داده‌های فعالیت خدمات ISM آگوست پیش‌بینی‌ها را در نشانه‌ای از انعطاف‌پذیری اقتصادی شکست می‌دهد


ISM SERVICES نکات کلیدی:

  • PMI خدمات آگوست ISM از 56.7 در ژوئیه به 56.9 اینچ می رسد که از انتظارات برای کاهش به 55.1 بالاتر است.
  • داده‌های بهتر از پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که اقتصاد همچنان انعطاف‌پذیر است
  • بهبود در بخش خدمات با افزایش تولید، سفارشات جدید و بخش اشتغال در نظرسنجی تقویت شده است.

بیشترین خوانده شده: پیش بینی S&P 500، Nasdaq 100 برای هفته پیش رو – مسیر بالاتر دشوار اما ممکن است

شاخصی از فعالیت خدمات تجاری ایالات متحده به طور غیرمنتظره ای در ماه گذشته، البته با سرعتی کم، بهبود یافت. افزایش نرخ بهره با هدف مهار تورم سرسام آور.

بر اساس گزارش موسسه مدیریت تامین (ISM)، PMI غیر تولیدی در ماه اوت از 56.7 در ماه جولای به 56.9 افزایش یافت، برای بیست و هفتمین ماه متوالی رشد کرد و بالاتر از انتظارات برای کاهش به 55.1 بود که نشانه ای از انعطاف پذیری فوق العاده اقتصاد است. برای زمینه، هر رقم بالاتر از 50 نشان دهنده رشد است، در حالی که خوانش های زیر آن سطح نشان دهنده انقباض در تولید است.

نتایج در یک نگاه

نتایج ISM

منبع: تقویم اقتصادی DailyFX

با نگاهی به زیرساخت، بخش خدمات، جایی که اکثر آمریکایی‌ها در آن کار می‌کنند و مهمترین بخش برای محاسبات تولید ناخالص داخلی است، با بهبودی اندک در تولید، سفارش‌های جدید و اجزای اشتغال این نظرسنجی تقویت شد، که نشان می‌دهد با وجود سخت‌تر شدن شرایط مالی، فضای تقاضا مثبت است. شرایط همه اینها نشان می دهد که فدرال رزرو هنوز هم ممکن است بتواند به فرود نرم گریزان دست یابد.

در جاهای دیگر، شاخص قیمت‌های پرداختی نسبت به ماه‌های قبل معتدل شد و در ابتدای فصل جاری به 71.5 رسید در مقابل 72.3 در ابتدای فصل جاری. کاهش بار هزینه‌ها برای کسب‌وکارهای ایالات متحده ممکن است در اواخر سال به ارقام پایین‌تر CPI تبدیل شود، اما به احتمال زیاد بهبودهای قابل توجهی لازم است تا تأثیر تورم بالا در سراسر صنایع را به روشی معنادارتر کاهش دهد.

داده های خدمات ISM

نتایج خدمات ISM

منبع: موسسه مدیریت تامین

نظرسنجی بخش خدمات ISM به دنبال گزارش هفته گذشته این گروه در مورد PMI تولیدی است که نشان داد گسترش اقتصادی انعطاف‌پذیر و تعدیل شدید در رشد قیمت‌های پرداختی، دو اتفاق دلگرم‌کننده برای سیاست‌گذاران، که در تلاش برای کاهش تورم و در عین حال جلوگیری از فرود سخت هستند. اثرات مضر برای اکثر آمریکایی ها.

در مجموع، داده های اخیر ممکن است به رفع نگرانی ها در مورد یک رکود بزرگ کمک کند. با این حال، با توجه به اینکه اقتصاد به خوبی حفظ شده و تورم بسیار بالاتر از هدف 2 درصدی بانک مرکزی است، فدرال رزرو احتمالاً برنامه های خود را برای افزایش پیوسته نرخ بهره در ماه های آینده ادامه خواهد داد و چرخش سیاست پولی را برای آینده قابل پیش بینی به تاخیر می اندازد. اگرچه این سناریو برای دلار آمریکا سازنده است، اما این سناریو احتمالاً هر از چند گاهی باعث نوسانات می شود و مانع از بهبود پایدار و بادوام سهام می شود.

ابزارهای آموزشی برای تاجران

  • تازه شروع کردی؟ دانلود راهنمای مبتدیان برای معامله گران FX
  • آیا می خواهید درباره شخصیت تجاری خود بیشتر بدانید؟ در مسابقه DailyFX شرکت کنید و بدانید
  • داده های موقعیت یابی مشتری IG اطلاعات ارزشمندی را در مورد احساسات بازار ارائه می دهد. راهنمای رایگان خود را در مورد نحوه استفاده از این اندیکاتور معاملاتی قدرتمند از اینجا دریافت کنید.

— نوشته شده توسط دیگو کولمن، استراتژیست بازار برای DailyFX

منبع