دلار استرالیا پس از تولید ناخالص داخلی چین ضرر کرد. نزولی بیشتر در AUD/USD چقدر است؟


داده های دلار استرالیا، دلار آمریکا، AUD، ایالات متحده، چین – نکات گفتگو:

  • اقتصاد چین کمتر از پیش بینی ها در سه ماهه دوم.
  • تولید صنعتی در ماه گذشته بیش از حد انتظار افزایش یافت، در حالی که فروش خرده فروشی همچنان به نرمی خود ادامه داد.
  • این به چه معناست AUD/USD?

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

پس از رشد کمتر از حد انتظار اقتصاد چین در سه ماهه دوم، دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا ضررهای روز را حفظ کرد.

رشد اقتصادی چین در سه ماهه آوریل تا ژوئن 6.3 درصد در مقایسه با 7.3 درصد و 4.5 درصد در سه ماهه قبل بود. تولید صنعتی در ماه ژوئن 4.4 درصد در مقایسه با 2.7 درصد پیش بینی شده و 3.5 درصد در ماه مه رشد کرد. خرده فروشی در ماه ژوئن 3.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد کرد، در مقابل 3.2 درصد مورد انتظار و 12.7 درصد در ماه می. سرمایه گذاری دارایی های ثابت در دوره ژانویه تا ژوئن 3.8 درصد در مقایسه با 3.5 درصد مورد انتظار رشد داشته است.

نمودار 5 دقیقه ای AUD/USD

image1.png

نمودار ایجاد شده توسط مانیش جرادی با استفاده از TradingView

در ماه‌های اخیر، داده‌های کلان چین ضعیف شده است، همانطور که در شاخص غافلگیری اقتصادی چین منعکس شده است، که در حدود سطوح قبل از بازگشایی اقتصادی در اوایل سال جاری کاهش یافته است. پکن در هفته‌های اخیر مجموعه‌ای از اقدامات را برای کاهش برخی از ریسک‌های نزولی برای اقتصاد اعلام کرده است، از جمله کاهش معیارهای وام‌دهی کلیدی، اقدامات هدفمند برای وسایل نقلیه با انرژی جدید، بخش دارایی و بخش هوش مصنوعی مولد پررونق و نشانه‌هایی پایان سرکوب چندین ساله بخش فناوری.

تحلیلگران در حال حاضر شروع به ارتقای چشم انداز سهام چین در مورد انتظارات از اقدامات محرک بیشتر از سوی دولت، ارزش گذاری های جذاب و تسهیل شرایط مالی کرده اند. چین بزرگترین شریک تجاری دو طرفه استرالیا در زمینه کالا و خدمات است. هر گونه بهبودی در چشم انداز رشد چین نوید خوبی برای چشم انداز AUD است. تمرکز اصلی در حال حاضر بر روی جلسه دفتر سیاسی در اواخر ژوئیه و اقدامات محرک اضافی بالقوه، به ویژه زیرساخت ها، و بخش املاک و مستغلات است.

نمودار روزانه AUD/USD

image2.png

نمودار ایجاد شده توسط مانیش جرادی با استفاده از TradingView

به غیر از چین، دلار استرالیا/دلار آمریکا در بحبوحه انتظارات فزاینده مبنی بر اینکه فدرال رزرو آمریکا در حال نزدیک شدن به پایان چرخه انقباض خود در کاهش تورم ایالات متحده است، حمایت شده است. بر اساس ابزار CME FedWatch، معاملات آتی نرخ، شانس 96 درصدی برای آخرین 25 امتیاز پایه در نشست 25 تا 26 ژوئیه را نشان می دهد.

در نمودارهای فنی، به نظر می رسد فشار نزولی میان مدت AUD/USD پس از بازگشت اوایل ماه جاری از نزدیک به 0.6600 در حال کاهش است. اکنون در حال آزمایش مقاومت در اواسط ژوئن 0.6900 است. هر شکست بالاتر می تواند در را در ابتدا به سمت اوج 0.7030 در اواسط فوریه باز کند. در جهت نزولی، حمایت کاملا قوی در اطراف 0.6785 وجود دارد.

پیشنهاد مانیش جرادی

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

— نوشته شده توسط مانیش جرادی، استراتژیست DailyFX.com

— با جرادی در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JaradiManish

منبع