دلار سلوف باعث افزایش نرخ کابلی پیش از شاخص قیمت مصرف کننده در بریتانیا شد


تجزیه و تحلیل GBP/USD

  • دلار در آستانه انتشار مهم شاخص شاخص قیمت مصرف کننده در بریتانیا در هفته آینده، پوند/دلار آمریکا را بالاتر می برد
  • سطوح فنی GBP/USD به دلیل شکسته شدن سطح جدید بالای 1.3000 قابل مشاهده است
  • داده های احساسات به ادامه صعودی اشاره می کند زیرا احساسات خرده فروشی روی معکوس شرط بندی می کند
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ببینید چه چیزی برای استرلینگ در Q3 وجود دارد

دلار GBP/USD را پیش از چاپ CPI مهم بریتانیا افزایش داد

عملکرد اخیر کیبل با آنچه در روزهای پس از افزایش شگفت‌انگیز 50 واحد پایه بانک انگلستان در ماه گذشته شاهد بودیم، در تضاد است. در آن زمان قیمت‌ها کاهش یافت، زیرا معامله‌گران ارزیابی کردند که افزایش نرخ‌های بهره چه معنایی برای اقتصاد گسترده‌تر دارد، زیرا صاحبان خانه‌های بیشتری قرار است دوره‌های وام مسکن با نرخ ثابت خود را به پایان برسانند.

احیای جدید صعودی تا حد زیادی به دلیل فروش قابل توجه دلار است که پس از یک رشته داده های تشویقی تورم در خارج از ایالات متحده رخ داده است. این هفته معامله گران با اعتقاد بیشتری مبنی بر اینکه چاپ پایین ماه مه گذشته یکبار نبود، پر شده بودند و باعث کاهش شدید دلار شد.

هفته آینده چشم انداز کابل بسیار پیچیده می شود زیرا داده های تورم بریتانیا در صبح چهارشنبه منتشر می شود. تورم اصلی بریتانیا، بر خلاف همتای آمریکایی خود، در واقع شاهد افزایش فشار قیمت‌ها با وجود موضع جنگ‌طلبانه بانک مرکزی انگلیس بوده است. فشار بر فرماندار اندرو بیلی که اغلب اظهار داشته است که تورم از سه ماهه دوم به بعد به شدت کاهش خواهد یافت، افزایش یافته است. این کار را نکرده است. درعوض، فشارهای قیمتی گسترده شتاب بیشتری گرفته و حمایت پایداری را برای پوند ارائه کرده است.

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

ملاحظات فنی GBP/USD

نمودار هفتگی GBP/USD پیشرفت صعودی اخیر و میزان اهمیت آن را در یک زمینه گسترده تر نشان می دهد. قیمت‌ها در یک شکل‌گیری گوه‌ای رو به رشد معامله می‌شدند و به مقاومتی بالاتر از خط روند رسیدند و اکنون در مسیر حرکت با بسته شدن بالای 1.3000 قرار دارند. افزایش تصاعدی و اینکه چگونه جفت را در محدوده زمانی بیش از حد خرید قرار می دهد را در نظر داشته باشید.

نمودار هفتگی GBP/USD

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

نمودار روزانه شیب صعود را نشان می دهد، که به نظر می رسد در جلسه معاملاتی امروز لندن به طور غیرمعجبی کاهش یافته است، زیرا این جفت در هر دو بازه زمانی روزانه و هفتگی وارد قلمروی بیش از حد خرید شده است.

گاوها ممکن است به دنبال نشانه هایی از عقب نشینی به سمت 1.3000 باشند قبل از اینکه ادامه صعودی را از چنین سطوح طولانی در نظر بگیرند. 1.3000 نشان دهنده یک سطح روانشناختی کلیدی از حمایت با مقاومت تماماً بالا در 78.6% فیبوناچی اصلاحی کاهش 2021-2022 (1.3413) است. گزارش تورم داغ هفته آینده از پتانسیل صعودی حمایت می کند، در حالی که یک حرکت دلگرم کننده پایین تر در CPI اصلی، اگر به اندازه کافی بزرگ باشد، می تواند باعث تسلیم شدن این جفت ارز به میزان قابل توجهی از افزایش اخیر شود.

نمودار روزانه GBP/USD

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

نحوه معامله GBP/USD

احساسات به نفع روند صعودی فعلی است

سفته بازان سازمانی بزرگ همچنان به موقعیت خود در جهت روند ادامه می دهند در حالی که مشتریان خرده فروشی شرط های معکوس را جمع می کنند. موقعیت خالص خرید در پوند طولانی است.

موقعیت یابی سوداگرانه بر اساس گزارش تعهد معامله گران، CFTC

منبع: CoT، CFTC، Refinitiv، تهیه شده توسط ریچارد اسنو

شاخص برعکس است احساسات مشتری IG، می بیند که معامله گران در سمت کوتاه کابل افزایش می یابند و انتظار یک معکوس را دارند. این یک موقعیت چالش برانگیز برای حفظ در طول راهپیمایی های طولانی است، بسیار شبیه آنچه در حال حاضر شاهد آن هستیم.

داده های احساسات مشتری IG به شدت به نفع یک معکوس انباشته شدند

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

شما چه نوع معامله گر هستید؟

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع