال گذشته به 6 درصد افزایش یافته است.

سیاست پولی با تاخیر همراه است و همین امر بانک مرکزی بودن را دشوار می کند. به این ترتیب، حتی اگر RBNZ مجدداً افزایش یابد، قیمت‌گذاری در بازار محدود می‌شود و تنها یک افزایش بیشتر در پیش است. این امر می تواند در کوتاه مدت حمایت NZD/USD را ارائه دهد، به ویژه با توجه به اینکه تصمیم بعدی فدرال رزرو برای نرخ بهره تا 26 جولای نخواهد بود. در آن زمان بود که دلار آمریکا توانست جایگاه خود را بازیابد.

واکنش NZD/USD به داده های CPI

واکنش NZD/USD به داده های CPI

نمودار ایجاد شده در TradingView

تحلیل فنی دلار نیوزلند

در نمودار روزانه، NZD/USD از ابتدای سال جاری میلادی از خط روند تلخ جهش کرد. این خط به عنوان مقاومت حفظ شد و تمرکز نزولی کوتاه مدت را حفظ کرد. این یک خط روند رو به افزایش از اکتبر است که از سوگیری صعودی گسترده تر حمایت می کند. جهش از حالت اول می تواند راه را برای افزایش بیشتر باز کند و تمرکز را روی سطح اصلاحی فیبوناچی 14.6% در 0.6388 قرار دهد.

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

نمودار روزانه NZD/USD

تحلیل فنی دلار نیوزلند

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

منبع