خانم PMI ایالات متحده، تغییر دولت چین برای فلز قرمز ضعیف بود


مس، PMI ایالات متحده، شرط‌های افزایش نرخ، تولید ناخالص داخلی چین، محدودیت‌ها، چشم‌انداز فنی – نکات صحبت

  • علیرغم تولید ناخالص داخلی خوب چین، فلز قرمز برای دومین روز در حال کاهش است
  • انقباض در داده‌های PMI تولیدی ایالات متحده، چشم‌انداز تقاضای فلز قرمز را تحت تأثیر قرار می‌دهد
  • قیمت مس در یک مثلث متقارن معامله می شود که نشان دهنده شکست احتمالی در کوتاه مدت است

قیمت مس برای دومین روز کاهش می یابد زیرا معامله گران وخامت شرایط اقتصادی را در بحبوحه افزایش نرخ هایی که در حال سقوط به اقتصاد هستند، می سنجید. بر اساس شاخص مدیران خرید (PMI) از S&P Global، بخش تولید ایالات متحده در ماه اکتبر دچار انقباض شد. رقم سرفصل تولید از رقم 52 در سپتامبر 49.9 کاهش یافته است. خواندن زیر 50 نشان دهنده انقباض است، در حالی که خواندن بالای 50 نشان دهنده انبساط است.

فلز قرمز به شدت در صنعت استفاده می شود و واکنش نزولی قیمت در روز دوشنبه را توضیح می دهد که به جلسه امروز آسیا و اقیانوسیه منتقل شد. با این حال، نگران‌کننده‌تر، شاخص زیرمجموعه‌ای است که سفارش‌های جدید را دنبال می‌کند، که بر اساس انتشار خبری S&P به «شدیدترین میزان از ماه می 2020» سقوط کرده است. کاهش سفارشات جدید معمولاً مقدم بر کاهش گسترده‌تر است، زیرا اغلب به عنوان یک تقاضای نیابتی برای شرکت‌های تولیدی عمل می‌کند.

یکی دیگر از پیشرفت‌های دلسردکننده برای بازارهای مس این است که رئیس‌جمهور چین، شی جین پینگ، سومین دوره 5 ساله ریاست جمهوری را به دست آورد. شاید حتی نزولی‌تر برای این فلز صعود لی کیانگ باشد. او اکنون در مسیر نخست وزیری بعدی این کشور قرار دارد. لی کیانگ قرنطینه دو ماهه را در شانگهای اجرا کرد که از نظر بسیاری به عنوان یک سرکوب شدید و احتمالاً سخت‌گیرانه‌ترین وضعیت همه‌گیری تلقی می‌شد.

تبلیغ او نشان دهنده اشتهای سیاسی برای قرنطینه های بیشتر است و خوش بینی به عقب نشینی چین از استراتژی “کووید-صفر” خود را کاهش می دهد. این یک منفی بزرگ برای مس است زیرا چین بزرگترین مصرف کننده فلز در جهان است. این موضوع، همراه با افزایش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی اروپا (ECB) و بانک کانادا (BoC)، حتی با وجود سطوح پایین موجودی، برای این فلز صنعتی ضعیف است.

توصیه شده توسط توماس وست واتر

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

چشم انداز فنی مس

قیمت مس در چند ماه گذشته نزول کرده و یک الگوی مثلث متقارن را تشکیل داده است. هنگامی که قیمت ها در بالا یا پایین تر از خطوط روند مثلث نفوذ کنند، ممکن است شکست رخ دهد. حرکت اندازه‌گیری شده – بر اساس عریض‌ترین نقطه مثلث – یک شکست بالقوه را در حدود سطوح 4.15 یا 2.67 مشاهده می‌کند. با این حال، معامله گران باید معاملات خود را برای افزایش حجم کوتاه مدت قرار دهند.

نمودار روزانه مس

نمودار، نمودار خط توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع