دلار استرالیا پیش از داده های مهم CPI به اوج های جدیدی می پردازد. کجا برای AUD/USD؟


دلار استرالیا، AUD/USD، دلار آمریکا، فدرال رزرو، RBA، CPI، سنگ آهن، طلا – نقاط صحبت

  • را دلار استرالیا زمین امروز در دلار آمریکا ضعف
  • در حالی که بازار به درستی بر آینده متمرکز شده است CPI، PPI در روز جمعه ممکن است تأثیر بگذارد
  • چین در تعطیلات است، اما کالاها شناور هستند. اراده AUD/USD بالا جدید ایجاد کنید؟

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

پیش بینی AUD رایگان خود را دریافت کنید

دلار استرالیا به سمت بالاترین رقم پنج ماهه هفته گذشته در 0.7063 حرکت می کند زیرا دلار آمریکا به طور گسترده ای تحت فشار قرار می گیرد.

چندین سخنران از فدرال رزرو اخیراً اعلام کرده اند که اکنون افزایش 25 واحد پایه (bp) را به عنوان سرعت مناسب برای انقباض در جلسات آتی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) می بینند.

بازارهای آتی و سوآپ نرخ بهره در چنین افزایشی در جلسات فوریه و مارس در حال افزایش هستند، اما پس از آن کمتر مشتاق نرخ های بالاتر فراتر از آن هستند.

به نظر می رسد این تصور در مورد پایان دادن به سیاست های محدودکننده بیشتر باعث تقویت بازارهای سهام و تضعیف دلار آمریکا شده است.

در بخش داخلی، داده‌های CPI سه ماهه اوج‌آمیز فردا برای سرنخ‌هایی در مورد تصمیم بانک مرکزی استرالیا در مورد نرخ در 7 فوریه مورد بررسی دقیق قرار خواهند گرفت. بازار آتی با افزایش 14 واحدی در نرخ نقدی قیمت گذاری شده، بلاتکلیف است.

نظرسنجی بلومبرگ از اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کند که CPI سرفصل Q/Q از 1.8 درصد به 1.6 درصد برسد، در حالی که برای قرائت Y/Y، آنها پیش‌بینی می‌کنند که از 7.6 درصد به 7.8 درصد برسد. این اختلاف با کاهش تعداد سه ماهه کمتر از سه ماهه چهارم سال 2021 توضیح داده می شود.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه معامله AUD/USD

در حالی که CPI تمرکز دستور RBA برای هدف گذاری 2 تا 3 درصد در چرخه تجاری است، شاخص قیمت تولید کننده (PPI) نیز می تواند نقشی ایفا کند.

PPI قرار است این جمعه منتشر شود و اگر در سه ماهه چهارم شتاب گرفته باشد، می تواند تا این سه ماهه برای CPI مشکل ایجاد کند. مشاغلی که در مزرعه و دروازه کارخانه با هزینه های بالاتری روبرو هستند دو انتخاب دارند.

آنها می توانند افزایش هزینه ها را جذب کنند و به درآمد ضربه بزنند، یا می توانند تلاش کنند و افزایش قیمت را به مصرف کنندگان منتقل کنند. با کاهش نرخ بیکاری نزدیک به پایین ترین سطح چند نسلی در 3.5٪، شرکت های دارای انگیزه سود ممکن است مشتاق باشند که افزایش هزینه های خود را منتقل کنند و حاشیه سود خود را حفظ کنند.

در حالی که چین این هفته برای جشن‌های سال نو قمری در تعطیلات است، داستان بازگشایی در آنجا همچنان زیربنای بازارهای کالا است.

بسیاری از صادرات استرالیا از زمانی که دومین اقتصاد بزرگ جهان بر روی سیاست کووید-19 متمرکز شد، افزایش قیمت قابل توجهی داشته است. اگر این روند ادامه پیدا کند، ممکن است AUD/USD را افزایش دهد.

شاخص AUD/USD، مس، طلا، سنگ آهن و DXY (USD)

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCathyFX در توییتر

منبع