دلار آمریکا به سمت جنوب حرکت می کند زیرا پاول پرونده فدرال رزرو را به جلو می برد. دلار چقدر می تواند پایین بیاید؟


دلار آمریکا، USD، شاخص DXY، فدرال رزرو، FOMC، AUD، CAD، NOK، NZD، بازده واقعی – نکات صحبت

  • پس از اظهارات فدرال رزرو، دلار آمریکا دوباره از طریق نشست آسیایی تضعیف شد
  • بازارها اظهارات پاول را با کاهش بازدهی خزانه داری به اندازه کافی تندخویانه نمی دانستند
  • انتظارات تورمی بلند مدت کاهش یافت. آیا دلار آمریکا بیشتر سقوط خواهد کرد؟

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

فارکس برای مبتدیان

پس از آن که اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو که توسط بازارها به عنوان یک شیب ناخواسته تعبیر شد، دلار آمریکا دوباره در حال کاهش است.

بازدهی خزانه داری در بخش 2 تا 10 ساله منحنی حدود 15 واحد پایه کاهش یافت. اسکناس 1 ساله بدون تغییر است.

در همان زمان، انتظارات تورمی قیمت بازار فراتر از دوره دو ساله کاهش یافت و در نتیجه بازده واقعی کاهش یافت. بازده واقعی 10 ساله 23 واحد پایه کاهش یافت تا “دلار بزرگ” را بیشتر تضعیف کند.

در ظاهر، به نظر می رسد که نظرات پاول با بسیاری از اعضای هیئت مدیره او در فدرال رزرو مطابقت دارد. یعنی افزایش نرخ ادامه خواهد داشت اما نه به اندازه‌ای که قبلاً افزایش یافته بود. با این حال، وی بار دیگر تاکید کرد که نرخ ها بالاتر خواهد رفت.

وی به‌ویژه گفت: «زمان تعدیل سرعت افزایش نرخ‌ها ممکن است به محض جلسه دسامبر فرا برسد.»

بازارهای نرخ بهره کوتاه مدت پیش از این با افزایش 50 بشکه ای در کنفرانس دسامبر این موضوع را مورد توجه قرار داده بودند. این در قبل و بعد از نظرات پاول و قبل از نشست ماه گذشته کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) قیمت گذاری شده بود. در حال حاضر به این کار ادامه می دهد.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

معاملات فارکس نیوز: استراتژی

آقای پاول همچنین گفت: «با توجه به پیشرفت ما در سیاست‌های سخت‌گیرانه، زمان این تعدیل بسیار کمتر از این سؤال است که چقدر بیشتر برای افزایش نرخ‌ها برای کنترل تورم نیاز داریم، و مدت زمان لازم برای حفظ آن. سیاست در سطح محدود کننده.»

به نظر می رسد که بازار بدون توجه به آنچه گفته می شود، می خواست آنچه را که آنها می خواستند بشنوند. ارزهای مرتبط با رشد AUD، CAD، NOK و NZD بیشترین افزایش را در عواقب بعدی داشتند.

داده های ایالات متحده یک شبه متفاوت بود، اما تولید ناخالص داخلی ایالات متحده کمی بهتر از حد انتظار بود و در پایان سه ماهه سوم به 2.9 درصد نسبت به 2.8 درصد پیش بینی شده بود.

Core PCE، معیار ترجیحی فدرال رزرو برای نرخ تورم، نیز بالاتر از پیش‌بینی 4.5 درصد بود و در سه ماهه پایانی اکتبر به 4.6 درصد رسید.

کتاب بژ فدرال رزرو نیز یک شبه منتشر شد. این تصور از کند شدن فعالیت اقتصادی در آینده را نشان داد.

آخرین داده‌های کمیسیون معاملات آتی کالا نشان می‌دهد که سفته‌بازان دلار آمریکا به میزان 1.8 میلیارد دلار آمریکا کوتاه هستند. شاخص دلار آمریکا (DXY) بیشترین کاهش ماهانه خود را از سال 2010 در نوامبر تجربه کرد.

شاخص DXY (USD) و بازده واقعی 10 ساله ایالات متحده

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCathyFX در توییتر

منبع