در انتظار افکار فدرال رزرو، 2 هزار دلار در حال حاضر پشتیبانی می کند


قیمت طلا، نمودارها و تجزیه و تحلیل

  • بلندگوهای فدرال رزرو ممکن است راهنمایی جدیدی برای بازار ارائه دهند.
  • فلز گرانبها پشتیبانی می شود.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی طلای رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده آخرین قیمت طلا – 2000 دلار در هر اونس. با نزدیک شدن گزارش تورم ایالات متحده، حمایت ثابت می ماند

برای همه انتشار داده‌ها و رویدادهای متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم اقتصادی DailyFX

طلا پس از آزمایش حمایت 2000 دلاری در دو جلسه گذشته، هفته را با پای جلو شروع می کند. این فلز گرانبها همچنان به این سطح احترام می‌گذارد و با توجه به داده‌های اقتصادی پر تاثیرگذاری در تقویم این هفته، معامله‌گران برای ارائه برخی نوسانات در این هفته به نظرات بسیاری از سخنرانان فدرال رزرو نگاه خواهند کرد. امروز شاهد نظرات برنامه ریزی شده اعضای فدرال رزرو بوستیک، کشکاری، بارکین و کوک هستیم، در حالی که سایر اعضای هیئت مدیره در طول هفته صحبت می کنند. مهمترین رویداد هفته روز جمعه زمانی است که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو قرار است در کنفرانس تحقیقاتی توماس لاوباخ سخنرانی کند. طبق وب سایت فدرال رزرو، کنفرانس امسال «موضوعات کلیدی در سیاست پولی و اقتصاد را برجسته می کند و بحث در مورد چالش های پیش روی سیاست گذاران پولی را تسهیل می کند».

تفسیر این هفته فدرال رزرو توسط معامله گران خزانه داری ایالات متحده برای هرگونه سرنخ در مورد نیات بانک مرکزی در آینده به دقت دنبال خواهد شد. بر اساس یکی از شاخص‌هایی که از نزدیک دیده می‌شود، فدرال‌رزرو سیاست‌های پولی سفت‌تر را به پایان رسانده و کاهش نرخ بهره را در پایان سه ماهه سوم آغاز خواهد کرد. این چشم‌انداز با برخی از اعضای جنگ‌طلب فدرال رزرو که همچنان به دنبال افزایش بیشتر نرخ بهره در ماه‌های آینده هستند، در تضاد است. ارز حساس به نرخ 2 ساله ایالات متحده در حال حاضر با بازدهی 4% معامله می شود در حالی که معیار 10 ساله ایالات متحده با 3.48% تغییر می کند.

قیمت این فلز گرانبها بالای 2000 دلار در هر اونس باقی مانده است. سطح و به دنبال بازگشت به بالاتر از 2022 دلار در روز جمعه است. بالا در حالی که حمایت حفظ شده است، مجموعه ای از بالاترین های اخیر قیمت طلا را فشرده کرده است که حکایت از شکست دارد. طلا توسط میانگین متحرک ساده 20 روزه حمایت می شود، اگرچه این شاخص همچنان در خطر است. اگر سطح 20-dma و 2k دلار شکسته شود، خوشه ای از پایین ترین سطح قبلی به 1970 دلار در هر اونس کاهش می یابد. باید حمایت کند.

نمودار روزانه قیمت طلا – 15 مه 2023

نمودار از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه 4% 9% 6%
هفتگی 2% -2٪ 0%

موقعیت معامله گران خرده فروشی کمی تغییر کرده است

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 58.03 درصد از معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران لانگ به کوتاه 1.38 به 1 است. تعداد معامله گران در کل معاملات خالص 0.94 درصد بیشتر از دیروز و 4.42 درصد بیشتر از هفته گذشته است، در حالی که تعداد معامله گران لانگ به کوتاه مدت 1.38 به 1 است. نت-شورت معامله گران 1.09 درصد کمتر از دیروز و 4.99 درصد کمتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاه مخالفی نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت طلا ممکن است به کاهش خود ادامه دهد. معامله گران نسبت به دیروز و هفته گذشته سود خالص بیشتری دارند، و ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می دهد سوگیری معاملاتی بر خلاف طلا-نزولی قوی تر.

دیدگاه شما در مورد چیست؟ طلا – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع