خرابی در بازی پس از رد مقاومت تلاقی


چشم انداز قیمت نفت خام:

  • قیمت نفت خام پس از ناکامی در شکستن مقاومت تلاقی هفته گذشته، فاقد اعتقاد جهت دار هستند
  • معاملات آتی WTI در روزهای اخیر بین 77.50 تا 74.00 دلار در نوسان بوده و منتظر کاتالیزورهای بعدی بازار هستند.
  • این مقاله نگاه می کند روغن سطوح فنی کلیدی که باید در جلسات معاملاتی آینده تماشا کنید

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی نفت رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: طلا با کاهش قیمت دلار مواجه می شود و بازدهی خود را از دست می دهد. آیا XAU/USD خراب می شود؟

نفت خام طبق قراردادهای آتی WTI از اواخر ژوئن تا دو هفته اول این ماه به شدت افزایش یافته است، اما حرکت صعودی پس از شکست قیمت ها از مقاومت تلاقی درست بالاتر از دستگیره 77.00 دلار، جایی که میانگین متحرک ساده 200 روزه با مرز بالایی یک کانال روند نزولی میان مدت همزمان است، کاهش یافته است.

نمودار روزانه زیر نشان می‌دهد که چگونه کالا پس از رد فنی اخیر، با قیمت‌ها بین 77.50 دلار و 74.00 دلار در نوسان بوده است.

قبل از اینکه حرکت مهم بعدی در بخش انرژی انجام شود، قراردادهای آتی WTI باید از محدوده معاملاتی که قبلاً صحبت شد، عبور کند. بر اساس این فرض، دو سناریو تاکتیکی احتمالی وجود دارد که باید با توجه به پویایی بازار فعلی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

نحوه تجارت نفت

سناریو 1: شکست مقاومت

میانگین متحرک ساده 200 روزه، که بالای مرز 77.00 دلار روانی قرار دارد، همراه با مقاومت کانال، مانعی دشوار برای گاو نر خواهد بود. با این حال، در صورت شکست صعودی، خریداران می‌توانند جرأت کنند تا در سطح 79.00 دلار حمله کنند. با قدرت بیشتر، تمرکز بیشتر به منطقه 83.00 دلاری نزدیک به اوج امسال تغییر می کند.

سناریو 2: خرابی پشتیبانی

با نگاهی به نمودار زیر، حمایت 74.00 دلاری شکننده‌تر به نظر می‌رسد و برداشتن آن آسان‌تر است، بنابراین خرس‌ها ممکن است از نظر بازپس‌گیری دست بالا مزیتی داشته باشند. گفته می‌شود، اگر نفت به طور قطعی به زیر 74.00 دلار سقوط کند، سود فروش می‌تواند افزایش یابد و زمینه را برای حرکت به 72.50 دلار فراهم کند. زیان های بیشتری ممکن است با یک فشار به زیر این طبقه، با منطقه نزولی بعدی مورد علاقه در 71.85 دلار و به دنبال آن 70.00 دلار در انبار باشد.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

تجارت خود را با IG Client Sentiment Data بهبود دهید

نمودار فنی قیمت نفت خام

image1.png

نمودار آتی نفت خام WTI با استفاده از TradingView تهیه شده است

منبع