دلار استرالیا نسبت به PMI چین و داده‌های داخلی شکست خورد. کجا برای AUD/USD؟


دلار استرالیا، AUD/USD، PMI چین، خرده فروشی، اعتبار، CPI، RBA – نقاط صحبت

  • این دلار استرالیا با بهبود PMI چین به سمت شمال حرکت کرد
  • AUD/USD پس از خرده فروشی نرم و داده های اعتباری تحت فشار قرار گرفته بود
  • سه شنبه هفته آینده شاهد تصمیم RBA در مورد نرخ ها خواهیم بود. آیا بر AUD/ تاثیر خواهد گذاشتدلار آمریکا?

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

پیش بینی AUD رایگان خود را دریافت کنید

دلار استرالیا پس از آن که PMI چین نشانه هایی از بهبود اقتصادی نشان داد که به دنبال داده های داخلی که نشان دهنده کاهش شرایط بود، مجددا کالیبراسیون شد.

PMI تولیدی چین در ماه دسامبر مطابق با انتظارات 50.1 چاپ شد و شاخص غیر تولیدی در 54.4 بسیار بالاتر از پیش بینی 52.0 بود. این ترکیب باعث شد تا PMI ترکیبی 52.9 در مقابل 42.6 قبلی باشد که یک تقویت عظیم در احساسات است.

شاخص‌های PMI چین نتیجه نظرسنجی از 3000 تولیدکننده در سراسر چین است که عمدتاً شرکت‌های بزرگ هستند. این یک شاخص انتشار است، قرائت بیش از 50 برای چشم انداز اقتصادی دومین اقتصاد بزرگ جهان انبساطی تلقی می شود.

داده های امروز شامل کاهش محدودیت های کووید-19 است که در ماه دسامبر مشاهده شد و به نظر می رسد مزایای فوری بازگشایی را نشان می دهد. شاخص سهام CSI 300 چین بیش از 12 درصد از پایین ترین سطح ماه دسامبر و 22 درصد از پایین ترین سطح اکتبر افزایش یافته است.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه معامله AUD/USD

یک ساعت قبل از PMI چین، خرده‌فروشی ماه به ماه استرالیا در ماه دسامبر 3.9- درصد کاهش یافت که به‌ویژه کمتر از -0.2 درصد مورد انتظار و عدد قبلی مثبت 1.4 درصد بود.

علاوه بر این، اعتبار بخش خصوصی استرالیا در ماه دسامبر رشد ماهانه 0.3 درصدی را نشان داد که کمتر از 0.5 درصد پیش بینی شده بود. این منجر به مطالعه سالانه 8.3 درصدی سال به سال شد که کمتر از 8.9 درصد قبلی بود.

این بالاتر از شاخص قیمت داغ 7.8 درصدی در هفته گذشته است که از برآوردهای 7.6 درصدی سال به سال تا پایان دسامبر و در مقابل 7.3 درصدی قبلی بالاتر است. RBA دارای یک باند هدف CPI اجباری 2-3٪ در طول چرخه است.

این ممکن است خبر خوبی برای RBA باشد که سه شنبه هفته آینده برای تصمیم گیری در مورد هدف نرخ نقدی تشکیل جلسه می دهد. بازار آتی به سمت افزایش ۲۵ واحد پایه متمایل شده است.

این بانک قبلاً اعلام کرده بود که آنها انتظار دارند CPI در اواخر امسال به 8٪ برسد و کند شدن شرایط اقتصادی می تواند به جلوگیری از تسریع مجدد فشار قیمت ها کمک کند.

اگر CPI از تخمین 8 درصدی خود زودتر از آنچه انتظار می‌رود فراتر رود، می‌تواند منجر به شرایط سخت‌تر پولی شود.

نمودار کوتاه مدت AUD/USD بر روی انتشار داده ها

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

برای تماس با دانیل، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @DanMcCathyFX در توییتر

منبع