دلار آمریکا (DXY) هفته را با یک یادداشت مثبت آغاز می کند


تحلیل قیمت و نمودار دلار آمریکا (DXY).

  • لین بانک مرکزی اروپا انتظارات افزایش نرخ بهره را کاهش می دهد.
  • بازده اوراق قرضه کوتاه مدت ایالات متحده بالاتر می رود.
  • مرگ و میر ناشی از کووید در چین باعث نگرانی ها شده است.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

سبد دلار آمریکا (DXY) در معاملات اولیه اروپا با افزایش خبرهای مربوط به اولین مرگ ناشی از کووید در چین به مدت شش ماه و بازدهی کوتاه مدت خزانه داری ایالات متحده تقویت شده است. سبد دلار نیز پس از اظهارنظرهای فیلیپ لین، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، مبنی بر اینکه افزایش 75 واحدی نرخ بهره در ماه دسامبر به طور فزاینده ای بعید می شود، افزایش یافت. در مصاحبه با MNIاقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا گفت که «یک پلتفرم برای در نظر گرفتن افزایش نرخ بسیار بزرگ، مانند 75 واحد پایه» دیگر وجود ندارد»، در حالی که او افزود که «هرچه قبلاً بیشتر انجام داده باشیم، کمتر نیاز داریم که انجام دهیم. ‘. فروش در یورو سبد دلار آمریکا را تقریباً یک واحد بالاتر برده است. یورو 57.6 درصد از وزن DXY را تشکیل می دهد.

بازده اوراق قرضه کوتاه مدت ایالات متحده همچنان به افزایش می یابد و در طول مسیر از دلار آمریکا حمایت می کند. وارونگی بین UST 2s و 10s اکنون در 70bps است که یک سیگنال رکود نگران کننده است. اگر کوتاهتر بروید، وارونگی 1 ساله/10 ساله UST در حال حاضر 95 واحد پایه است. بازار اوراق قرضه ایالات متحده به وضوح می گوید که کاهش نرخ در اواخر سال آینده مورد نیاز خواهد بود.

image1.png

توصیه شده توسط Nick Cawley

ایجاد اعتماد در معاملات

چین تنها چند روز پس از کاهش برخی اقدامات، با افزایش مجدد موارد کووید-19 مبارزه می کند. به گفته مقامات بهداشتی چین، 24 هزار مورد جدید در روز یکشنبه شناسایی شد.

به روز رسانی EUR/USD: PPI Surprise آلمان نتوانست لغزش را به دلیل بازگشت حالت ریسک-خارج دستگیر کند

برای همه انتشار داده‌های متحرک بازار و رویدادهای اقتصادی، زمان واقعی را ببینید تقویم DailyFX.

شاخص دلار آمریکا پس از اینکه سه شنبه گذشته در پایین ترین سطح چند ماهه خود یعنی 105.34 معامله شد، به سمت 108 حرکت می کند. ورود و خروج کوتاه به یک منطقه قدیمی پشتیبانی، DXY را از میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA) دور نگه داشت، شاخصی که از اواسط ژوئن سال گذشته برچسب گذاری نشده بود. منطقه مقاومت قبلی که از 109.31 شروع می شود، باید حرکت فعلی را حفظ کند و DXY را حداقل برای چند روز آینده در یک منطقه معاملاتی باقی بگذارد.

نمودار قیمت روزانه شاخص دلار آمریکا – 21 نوامبر 2022

image2.png

نمودار از طریق TradingView

نظر شما در مورد دلار آمریکا – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع