دلار آمریکا با چرخش خطرات رکود رشد کرد. آیا دلار آمریکا بالاتر خواهد رفت؟


دلار آمریکا، USD، DXY INDEX، اوراق خزانه، منحنی، نفت خام، AUD/USD، تولید ناخالص داخلی – نکات صحبت

  • دلار آمریکا از امروز تقویت شد و تا کنون تثبیت شده است
  • به نظر می رسد که در سال آینده، ترس و نگرانی برای رشد وجود دارد
  • چین دوباره باز می شود، آیا این روند شاخص DXY (USD) را تغییر می دهد؟

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه معامله EUR/USD

دلار آمریکا پس از ارزیابی مجدد چشم اندازهای تجاری در سال 2023 از سوی بازار، تا کنون سطح بالایی را حفظ کرده است.

وال استریت جلسه نقدینگی خود را با کاهش 2 درصدی نزدک به پایان رساند. اشتهای ریسک پس از آن که چندین بانکدار برجسته در چندین رسانه در مورد شرایط اقتصادی آینده هشدار دادند، اشتها به خطر افتاد.

آنها توسط دیوید سولومون، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت گلدمن ساکس و همچنین جیمی دیمون، رئیس و مدیر عامل شرکت جی پی مورگان و چیس، رهبری آنها را بر عهده داشتند. هر دوی آنها گفتند که در سال 2023 شاهد رکود اقتصادی هستند.

کسری تجاری ایالات متحده در ماه اکتبر کمی بهتر از پیش بینی شده بود و به 78.2 میلیارد دلار رسید. از -73.2 میلیارد دلار افزایش یافت و این به تأثیر تقویت دلار آمریکا نسبت داده شده است.

بازدهی خزانه داری در تمام سررسیدها اندکی کاهش یافت، اما در انتهای منحنی بیشتر شد. وارونگی 2s 10s همچنان به نزول خود ادامه می دهد و امروز -0.838٪ را لمس می کند. این وارونگی از لحاظ تاریخی منادی یک رکود بوده است.

علیرغم اینکه چین نشان می‌دهد از سیاست کووید-19 دوری می‌کند، سهام APAC به طور کلی نسبتاً نرم بودند. گزارش شده است که دولت اجازه قرنطینه خانگی و کاهش استانداردهای آزمایش را می دهد.

دلار استرالیا نتوانست رشد خود را حفظ کند، زیرا تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم برآوردهای مربوط به 0.7 درصد QoQ را برای چاپ در 0.6 درصد، زیر 0.9 درصد قبلی، از دست داد. تولید ناخالص داخلی سالانه تا پایان ژوئیه به جای 6.3 درصد پیش بینی شده، 5.9 درصد و در مقابل 3.6 درصد پیش بینی شده بود که به 3.2 درصد کاهش یافت.

نفت خام در اثر تقویت دلار آمریکا متضرر شد و قرارداد آتی WTI نزدیک به 74 دلار آمریکا کاهش یافت در حالی که قرارداد برنت زیر 79.50 دلار است.

به نظر می‌رسید که طلا در زمان چاپ از قیمت طلا اجتناب کرده است.

پس از تولید ناخالص داخلی منطقه یورو امروز، بانک کانادا در مورد نرخ ها تصمیم خواهد گرفت. نظرسنجی بلومبرگ از اقتصاددانان افزایش 50 واحدی را به 4.25 درصد پیش بینی می کند.

تقویم کامل اقتصادی را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه معامله USD/JPY

شاخص DXY (USD) در برابر NASDA، منحنی 2S10S و خزانه 10Y

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCathyFX در توییتر

منبع