دلار آمریکا در حالی که تولید ناخالص داخلی چین برآوردها را نادیده می گیرد، افزایش می یابد. برای دلار کجا؟


دلار آمریکا برای شروع هفته تثبیت شد در حالی که اعداد نرم تولید ناخالص داخلی چین نشان دهنده نگرانی فزاینده برای بهبود اقتصادی در آنجاست. با خاموشی فدرال رزرو، برای دلار آمریکا کجا؟

دلار آمریکا، شاخص DXY، USD، چین، ریسک کاهشی، فدرال رزرو، FOMC، هند، ECB – نقاط صحبت

  • دلار آمریکا برای شروع جلسه دوشنبه با بسته شدن بسیاری از بازارها نوسان کرد
  • داده‌های اقتصادی چین برآوردهای امروز را نادیده گرفت و امیدها را برای بیشتر افزایش داد محرک معیارهای
  • با خاموشی رسانه ای فدرال رزرو، چه چیزی جهت شاخص DXY را هدایت می کند؟

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

دلار آمریکا امروز در برابر دلار استرالیا و کیوی افزایش یافت، اما در برابر ین ژاپن و فرانک سوئیس در یک حرکت ارزی بدون ریسک، جایگاه خود را از دست داد.

این ممکن است منعکس کننده داده های ناامیدکننده چین امروز باشد که به طور کلی نرم بود و رشد اقتصادی آن در سه ماهه دوم به 6.3 درصد نسبت به سال قبل در سه ماهه دوم در مقابل پیش بینی های 7.3 درصد و 4.5 درصد در سه ماهه قبل بود.

خرده فروشی تا پایان ژوئن 3.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل در مقابل برآوردهای 3.2 درصدی و 12.7 درصدی برای ماه مه رشد کرد.

هر چند نقاط روشنی وجود داشت. تولید صنعتی در دومین اقتصاد بزرگ جهان تا پایان ژوئن 4.4 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت که بسیار بالاتر از 2.7 درصد پیش بینی شده و 3.5 درصد قبل است.

سرمایه گذاری دارایی های ثابت نیز در دوره ژانویه تا ژوئن 3.8 درصد به جای 3.5 درصد مورد انتظار رشد داشته است.

شاخص سهام CSI 300 چین بیش از 1 درصد کاهش داشت، اما سایر بازارهای APAC هفته معاملاتی را آرام آغاز کردند. توکیو برای تعطیلات خارج شده بود و طوفان تالیم بازارهای هنگ کنگ و تایوان را تعطیل کرد. معاملات آتی به شروع کمی منفی برای جلسه نقدی وال استریت اشاره می کنند.

وزرای دارایی G-20 و مدیران بانک مرکزی امروز در هند گرد هم می آیند و در حالی که احتمالاً سرفصل های متعددی از کنفرانس منتشر می شود، ما از سخنرانان فدرال رزرو خبری نخواهیم شنید.

آنها پیش از نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در 26 ژوئیه دچار قطع ارتباط شده اند. بازار تقریباً به طور کامل با افزایش 25 نقطه پایه در کنفرانس قیمت گذاری شده است.

نفت خام در جلسه روز دوشنبه با کاهش حدود 1 درصدی قراردادهای آتی WTI و برنت کاهش یافت. طلا در نزدیکی میانه محدوده خود کمی بالاتر از 1950 دلار تغییر کرده است.

چندین عضو رای‌دهنده بانک مرکزی اروپا، از جمله رئیس‌جمهور کریستین لاگارد، امروز از روی سیم‌ها عبور خواهند کرد.

تقویم کامل اقتصادی را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

تجزیه و تحلیل فنی شاخص DXY (USD).

شاخص DXY (USD) در روز جمعه پس از شکستن به زیر سطح حمایت قبلی در منطقه 100.80 – 101.00 به پایین‌ترین سطح 15 ماهه خود رسید.

این منطقه ممکن است در حال حاضر تبدیل به یک منطقه مقاومت در نقطه شکست قبل از یک نقطه شکست دیگر در 101.92 و قله 103.57 شود.

فروش اخیر به زیر باند پایین میانگین متحرک ساده 21 روزه (SMA) شکسته شد. باند بولینگر. بسته شدن پشت در داخل باند ممکن است نشان دهنده توقف در روند نزولی یا یک برگشت احتمالی باشد.

پایین ترین قیمت روز جمعه 99.58 درست بالاتر از پایین ترین سطح آوریل 2022 یعنی 99.57 بود. این سطوح می توانند قبل از نقطه شکست در 99.42 حمایت کنند.

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCarthyFX در توییتر

منبع