دلار آمریکا پیش از فراخوان نرخ BoE و سخنرانان ECB آسیب پذیر است. EUR/USD بالاتر؟


دلار آمریکا، EUR/USD، یورو، CPI چین، GBP/USD، BoE، JPY، EUR/USD، ECB – نکات صحبت

  • این دلار آمریکا توسط تضعیف شد CPI و بازدهی خزانه داری پایین تر
  • CPI چین در ماه آوریل با ورود محورهای بانک مرکزی به گفتگو کاهش یافت
  • امروز همه نگاه ها به BoE است، اما اعضای بانک مرکزی اروپا نیز ممکن است چیزی برای گفتن داشته باشند

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه معامله EUR/USD

دلار آمریکا یک شبه کاهش یافت، پس از اینکه به‌جای 5.0 درصد پیش‌بینی‌شده و قبلی، به 4.9 درصد نسبت به سال قبل در پایان آوریل رسید. CPI اصلی مطابق با پیش‌بینی‌های مربوط به دوره مشابه بود و به 5.6% رسید.

بازارهای نرخ با شرط بندی مبنی بر اینکه فدرال رزرو نرخ هدف خود را تا پایان سال کاهش خواهد داد، دو برابر شده است. بازارهای معاملات آتی و سوآپ شاخص یک شبه (OIS) شاهد کاهش تقریباً 25 واحد پایه (bp) از سیاست های پولی در نشست کمیته بازار باز فدرال (FOMC) در سپتامبر هستند.

بازدهی اوراق خزانه داری در سراسر منحنی بازده نسبت به همین زمان دیروز کمتر است و اوراق قرضه 2 ساله نزدیک به 3.90 درصد است. البته لازم به ذکر است که بازدهی در تمامی دوره‌ها همچنان بالاتر از سطحی است که در ماه مارس پس از سقوط SVB Financial بود.

نرخ تورم چین امروز نیز ملایم بود و به‌عنوان CPI سرفصل تا پایان آوریل 0.1% نسبت به مدت مشابه سال قبل در مقابل برآورد 0.3% در چاپ مارس 0.7% بود. PPI به‌جای پیش‌بینی -3.3 درصد و -2.5 درصد قبلی، 3.6- درصد بود.

بازده اوراق قرضه دولتی چین (CGB) امروز برای اولین بار از نوامبر سال گذشته به زیر 2.7 درصد رسید. همچنین امیدهایی در بازار وجود دارد که بانک مردمی چین (PBOC) و کاهش فشار قیمت‌ها را به شدت افزایش دهد.

GBP/USD همچنان در نزدیکی بالاترین رقم 12 ماهه 1.2680 که دیروز با تصمیم بانک انگلستان (BoE) برای نرخ گذاری امروز مشاهده شد، باقی می ماند. نظرسنجی بلومبرگ از اقتصاددانان افزایش 25 واحدی را به 4.50 درصد پیش بینی می کند.

مازاد حساب جاری ژاپن در ماه مارس به جای 2278 ین که پیش بینی شده بود به 2947 میلیارد ین کاهش یافت. USD/JPY در زمان چاپ 134.25 کمی تغییر کرده است.

طلا و نفت خام امروز با افزایش اندکی همراه بوده اند و شاخص های سهام ضعیف USD و APAC یک روز نسبتاً راکد در معاملات داشته اند.

تعداد زیادی از بلندگوهای بانک مرکزی اروپا و همچنین کشکاری و والر فدرال رزرو از سیم ها عبور خواهند کرد.

تقویم کامل اقتصادی را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه معامله GBP/USD

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

به نظر می‌رسد EUR/USD دقیقاً بالاتر از چندین سطح پشتیبانی احتمالی قرار دارد.

ناحیه 1.0910 – 1.0945 دارای نقاط شکست و پایین ترین حدهای قبلی و همچنین یک خط روند صعودی است. یک شکست تمیز در زیر این منطقه ممکن است شاهد تکانه نزولی باشد.

اگر به زودی یک حرکت شدید به پایین تر از آن تغییر کند، قیمت به زیر باند پایین تر از باند بولینگر مبتنی بر میانگین متحرک ساده 21 روزه (SMA) نیز می رود. این ممکن است نشان دهنده یک شکست نوسان باشد.

در سمت بالا، مقاومت ممکن است در قله های قبلی در منطقه 1.1075 – 1.1100 ارائه شود.

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCarthyFX در توییتر

منبع