دلار استرالیا پس از افزایش RBA 0.50 درصد کاهش یافت. کجا برای AUD/USD؟


دلار استرالیا، AUD/USD، RBA، CPI، تورم، ASX 200 – نکات صحبت کردن

  • RBA درگیر مبارزه با تورم هستند و دوباره 0.5 درصد افزایش یافته اند.
  • AUD/USD پس از آن کاهش یافت، در حالی که ASX 200 کمی افزایش یافت
  • RBA افزایش های بیشتری را در ذهن دارند. ویل AUD/USD ذینفع باشد؟

دلار استرالیا پس از تایید بیشتر اتحاد خود با سایر بانک های مرکزی جهانی در یک رژیم سختگیرانه، به سمت جنوب حرکت کرد.

این بانک نرخ نقدی را با 50 واحد افزایش از 0.85 درصد به 1.35 درصد رساند. این اولین بار است که بانک در مجامع متوالی نرخ ها را 50 واحد افزایش می دهد.

بیانیه ای که این تصمیم را ادامه می دهد، مسائل زنجیره تامین جهانی را برجسته می کند و آنها انتظار دارند تورم در اواخر سال جاری به اوج خود برسد و سپس در سال 2024 به هدف خود بازگردد.

در پایان این بیانیه آمده است:هیئت مدیره متعهد به انجام اقدامات لازم برای اطمینان از بازگشت تورم در استرالیا به هدف در طول زمان است.

شاخص سهام ASX 200 استرالیا در واکنش به این خبر حمایتی پیدا کرد. بازده اوراق قرضه 3 ساله دولت مشترک المنافع استرالیا بلافاصله پس از اعلام 8 واحد پایه کاهش یافت و به 2.95 درصد رسید.

با ورود به جلسه، AUD/USD و ASX 200 پشتوانه ای برای شروع هفته پس از فروش تا پایان هفته گذشته به دلیل نفوذ ریسک منفی بازارها پیدا کردند.

در سطح جهانی، معمایی برای بانک های مرکزی وجود دارد که ریسک رکود را در مقابل مهار تورم می سنجند. استرالیا ممکن است در موقعیت نسبتاً منحصر به فردی باشد.

در هفته منتهی به نشست امروز، انتشار داده‌های اقتصادی درجه دوم استرالیا قوی بوده و همه آنها تا حد صعود شگفت‌زده شده‌اند. خرده‌فروشی، آگهی‌های شغلی و مشاغل خالی، رشد اعتبار بخش خصوصی، وام‌های مسکن و تاییدیه‌های ساختمان، همه انتظارات را شکست دادند.

قبل از اینکه همه این داده ها در دسترس باشد، فیلیپ لو، فرماندار RBA، زنگ خطر را در مورد تورم و نرخ نقدی به صدا درآورده بود. پیش‌بینی می‌شود که CPI تا دسامبر به حدود 7 درصد برسد و نرخ نقدی آن 2.5 درصد باشد.

اگر اعداد CPI سه ماهه را بشکنیم، تورم 7 درصد می تواند زودتر از دسامبر به اینجا برسد.

دلار استرالیا پس از افزایش RBA 0.50 درصد کاهش یافت.  کجا برای AUD/USD؟

CPI سه ماهه دوم 2021 0.8٪ بود و این عدد از شاخص CPI که قرار است به 27 برسد کاهش می یابد.هفتم جولای. CPI سه ماهه اول 2022 2.1 درصد بود.

3 ماه اول سال فقط شامل یک ماه از افزایش شدید قیمت کالاها، به ویژه انرژی و مواد غذایی است. بزرگترین افزایش در هزینه های تولید هنوز به طور کامل به مصرف کننده منتقل نشده است.

اگر فرض کنیم که CPI سه ماهه دوم 2022 با همان نرخ سه ماهه اول (2.1٪) باشد، به ما 6.3 درصد می رسد.

با نگاهی به افزایش فوق‌العاده انرژی، مواد غذایی و مصالح ساختمانی در سه ماهه دوم سال جاری، احتمال بسیار زیاد این رقم وجود دارد.

اگر CPI در ماه ژوئیه بالاتر از 7٪ چاپ شود، RBA ممکن است در جلسه بعدی خود در روز سه شنبه 2 به افزایش پرجمعیت ادامه دهد.nd مرداد.

این که آیا این به AUD/USD بالاتر تبدیل می‌شود یا نه، همچنان در صحنه باقی می‌ماند و دسیسه‌های جهانی همچنان بر استرالیا تأثیر می‌گذارد.

اگر AUD/USD به رکود خود ادامه دهد، آنگاه این امر اقتصاد داخلی را بیشتر تحریک خواهد کرد و تراز تجاری همچنان هر ماه حدود 10 میلیارد دلار استرالیا اضافه می کند.

بیانیه کامل RBA قابل خواندن است اینجا.

نمودار AUDUSD

چارت سازمانی جبازخوانی شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

برای تماس با دانیل، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @DanMcCathyFX در توییتر

منبع