در حالی که دلار آمریکا متوقف می شود، قیمت طلا در آستانه CPI آمریکا قرار دارد. XAU/USD بالاتر؟


طلا، XAU/USD، FOMC، فدرال رزرو، دلار آمریکا، نفت خام، WTI، بازده – نکات قابل بحث

  • را قیمت طلا به نظر می رسد در حال حاضر موقعیت خود را بالای 2000 دلار آمریکا تقویت می کند
  • بازده خزانه قیمت نفت خام رابطه معکوس با فلز نشان داده اند
  • ایالات متحده CPI در روز چهارشنبه ممکن است نکاتی در مورد سیاست فدرال رزرو ارائه شود. آیا XAU/دلار آمریکا?

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

طلا پس از افت در روز جمعه گذشته، در معاملات روز سه‌شنبه، حول محور 2020 دلار آمریکا تثبیت شد، زیرا به نظر می‌رسد نوسانات موجود در ریسک باعث افزایش قیمت این فلز گرانبها شده است.

از زمانی که کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) هفته گذشته نرخ هدف خود را 25 واحد پایه به 5-5.25 درصد افزایش داد، بازدهی خزانه داری در سراسر منحنی افزایش یافته است.

اسکناس دو ساله معیار پنج شنبه گذشته تا 3.66 درصد معامله شد اما امروز تا 4 درصد افزایش یافت.

در همان روزی که بازدهی خزانه داری از پایین ترین سطح خود جهش کرد، طلا در بورس آتی COMEX به اوج 33 ماهه خود رسید و به 2085.4 دلار آمریکا رسید و پس از آن کاهش یافت.

به طور مشابه، بازده واقعی نیز به نظر می رسد با یک همبستگی معکوس نسبت به فلز زرد اخیر حرکت کرده است. نرخ 10 ساله یک شبه به 1.29 درصد رسید که بسیار بالاتر از پایین ترین سطح 1.11 درصدی هفته گذشته بود.

بازده واقعی، بازده اسمی منهای نرخ تورم قیمت بازار است که از اوراق بهادار محافظت شده با تورم خزانه داری (TIPS) برای مدت زمان مشابه بدست می آید.

نفت خام WTI همچنین این عمل قیمت معکوس را منعکس می کند زیرا بازار منتظر داده های CPI روز چهارشنبه ایالات متحده برای سرنخ هایی در مورد مسیر نرخ فدرال رزرو در آینده است. نظرسنجی بلومبرگ از اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کند که تورم کل 5 درصد نسبت به سال قبل تا پایان آوریل خواهد بود.

با عقب نشینی قیمت طلا، نوسانات نیز کاهش یافت. شاخص GVZ نوسانات طلا را به روشی مشابه اندازه گیری می کند که شاخص VIX نوسانات را در S&P 500 اندازه گیری می کند.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه معامله طلا

GC1 (Gold Futures) نفت خام WTI، بازده واقعی 10 ساله ایالات متحده، نوسانات طلا، USD

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

GC1 (قرارداد آتی طلایی) تجزیه و تحلیل فنی

طلا در یک کانال روند صعودی که از نوامبر سال گذشته آغاز شد، باقی می ماند.

بالاترین سطح 2085.4 هفته گذشته، اوج مارس 2022 یعنی 2078.8 را کاهش داد، اما از غلبه بر بالاترین رکورد تاریخی 2089.2 کوتاهی کرد. این ممکن است نشان دهد که منطقه 2080-2090 ممکن است یک منطقه مقاومت ارائه دهد.

شکست در بالای آنجا ممکن است راه را برای آزمایش خط روند صعودی که در حال حاضر در 2130 تشریح می شود، باز کند.

شکل گیری میانگین متحرک سه گانه صعودی (TMA) مستلزم آن است که قیمت بالاتر از میانگین متحرک کوتاه مدت (SMA)، دومی بالاتر از SMA میان مدت و SMA میان مدت بالاتر از SMA بلند مدت باشد. . همه SMA ها نیز باید دارای گرادیان مثبت باشند.

قیمت امروز این هفته، متقاطع 10-SMA را بالاتر از SMA 21 روزه و متقاطع SMA 200 روزه را بالای SMA 260-dat مشاهده کرده است. این صلیب ها به عنوان صلیب های طلایی شناخته می شوند.

این توسعه به این معنی است که با نگاه کردن به هر ترکیبی از SMA های روزانه، معیارهای یک TMA برآورده شده است. بسته شدن قیمت کمتر از هر SMA، TMA را باطل می کند.

در جهت نزولی، حمایت ممکن است در پایین ترین سطح های قبلی 1980.9، 1945.0 و 1936.5 پیش از روند صعودی که در حال حاضر در 1915 قرار دارد، ارائه شود.

image2.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

لطفا از طریق دانیال تماس بگیرید @DanMcCathyFX در توییتر

منبع