داو جونز، اس اند پی 500 ممکن است پس از اینکه معامله گران خرده فروشی قرار گرفتن در معرض صعودی اخیر را افزایش دادند، سقوط کرد


داو جونز، S&P 500، موقعیت‌یابی معامله‌گران خرده‌فروش، تحلیل فنی – به‌روزرسانی سهام IGCS

  • داو جونز و S&P 500 در تجارت محدوده محدود گیر کرده اند
  • معامله گران خرده فروشی در حال افزایش قرار گرفتن در معرض صعودی هستند، یک علامت نزولی؟
  • چشم انداز فنی در میان این سیگنال چگونه شکل می گیرد؟

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

در هفته‌های اخیر، داوجونز و اس اند پی 500 در محدوده قیمتی محدود شده‌اند. از آنجایی که نوسانات همچنان رو به کاهش است، معامله گران خرده فروشی به سازگاری با قرار گرفتن در معرض خود ادامه دادند. این را می توان با نگاه کردن به احساسات مشتری IG (IGCS) مشاهده کرد، که گاهی اوقات می تواند به عنوان یک شاخص مخالف عمل کند. اخیرا IGCS سیگنال های نزولی تولید می کند. اجازه دهید نگاهی دقیق‌تر بیندازیم.

چشم انداز احساسات داو جونز – نزولی

با توجه به IGCS، حدود 37 درصد از معامله گران خرده فروشی خالص داو جونز هستند. از آنجایی که بیشتر نوردهی ها همچنان به سمت نزول گرایش دارند، این نشان می دهد که قیمت ها ممکن است به افزایش خود ادامه دهند. اما قرار گرفتن در معرض صعودی نسبت به روز گذشته و هفته گذشته به ترتیب 31.24 درصد و 42.63 درصد افزایش یافته است. با در نظر گرفتن این موضوع، این تغییرات اخیر هشدار می دهد که روند قیمت ممکن است به زودی کاهش یابد.

چشم انداز احساسات داو جونز - نزولی

تحلیل تکنیکال داو جونز

در نمودار روزانه، داو جونز پس از الگوی شمعدانی Shooting Star و همچنین محو شدن شتاب صعودی، تا حدودی پایین‌تر را هدف قرار داده است. دومی با واگرایی RSI منفی با ظهور الگوی کندل نشان داده شد. این نشانه ضعف شاید بیشتر در آینده است. پشتیبانی فوری سطح 23.6% فیبوناچی اصلاحی در 33672 است. پاکسازی که نقطه 38.2% را در 32709 قبل از شروع منطقه 31640 – 32017 نشان می دهد.

تحلیل تکنیکال داو جونز

نمودار ایجاد شده در نمای معاملاتی

S&P 500 Sentiment Outlook – نزولی

طبق IGCS، حدود 36 درصد از معامله‌گران خرده‌فروشی دارای شاخص S&P 500 هستند. از آنجایی که بیشتر موقعیت‌یابی به سمت نزولی است، این نشان می‌دهد که قیمت‌ها ممکن است افزایش یابد. این در حالی است که مواجهه صعودی نسبت به روز گذشته و هفته گذشته به ترتیب 15.11 درصد و 12.72 درصد افزایش داشته است. با در نظر گرفتن این موضوع، تغییرات اخیر در موقعیت یابی نشان می دهد که روند قیمت ممکن است به زودی کاهش یابد.

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

تجارت خود را با IG Client Sentiment Data بهبود دهید

S&P 500 Sentiment Outlook - نزولی

تجزیه و تحلیل فنی S&P 500

به نظر می رسد که S&P 500 در حال تشکیل نمودار مثلث صعودی است. اخیراً قیمت‌ها از کف جهش کرده‌اند که از مارس روند صعودی را نشان می‌دهد. در همین حال، سقف حدود 4208 است که در ژانویه ایجاد شد. جهت شکست می تواند کلیدی برای روند آینده باشد. یک فشار پایین تر، پایین ترین سطح ماه مارس را در 3839 نشان می دهد. در همین حال، یک چرخش بالاتر تمرکز را روی سطح 61.8٪ در 4275 قرار می دهد.

تجزیه و تحلیل فنی S&P 500

نمودار ایجاد شده در نمای معاملاتی

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

منبع