دلار آمریکا، FOMC، معدنچیان برای تعیین قیمت فلز قرمز


مس، دلار آمریکا، FOMC، تولید ناخالص داخلی، معدنچیان، تولید، چشم انداز فنی – نکات صحبت

  • عقب نشینی دلار آمریکا شکست چند ماهه مس را قبل از FOMC متوقف کرد
  • بعید است که تولید مس افزایش یابد زیرا معدنچیان به دلیل قیمت های پایین تحت فشار قرار گرفته اند
  • اگر حمایت پرچم شکسته شود، قیمت مس مستعد زیان بیشتر است

قیمت مس اولین افزایش هفتگی خود را از ماه می هفته گذشته به ثبت رساند، و قیمت ها ممکن است بالاتر گسترش یابد اگردلار بیشتر نرم می شود. با این حال، فلز قرمز است پایین نزدیک به 10 درصد در این ماه با نزدیک شدن به ماه اوت. قیمت مس از آوریل تا ژوئن بیش از 20 درصد کاهش یافت که بزرگترین کاهش سه ماهه در بیش از ده سال گذشته است. با بدتر شدن شاخص‌های اقتصادی در سراسر ایالات متحده، اروپا و آسیا در آن زمان، معامله‌گران نسبت به فلز نزولی روی آوردند.

آیا قیمت مس در این سطوح به سادگی بیش از حد فروش می شود؟، و آیا در حال حاضر شاهد یک تجمع امدادی هستیم؟ عقب نشینی دلار آمریکا توضیح می دهد برخی از قدرت ها، زیرا دلار ضعیف تر، خرید این فلز را برای خریداران خارجی ارزان تر می کند، که عمدتاً به ارز ایالات متحده معامله می شود. اگر چنین است، نشست این هفته FOMC و پیشروی تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه دوم ممکن است بر قیمت ها تأثیر بگذارد. یک رقم بیش از حد جنگ‌طلب فدرال‌رزرو یا تولید ناخالص داخلی ضعیف‌تر از حد انتظار، می‌تواند قدرت دلار را از طریق جریان‌های امن افزایش دهد. این احتمالاً بر قیمت ها تأثیر می گذارد.

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد، وضعیت اقتصادی چین است که این کشور آسیایی بزرگترین مصرف کننده مس در جهان است. انتظارات اقتصادی برای چین در نیمه اول سال 2022 به شدت کاهش یافت که به دلیل قرنطینه های کووید و بخش شکننده املاک تحت تاثیر قرار گرفت. اما این انتظارات ممکن است به کف رسیده باشد، و سیاست گذاران چینی آماده ارائه حمایت بیشتر برای دستیابی به اهداف رشد در ماه های آینده هستند.

اهداف تولید معدنچیان مس نیز در رابطه با قیمت ها گویای است. Freeport-McMoRan Inc، یکی از بزرگترین معدنکاران عمومی مس، هفته گذشته گزارش درآمد ناامیدکننده ای را منتشر کرد. افت شدید قیمت بر موقعیت مالی شرکت با وجود تقاضای سالم و بازار کاملاً عرضه شده تأثیر گذاشت. مدیرعامل ریچارد ادکرسون اظهار داشت که بازار مس در تماس با سرمایه گذاران همچنان فشرده است. آقای ادکرسون همچنین گفت که با توجه به قیمت‌های پایین، سرمایه‌گذاری‌های جدید معدنی بعید است. با فرض سالم ماندن تقاضا، این امر بازار فیزیکی را محدود نگه می دارد و شاید منجر به افزایش قیمت ها شود. ریوتینتو، یک شرکت معدنی بزرگ انگلیسی-استرالیایی، قرار است نتایج را اواخر این هفته گزارش دهد.

چشم انداز فنی مس

الگوی پرچم خرس در طی چند هفته گذشته پس از ماه‌ها کاهش تقریباً بدون وقفه شکل گرفته است. این نشان می‌دهد که اگر خط حمایت پرچم شکسته شود، ممکن است قیمت‌ها به کاهش خود ادامه دهند. در همین حال، قیمت ها درست زیر میانگین متحرک ساده 20 روزه معامله می شوند در حالی که نوسانگرهای MACD و RSI بهبود می یابند. به طور کلی، نمودار کمی نزولی است.

نمودار روزانه مس

نمودار قیمت مس

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwaterدر توییتر

منبع