داوجونز، طلا، دلار آمریکا، نفت خام، اوپک پلاس، AUD/USD، RBA


توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

جو بازارهای جهانی در هفته گذشته همچنان خوشبین بود. در وال استریت، داوجونز، اس اند پی 500 و نزدک 100 به ترتیب حدود 0.3، 1.1 و 1.9 درصد رشد کردند. این در حالی است که «سنج ترس» بازار VIX در پایین‌ترین حد خود از ابتدای سال جاری بسته شد. در همین حال، شاخص FTSE 100 بریتانیا و شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ به ترتیب 0.93 و 6.27 درصد صعود کردند.

یک تحول کلیدی کاهش قابل توجه دیگر در بازدهی 10 ساله خزانه داری بود که 5.5 درصد سقوط کرد و به پایین ترین سطح از سپتامبر رسید. از ماه اکتبر، بازارها در فدرال رزرو به طور فزاینده ای قیمت گذاری می کنند. نگاهی دقیق تر به منحنی ضمنی فدرال رزرو نشان می دهد که معامله گران حداقل 75 امتیاز پایه در کاهش نرخ ها در مدت 2 سال اضافه کرده اند.

جای تعجب نیست که این با بدترین ماه برای دلار آمریکا از سپتامبر 2010 مصادف شده است، زیرا شاخص DXY 5.1 درصد سقوط کرد. یک برنده واضح از کاهش بازده دلار و اوراق قرضه طلا بود. XAU/USD در نوامبر 8.3 درصد افزایش یافت که بیشترین افزایش از مراحل اولیه همه‌گیری جهانی در سال 2020 بود. ین ژاپن نیز برنده دیگری بود که با کاهش USD/JPY 7.1 درصد تقویت شد.

بازارها بر تغییر مورد انتظار در سرعت انقباض فدرال رزرو تمرکز کرده اند. مقامات بی‌شماری به کاهش سرعت انقباض در شرایطی که می‌تواند نقطه عطفی در تورم باشد اشاره کرده‌اند. اما همانطور که گزارش هفته گذشته حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده نشان داد، بازار کار همچنان در تنگنا قرار دارد.

نفت خام آرام مانده است. همه نگاه ها در هفته پیش رو معطوف به نشست بعدی اوپک پلاس و سرنوشت عرضه است. در همین حال، AUD/USD به تصمیم بانک مرکزی استرالیا برای نرخ گذاری چشم دوخته است. USD/CAD همچنین بانک کانادا را در انتظار دارد. چین آخرین گزارش تورم خود را منتشر کرد. در هفته پیش رو چه چیز دیگری برای بازارها در نظر گرفته شده است؟

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

نحوه عملکرد بازارها – هفته 28/11

نحوه عملکرد بازارها - هفته 28/11

پیش بینی های اساسی:

پیش بینی بنیادی S&P 500، DAX 40 و ASX 200 برای هفته پیش رو

شاخص های جهانی تلاش کردند تا اوایل سال جاری میلادی رالی تعطیلات را با یک شکست تحت رهبری ایالات متحده در هفته گذشته افزایش دهند. با این حال، حتی زمانی که وارد تجارت دسامبر می‌شویم، پیگیری در حال شروع است. با کاهش سطح فعالیت مورد انتظار اما پیش‌بینی افزایش ریسک رویدادهای کلیدی، نوسانات ریسک بالایی است و روندها در خطر هستند.

چشم انداز پوند انگلیس (GBP) – پوند/دلار آمریکا با افزایش دلار آمریکا، کجا بعدی؟

پوند برای بالا نگه داشتن پوند/دلار آمریکا باید کارهای سنگینی انجام دهد و تقویم اقتصادی هفته آینده کمک چندانی نخواهد کرد.

چشم انداز دلار استرالیا: افت دلار آمریکا AUD/USD را افزایش می دهد

دلار استرالیا به دنبال اظهارات نادرست پاول، رئیس فدرال رزرو، با شلاق مقابله کرد. آیا AUD/USD اوج جدیدی خواهد داشت؟

پیش بینی هفتگی بنیادی دلار آمریکا: بدترین ماه از سال 2010، آیا بیش از حد انجام شد؟

دلار آمریکا بدترین ماه خود از سپتامبر 2010 را تجربه کرد، زیرا بازارها به شدت تحت تاثیر فدرال رزرو قرار گرفتند. یک گزارش فشرده مشاغل ایالات متحده نشان می دهد که حرکت USD ممکن است بیش از حد انجام شود.

چشم انداز هفتگی یورو: یورو/دلار آمریکا در رحمت دلار، 1.05 همچنان کلیدی است

پس از اینکه داده های NFP دلار را در آستانه یک هفته نسبتا آرام تقویت کرد، یورو نتوانست بالای 1.05 بماند.

پیش بینی دلار کانادا: USD/CAD برای صعود بیشتر آماده به نظر می رسد، تصمیم نرخ بانک مرکزی آمریکا کلیدی است

به نظر می رسد دلار کانادا به مبارزات اخیر خود ادامه دهد. آیا بانک مرکزی کانادا در جلسه سیاست هفته آینده یک شگفتی دیگر خواهد داشت؟

پیش بینی های فنی:

مبارزه دلار به طور فزاینده ای تهدید می کند که به وارونگی واقعی تبدیل شود: USDJPY، EURUSD، GBPUSD

دلار در طی دو ماه گذشته دچار افت بیشتر شد. برای شاخص DXY، ما به طولانی ترین کشش بالای میانگین متحرک 200 روزه در رکورد پایان دادیم. در حالی که جفت های کلیدی مانند USDJPY، EURUSD و GBPUSD در آستانه افزایش شتاب فنی هستند.

پیش بینی فنی طلا و نقره: هر دو با دلار ضعیف تقویت شدند، افزایش نقره

طلا و نقره هر دو از کاهش ارزش دلار سود برده‌اند، اما نقره در بین این دو فلز برجسته است. طلا در مقاومت استرن تثبیت می شود، نقره به روند صعودی خود ادامه می دهد

چشم انداز فنی S&P 500 و Nasdaq 100 – روند نزولی بلندمدت با روند صعودی کوتاه مدت

صعودهای بازار سهام ایالات متحده در پایان هفته به دلیل NFP متوقف شده است، اما همچنان در محدوده مثبت برای هفته باقی مانده است.

چشم انداز فنی ین ژاپن: تنظیمات USD/JPY، EUR/JPY، GBP/JPY

با تثبیت ارز امن در اطراف سطوح فنی، ین ژاپن در برابر همتایان اصلی خود ثابت قدم است. اقدام قیمت USD/JPY، EUR/JPY، GBP/JPY.

— متن مقاله نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد برای DailyFX.com

— مقالات فردی که توسط اعضای تیم DailyFX تشکیل شده است

برای تماس با دانیل، او را در توییتر دنبال کنید:@ddubrovskyFX

منبع