دلار آمریکا جلوتر از داده های CPI ایالات متحده سقوط کرد، Nasdaq 100 در مقاومت به عنوان وثیقه گاوها متوقف شد


چشم انداز دلار آمریکا و نزدک 100:

  • را دلار آمریکابر اساس شاخص DXY، با وجود افزایش بازدهی ایالات متحده، روز دوشنبه جایگاه خود را از دست داد.
  • در همین حال، نزدک 100 پس از ناکامی در پاکسازی مقاومت فنی AT 13,370 ضرر متوسطی را نشان می دهد.
  • درام سقف بدهی ایالات متحده و آوریل تورم گزارش این هفته در کانون توجه قرار خواهد گرفت

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: پیش‌بینی قیمت یورو/دلار – یورو گاوها با خستگی در زیر سطح 1.1100 مبارزه می‌کنند

دلار آمریکا، همانطور که توسط DXY اندازه‌گیری شد، در روز دوشنبه علی‌رغم افزایش بازدهی خزانه‌داری آمریکا که در سرتاسر منحنی مشاهده شد، پس از داده‌های بهتر از حد انتظار حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در جمعه گذشته و قیمت‌های بالاتر نفت در دو جلسه معاملاتی گذشته، اندکی ضعیف‌تر بود.

در همین حال، نزدک 100 نیز تحت فشار افزایش نرخ اوراق قرضه، با کاهش نرخ اوراق قرضه، با محو شدن حرکت صعودی و گاوها نتوانستند شاخص فناوری را بالاتر از مقاومت فنی در سطح 13،370 جلو ببرند، با حدود 0.3 درصد کاهش به 13280 رسید.

دو رویداد کلیدی احتمالاً در این هفته مورد توجه قرار خواهند گرفت: 1) جلسه کاخ سفید بین رئیس جمهور و چندین قانونگذار برای بحث در مورد سقف استقراض ایالات متحده و 2) گزارش تورم ماه آوریل ایالات متحده.

پرزیدنت بایدن با تمرکز بر اولین مورد، روز سه شنبه میزبان کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، حکیم جفریس، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان و چهره های ارشد سنا که هر دو طرف طیف سیاسی را نمایندگی می کنند، خواهد بود تا به بن بست افزایش سقف بدهی رسیدگی کند.

با توجه به اینکه انتظار می رود وزارت خزانه داری تا اول ژوئن پول نقد خود را برای پرداخت قبوضش تمام کند، بایدن باید به زودی درباره توافقی مذاکره کند تا از رفتن آمریکا به سمت نکول جلوگیری کند، وضعیتی که می تواند برای اقتصاد جهانی و سیستم مالی فاجعه بار باشد. .

با توجه به مورد دوم، دفتر آمار کار ایالات متحده قرار است اطلاعات شاخص قیمت مصرف کننده ماه قبل را در صبح چهارشنبه منتشر کند. از نظر انتظارات، CPI سرفصل 0.4% افزایش یافته است و نرخ سالانه را در 5.0% ثابت نگه می دارد.

برای اینکه چشم انداز سیاست پولی فدرال رزرو مطابق با قیمت های آتی فدرال رزرو ثابت بماند، تورم باید در مسیر نزولی باقی بماند. در صورتی که اعداد CPI شگفت زده شوند، انتظارات کاهش نرخ برای نیمه دوم سال 2023 ممکن است کمرنگ شود و بازدهی و دلار آمریکا را افزایش دهد. این برای نزدک 100 نزولی خواهد بود.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

چشم انداز فنی دلار آمریکا

پس از عقب نشینی اخیر، دلار آمریکا، همانطور که با شاخص DXY اندازه گیری می شود، به طور پیوسته به حمایت فنی در 100.75 نزدیک می شود، نزدیک به پایین ترین سطح سال 2023. اگر خرس‌ها بتوانند شاخص دلار را به زیر این طبقه برسانند، می‌توانیم در کوتاه مدت شاهد حرکت به سمت 99.50 باشیم.

از طرف دیگر، اگر قیمت ها از سطوح فعلی دفع شوند و بالاتر روند، مقاومت اولیه در 102.30 ظاهر می شود. صعود موفقیت آمیز به بالای این مانع می تواند خریداران را برای حمله به میانگین متحرک 50 روزه و به دنبال آن 103.50 تشویق کند.

نمودار فنی دلار آمریکا (DXY).

تصویری حاوی اسکرین شات، خط، نمودار، متن توضیحات به طور خودکار تولید شد

نمودار DXY با استفاده از TradingView تهیه شد
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 10% 2% 5%
هفتگی 11% -9٪ -3٪

نمودار فنی نزدک 100

نزدک 100 جمعه گذشته به شدت افزایش یافت، اما در نزدیکی اوج سال 2023، نتوانست مقاومت فنی را در 13370 کاهش دهد. به نظر می‌رسد که عدم رعایت قیمت‌ها باعث جذب فروشندگان در روز دوشنبه شده است و شاخص فناوری از اوج‌های اخیر خود عقب‌نشینی می‌کند – نشانه‌ای از انگیزه صعودی ممکن است در حال کاهش باشد.

اگر عقب نشینی در روزهای آینده تسریع شود، اولین پشتیبانی کلیدی که باید به آن توجه داشت، بین 13000 تا 12950 است. اگر گاوها نتوانند از این طبقه دفاع کنند، به زودی شاهد کاهش به 12635 خواهیم بود. برعکس، اگر شاخص دوباره صعود خود را از سر بگیرد و از 13370 عبور کند، قیمت ها می توانند به سرعت 13735 را آزمایش کنند.

نمودار فنی نزدک 100

تصویری حاوی اسکرین شات، متن، نمودار، شرح طرح به طور خودکار تولید می شود

نمودار Nasdaq 100 با استفاده از TradingView تهیه شد

منبع