دلار آمریکا و ین ژاپن افزایش یافت زیرا بانک جمهوری اول بازارها را بدتر کرد و داوجونز سقوط کرد


دلار آمریکا، ین ژاپن، Dow Jones، First Republic Banks، ریسک گریزی – جلسه توجیهی:

  • دلار آمریکا & ین ژاپن با بازگشت ریسک گریزی افزایش یابد
  • اولین بانک ریپابلیک در حال بررسی فروش دارایی، داو جونز غرق می شود
  • شاخص دلار DXY الگوی فراگیر صعودی را پشت سر می گذارد

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

ریسک گریزی باعث افزایش تقاضا برای دلار آمریکا و ین ژاپن می شود

دلار آمریکا و ین ژاپن ضد ریسک روز سه شنبه در بحبوحه نوسانات بازار مالی که سرمایه گذاران ریسک گریز بودند و به دنبال سرپناه بودند، بهتر از همتایان اصلی خود عمل کردند. در وال استریت، داوجونز، اس اند پی 500 و نزدک کامپوزیت به ترتیب -1، -1.6٪ و -1.9٪ سقوط کردند. شاخص ترس بازار VIX 11.08 درصد افزایش یافت. دستاوردهای بیشتر ممکن است به شکستن استراتژی تنوع بخش سهام اشاره کند.

کاهش در وال استریت در مدت کوتاهی پس از گزارش درآمد بانک First Republic (FRC) شتاب گرفت. در حالی که انتظارات را پشت سر می گذاشت، بانک منطقه ای مشکل دار گزارش داد که سپرده ها 36 درصد در سال در سال کاهش یافته است. برای کمک به تقویت دارایی ها، FRC اعلام کرد که در حال بررسی فروش دارایی 100 میلیارد دلاری است. با این حال، سرمایه گذاران این خبر را با مهربانی نگرفتند و سهام را مجازات کردند زیرا قیمت سهام تقریباً 50 درصد سقوط کرد.

تقریباً همه چیز در بازارها در 24 ساعت گذشته یک سناریوی کلاسیک ریسک گریز را فریاد می زد. معامله گران به سمت امنیت خزانه داری هجوم آوردند و با کاهش بازدهی قیمت ها را افزایش دادند. این پویایی قیمت طلا را با وجود افزایش ارزش دلار حفظ کرد. در فضای ارزی، دلار استرالیا و نیوزلند وابسته به احساسات در برابر همتایان اصلی خود عملکرد ضعیفی داشتند.

انتظارات سیاست پولی فدرال رزرو افزایش یافت، اما بخش فناوری حساس به نرخ بهره سقوط کرد. در واقع، بسیاری از واکنش های بازار امروز یادآور فاز اولیه رکود بود. در یک چرخش تا حدودی صعودی، درآمدهای مایکروسافت و آلفابت افزایش یافت و نوسانات پس از بسته شدن را کاهش داد.

این وضعیت دلار و احساسات را در کجا قرار می دهد؟ ریسک گریزی ممکن است در جریان معاملات چهارشنبه آسیا و اقیانوسیه ادامه یابد. این ممکن است شاخص‌های منطقه‌ای مانند Nikkei 225 و ASX 200 را تحت فشار قرار دهد. چنین نتیجه‌ای ممکن است در کوتاه‌مدت به حمایت از دلار آمریکا و تا حدی ین ژاپن ادامه دهد. AUD/USD منتظر گزارش CPI استرالیا خواهد بود.

تحلیل فنی دلار آمریکا

شاخص دلار DXY یکی دیگر از الگوهای شمعدانی Bullish Engulfing را درست بالای منطقه حمایت بحرانی 100.82 – 101.29 پشت سر گذاشت. بار دیگر، این به تقویت پایین‌ترین سطح ماه فوریه ادامه می‌دهد و این محدوده را به نقطه محوری برای دلار آمریکا تبدیل می‌کند. شکستن بالاتر می تواند دری را به روی یک برگشت صعودی باز کند. در غیر این صورت، کاهش قیمت، راه را برای افزایش زیان از اواخر سال گذشته باز می کند.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نمودار روزانه DXY

نمودار روزانه DXY

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

برای تماس با دانیل، او را در توییتر دنبال کنید:@ddubrovskyFX

منبع