داده های تورم مختلط عدم پیشرفت را نشان می دهد


تورم یورو، تجزیه و تحلیل EUR/USD

  • تورم اتحادیه اروپا همچنان سرسخت است و به 7 درصد افزایش می‌یابد، در حالی که شاخص اصلی آن اندکی کاهش یافته است. سخنرانان بانک مرکزی اروپا احتمالاً از افزایش بیشتر نرخ بهره حمایت خواهند کرد
  • یورو/دلار آمریکا حرکت نزولی خود را ادامه می دهد زیرا بن بست سقف بدهی ایالات متحده بر احساسات حاکم است. پیشنهاد دلار به پناهگاه امن و داده های ضعیف چین بر یورو تاثیر می گذارد
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

مقدمه ای بر تجارت اخبار فارکس

تورم منطقه یورو افزایش می‌یابد، چاپ اصلی در خط

تورم در منطقه یورو بار دیگر ثابت می‌شود، زیرا داده‌های نهایی ماه آوریل نشان می‌دهد که در مقایسه با آوریل سال گذشته، در تیتر روزنامه‌ها حرکتی اندک افزایش یافته است. چاپ اصلی که اقلام نوسان قیمتی مانند غذا و سوخت را حذف می کند، از 5.7 درصد به 5.6 درصد کاهش یافت که نشان دهنده بهبود ناچیز است. با این حال، تورم ماه به ماه در مسیر درستی قرار داشت و رشد 0.6 درصدی قیمت را در مقابل 0.9 درصد قبلی نشان داد – که نشان می دهد نرخ افزایش قیمت ممکن است کند شود.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

EUR/USD پس از چاپ نهایی کاهش یافت، اگرچه از زمانی که فشار در اطراف سقف بدهی ایالات متحده و نزدیک شدن سریع به ضرب الاجل تئوریک اول ژوئن افزایش یافته است، جفت ارز کاهش یافته است. دلار به دلیل ویژگی های امن خود با نزدیک شدن به مهلت، پیشنهاد نسبتاً قابل توجهی داشته است. تا زمانی که اخباری از همکاری و احتمال معامله قبل از x-date منتشر نشود، دلار قوی‌تر بر یورو/دلار آمریکا تأثیر می‌گذارد.

نمودار 5 دقیقه ای یورو/دلار آمریکا

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

یکی دیگر از تاثیرات نزولی برای این جفت شامل سخنان تندرو فدرال رزرو از اوایل این هفته، در پاسخ به انتظارات تورمی بلندمدت بیشتر شهروندان ایالات متحده است که از طریق نظرسنجی احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان فاش شد. با این حال، داده‌های تولیدی بسیار ضعیف‌تر از سواحل شرقی آمریکا ثابت می‌کند که داده‌های اقتصاد کلان احتمالاً با هم مخلوط می‌شوند، زیرا برخی از جیب‌ها در اقتصاد مانند خدمات پابرجا هستند، در حالی که تولید ضعیف به نظر می‌رسد.

داده‌های ضعیف واردات و صادرات چین و ارقام تورم نیز تأثیر اقتصادی مثبتی را که پیش‌بینی می‌شد بازگشایی بر سایر نقاط جهان داشته باشد، زیر سوال برده است. چین یکی از شرکای تجاری اتحادیه اروپا است و نشانه‌هایی از ضعف اخیر بر ارز تاثیر می‌گذارد. در طول روز مراقب احساسات تندروانه‌تر مقامات بانک مرکزی اروپا باشید زیرا احتمالاً این پیام را ادامه می‌دهند که سخت‌گیری بیشتر همچنان مناسب است، با این حال، این ممکن است با توجه به حرکت نزولی اخیر تأثیر کمی داشته باشد اما ممکن است به کاهش فروش کمک کند.

این جفت به راحتی به زیر سطح حمایت سقوط کرده است و در این روند حرکت نزولی را افزایش می دهد. پشتیبانی اکنون در 1.0760 و مقاومت (حمایت قبلی) در 1.0910 قرار دارد. RSI نشان می دهد که هنوز فضای بیشتری برای نزول وجود دارد تا اینکه بازار بیش از حد فروش به نظر برسد.

نمودار روزانه EUR/USD

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع