دلار آمریکا، افزایش ین ژاپن به دلیل ادعای بیکاران ایالات متحده در بازارها. AUD/USD در معرض خطر


دلار آمریکا، DXY، مطالبات بیکاری، ریسک گریزی – جلسه توجیهی:

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

با تشدید احساسات، ادعاهای بیکاری در ایالات متحده افزایش یافت

دلار آمریکا و ین ژاپن ضد ریسک در روز پنجشنبه از همتایان اصلی خود بهتر عمل کردند زیرا تقاضای بهشتی جذابیت آنها را افزایش داد. در همین حال، دلار استرالیا و نیوزیلند مرتبط با احساسات عملکرد ضعیفی داشتند. شاخص دلار DXY طی 24 ساعت گذشته 0.64 درصد افزایش یافت و در بهترین روز از 15 مارس قرار گرفت.

هفته گذشته، فاش شد که 264 هزار ادعای بیکاری در ایالات متحده ثبت شده است. این بالاترین نتیجه از اکتبر 2021 بود که نشان دهنده افزایش 9 درصدی نسبت به مطالعه قبلی است. این نشانه اولیه ای است که نشان می دهد بازار کار ممکن است پس از رکود مداوم، علیرغم تشدید سیاست های پولی تهاجمی از سوی فدرال رزرو، نشانه هایی از شکست را نشان دهد.

در حالی که S&P 500 تا پایان روز پنج‌شنبه پایین‌تر بود، سهام‌های فناوری به دلیل عملکرد قوی آلفابت، شرکت مادر گوگل، انعطاف‌پذیر باقی ماندند. این به دنبال نمایش ابزارهای هوش مصنوعی و جاه طلبی های آن بود که سرمایه گذاران آن را تشویق کردند. با این وجود، با هجوم معامله گران به سمت امنیت اوراق قرضه، لرزش های اقتصادی در کانون توجه بازارهای مالی باقی ماند و با کاهش بازده اوراق، قیمت ها را بالا برد.

در 24 ساعت باقیمانده و همچنین معاملات روز جمعه آسیا-اقیانوسیه، دلار آمریکا و ین ژاپن ممکن است به سرمایه گذاری بر مشکلات اقتصادی ایالات متحده ادامه دهند، که ممکن است با کاهش رشد جهانی همزمان باشد. این ممکن است شاخص‌های منطقه‌ای مانند Nikkei 225 ژاپن و ASX 200 استرالیا را در معرض خطر قرار دهد. این ممکن است AUD/USD و NZD/USD را نیز کاهش دهد.

تحلیل فنی دلار آمریکا

در نمودار روزانه، شاخص دلار DXY همچنان بالای منطقه حمایت بحرانی 101.297 – 100.82 شناور است. مقاومت کلیدی ترکیبی از سطح گسترش فیبوناچی 23.6% در 102.58 و همچنین میانگین متحرک ساده 100 روزه (SMA) است. پاک کردن این موارد می تواند در را به روی یک برنامه افزودنی بالاتر باز کند. در غیر این صورت، چرخش به پایین، نقطه وسط پسوند را در 98.90 نشان می دهد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نمودار روزانه DXY

نمودار روزانه DXY

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

منبع