جهش چشم EUR/USD در منطقه تلاقی کلید


قیمت یورو/دلار آمریکا، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

بیشتر بخوانید: به روز رسانی USD/ZAR: راند آفریقای جنوبی در آستانه انتشار داده های تورم و تصمیم نرخ SARB با ریسک نزولی مواجه است

پیشینه اساسی EUR/USD

EURUSD امروز صبح به کاهش خود به سمت حمایت در حدود سطح 1.0800 ادامه داد. دلار آمریکا علیرغم بهبود خوش بینی فعالان بازار مبنی بر دستیابی به توافق در مورد سقف بدهی ایالات متحده، رشدهای اخیر را حفظ کرده است.

نمودار قدرت ارز: قوی ترین – NZDضعیف ترین – AUD.

image1.png

منبع: FinancialJuice

از آنجایی که ما یک تقویم نسبتاً خاموش داریم که به آخر هفته می‌رود، همه نگاه‌ها به تحولات پیرامون سقف بدهی ایالات متحده که همچنان از دلار آمریکا حمایت می‌کند، باقی می‌ماند. دیروز احساسات مثبت از هر دو طرف منعکس شد و کوین مک کارتی، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا اظهار داشت که توافق تا یکشنبه ممکن است امکان پذیر باشد. دلار آمریکا همچنین از اظهارات نسبتاً جنگ طلبانه اخیر بسیاری از سخنرانان فدرال رزرو که در برابر ایده کاهش نرخ بهره در سال 2023 محکم ایستاده اند، سود برده است.

سیاست‌گذار بانک مرکزی اروپا (ECB) نیز یک یادداشت جنگ‌طلبانه زده است که تعجب‌آور نیست اما تاکنون تأثیر محدودی بر یورو داشته است. امروز صبح ما نظراتی از سوی De Guindos از بانک مرکزی اروپا داشتیم که اظهار داشت که اگرچه بیشتر انقباضات انجام شده است، هنوز هم امکان افزایش بیشتر وجود دارد. وی با این حال تاکید کرد که تورم خدمات همچنان یک نگرانی جدی برای بانک مرکزی است و تا پایان سال 2023 به دقت رصد خواهد شد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

یکی دیگر از روز های تا حد زیادی ضعیف در پیش است از نظر انتشار داده های اقتصادی با داکت مملو از بلندگوهای فدرال رزرو. ما همچنین برخی از داده‌های تاثیر متوسط ​​خارج از ایالات متحده داریم که انتظار ندارم در جلسه ایالات متحده نوسان قابل توجهی به بازارها اضافه کند.

image2.png

برای همه انتشارات و رویدادهای اقتصادی متحرک بازار، به بخش مراجعه کنید تقویم DailyFX

چشم انداز فنی و افکار نهایی

نگاهی به EURUSD با پیشرفت روز و سقف بدهی ایالات متحده احتمالاً محرک کلیدی برای اقدام قیمت خواهد بود. هر گونه اظهار نظر مثبت بیشتر از هر دو گروه باید هر گونه افزایش بیشتر دلار را محدود کند و امیدواریم شاهد جهش برای EURUSD باشیم، در حالی که هرگونه سردرگمی و کندی در مذاکرات می تواند اثر معکوس داشته باشد و به نفع تداوم تقویت دلار آمریکا باشد.

از منظر فنی، EURUSD در حال حاضر روی لبه چاقو قرار دارد، زیرا ما دقیقاً در سطح MA 100 روزه و سطح پشتیبانی 1.0800 معامله می کنیم. MA 100 روزه یک مانع مهم در گذشته اخیر نشان داده است، زیرا این جفت آخرین بار در نوامبر 2022 کمتر از MA معامله شده است. آخرین آزمایش مجدد MA 100 روزه در اواسط ماه مارس، درست قبل از افزایش 500 عددی اتفاق افتاد. پیپ برای EURUSD افزایش یافت، که اهمیت MA 100 روزه را بار دیگر برجسته می کند.

با توجه به منطقه پشتیبانی کلیدی در 1.0800 همراه با MA، قطعاً می‌توانیم برای بازگشت به سطح روانشناختی 1.1000 قرار بگیریم. این احتمال وجود دارد که ما علامت 1.0800 را سوراخ کنیم، اما من چنین حرکتی را با بسته شدن شمع روزانه زیر MA 100 روزه، تنها رویدادی که ممکن است باعث شود من یک جهش به سمت بالا را زیر سوال ببرم، پایدار نیست. یک جهش پایین تر می تواند حمایت شدیدی را در 1.0740 پیدا کند، از این رو من نگران پایداری شکست نزولی MA و سطح حمایت در 1.0800 هستم.

نمودار روزانه EUR/USD – 18 مه 2023

image3.png

منبع: TradingView، نمودار تهیه شده توسط Zain Vawda

نوشته شده توسط: Zain Vawda، نویسنده بازار برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع