در حالی که بازارها به واکنش بیش از حد فکر می کنند، سهام بریتانیا افزایش یافت


اخبار و تحلیل FTSE 100

  • در حالی که بازارها فروش شدید را هضم می کنند، FTSE بهبودی درون روزی را ثبت می کند
  • از نظر طراحی، به نظر می رسد FTSE در برابر بدتر شدن شکست بانکی آسیب پذیر است
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

بازیابی پست‌های FTSE 100 در طول روز در حالی که بازارها حرکت‌های شدید اخیر را خلاصه می‌کنند

شاخص FTSE 100 در پی ورشکستگی های متعدد بانک های متوسط ​​در ایالات متحده و، ناگفته نماند، فروش اجتناب ناپذیر Credit Suisse تحت محاصره قرار گرفته است. این شاخص نسبت به مراحل آخر سال 2022 و هفته های اولیه معاملاتی 2023 از سایر شاخص های اصلی بهتر عمل کرد، اما جهت سفر نه تنها تغییر کرده است، بلکه به سرعت تغییر کرده است.

عملکرد قیمت FTSE یک معکوس قابل توجه درون روزی را نشان می دهد که اکنون شاخص SMA 200 روزه را این بار به عنوان مقاومت آزمایش می کند. پتانسیل صعودی بیشتر از طریق نشانگرهای 7513.50 و 7617 (بالای ماه دسامبر) ظاهر می شود. عقب نشینی اخیر سطوح جذاب تری را برای ارزیابی تنظیمات ادامه نزولی ارائه می دهد. RSI نشان می‌دهد که قیمت‌ها از قلمروی بیش از حد فروش بازمی‌گردند، جایی که یک عقب‌نشینی طولانی‌مدت بالقوه باید شاهد حرکت بیشتر شاخص به محدوده نرمال باشد. سطوح مورد علاقه برای فروش بیشتر شامل 7295 (کمترین سطح 20 دسامبر) و سطح حیاتی 7170 است که چندین بار در طول سال 2022 به عنوان نقطه محوری برای شاخص عمل کرد.

نمودار روزانه FTSE 100

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

FTSE همچنان در برابر بدتر شدن چشم انداز سهام بانک های جهانی آسیب پذیر است

FTSE بیش از DAX و همچنین شاخص اتحادیه اروپا Stoxx 50 کاهش یافته است و این تا حد زیادی به دلیل وزن قابل توجه آن از نظر مالی و انرژی در مقایسه با سایرین است. از اول ژانویه سال جاری، FTSE در سهام مالی بیش از 17 درصد وزن داشت، در مقایسه با 12.5 درصد برای DAX و 11.8 درصد در سهام بانک برای EU Stoxx 50. علاوه بر این، FTSE 100 وزن قابل توجهی دارد. به سمت سهام انرژی مانند شل و بریتیش پترولیوم، که بخش کلی کمی بیش از 13 درصد از شاخص را تشکیل می دهد.

سقوط گسترده در دنیای بانکداری نه تنها باعث افزایش مارپیچ سهام های مالی شد، بلکه به کاهش قیمت نفت منجر شد، زیرا معامله گران به دلیل فروش اخیر، فعالیت های اقتصادی آتی کمتری را متصور بودند. نفت اغلب به‌عنوان شاخصی از فعالیت‌های اقتصادی در نظر گرفته می‌شود و کاهش اخیر قیمت نشان‌دهنده چشم‌انداز نزولی در فعالیت‌های جهانی است.

image2.png

منبع: Siblis reasearch تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

مبانی تجارت روند

با نگاهی به عملکرد شاخص، مشخص است که استرس در بخش‌های مالی، انرژی و مواد با وزن زیاد رشد می‌کند. اگر این روند ادامه پیدا کند، فروش بیشتر شاخص دور از ذهن نیست.

عملکرد بخش FTSE از SVB Distress (9 مارس)

image3.png

منبع: Refinitiv تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX





منبع