حرکت صعودی در مقاومت کانال


تحلیل دلار آمریکا (DXY).

  • سبد دلار آمریکا پس از جهش دیروز در بلندمدت قابل توجهی تغییر کرد
  • DXY مقاومت کانال را آزمایش می کند زیرا به آخر هفته می رویم و مشکل سقف بدهی هنوز حل نشده است
  • تجزیه و تحلیل در این مقاله از الگوهای نمودار و کلید حمایت و مقاومت سطوح برای اطلاعات بیشتر به جامع ما مراجعه کنید کتابخانه آموزش و پرورش

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ببینید تحلیلگران ما در مورد دلار در سه ماهه دوم چه فکر می کنند

DXY به پشتیبانی طولانی مدت اصلی تبدیل می شود

اگر بخواهیم هفته را در محدوده مثبت ببندیم، افزایش قابل توجه دلار در روز گذشته بخش عمده‌ای از اقدامات سنگین را انجام خواهد داد. نمودار هفتگی زیر اهمیت سطح/منطقه 100.85 را نشان می دهد که در دوره مارس تا می 2020، دوباره در می 2022 و چندین بار در سال 2023 وارد عمل شده است.

علیرغم محرک‌های صعودی دلار، به نظر می‌رسد که خرس‌های دلار به یک شوک خارجی بیشتری نیاز دارند تا حرکت لازم برای کاهش ارزش دلار را به دست آورند. دو ابر تاریکی که در حال حاضر بر روی بازارها آویزان است، مسئله حل نشده سقف بدهی است که می تواند به پایان برسد (پایان ماه می) و ظهور مجدد بی ثباتی بانک های منطقه ای از اوایل این ماه.

نمودار هفتگی سبد دلار آمریکا

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

نمودار روزانه نشان دهنده تمایل دلار به سمت معامله از زمان خروج از کانال نزولی است. عملکرد قیمت تا حد زیادی در کانال افقی جدید قرار گرفته است زیرا بازارها اثرات توقف بالقوه نرخ بهره را هضم می کنند – این دیدگاه اجماع بازار است.

با آزمایش قیمت‌ها در سمت بالای کانال، معامله‌گران باید مراقب شکست یا شکست کاذب به دلیل کاهش نوسانات باشند (نشانگر ATR، خط قهوه‌ای/قرمز با شیب پایین را ببینید). شرایط نوسانات بیشتر بازار معمولاً برای شکست‌ها مساعدتر است زیرا جذب آن آسان‌تر است. با این حال، با توجه به سطح عدم اطمینان در مورد بانک های منطقه ای ایالات متحده و سقف بدهی ایالات متحده، جهش ناگهانی نوسانات را نمی توان رد کرد.

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

مبانی تجارت برک آوت

مقاومت در سمت بالای کانال افقی در 102.20 قرار دارد در حالی که حمایت در قسمت زیرین همان کانال در 101.30/101.00 قرار دارد.

نمودار روزانه سبد دلاری آمریکا (DXY).

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع