جهش طلا پس از فروش کم خرده فروشی ایالات متحده؛ بعد از رسیدن به هدف معکوس H&S چه چیزی برای XAU/USD وجود دارد؟


طلا، XAU/USD – اقدام قیمت و چشم انداز:

  • XAU/دلار آمریکا پس از اینکه فروش خرده فروشی ایالات متحده کمتر از حد انتظار در ژوئن افزایش یافت، به شدت افزایش یافت.
  • طلا الگوی سر و شانه معکوس صعودی را برآورده کرده است.
  • بعدی برای فلز زرد چیست و چه سطوح کلیدی برای تماشا در XAU/USD وجود دارد؟

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

پس از اینکه خرده فروشی آمریکا در ماه ژوئن کمتر از حد انتظار افزایش یافت که بر بازدهی خزانه داری آمریکا و دلار آمریکا تاثیر گذاشت، طلا جهش کرد.

حتی اگر سرفصل فروش خرده فروشی کمتر از حد انتظار بود، به دلیل بازار کار فشرده، مخارج اساسی مصرف کننده قوی به نظر می رسید. گزارش مختلط خرده فروشی از داده های ملایم تر CPI و PPI ایالات متحده پیروی می کند. با این حال، داده‌های اقتصادی گسترده‌تر، همانطور که توسط شاخص غافلگیری اقتصادی اندازه‌گیری می‌شود، همچنان قوی است – ESI ایالات متحده در اوایل این ماه به بالاترین حد دو سال اخیر رسید و کمی عقب‌نشینی کرد.

واکنش بیش از حد دلار آمریکا به تورم ملایم‌تر و خرده‌فروشی‌ها، که همچنان اقتصاد مقاومتی را به تصویر می‌کشد، نشان می‌دهد که بازار تمایلی به خرید دلار ندارد در حالی که این تصور رو به رشد است که فدرال رزرو به پایان چرخه انقباض خود نزدیک است.

بر اساس ابزار CME FedWatch، معاملات آتی نرخ‌ها در نشست 25 تا 26 جولای 99 درصد شانس افزایش یک چهارم درصدی را نشان می‌دهند. با این حال، بازار کاهش نرخ‌ها را از اواسط سال 2024 آغاز می‌کند، با نزدیک به 5 کاهش نرخ تا پایان سال آینده. انتظارات بازار با دو افزایش نرخ بهره قبل از پایان سال توسط فدرال رزرو پیش بینی شده بود و تا سال 2025 هیچ کاهش نرخی نداشت.

نمودار 240 دقیقه ای XAU/USD

image1.png

نمودار ایجاد شده توسط مانیش جرادی با استفاده از TradingView

TIPS 10 ساله ایالات متحده از هفته گذشته پس از تایید داده های تورم ایالات متحده مبنی بر تعدیل فشار قیمت ها، به شدت عقب نشینی کرده است. بازگشت مجدد طلا منعکس کننده عقب نشینی در بازده واقعی است – فلز زرد تمایل به حرکت معکوس با بازده واقعی دارد (تعدیل شده برای تورم). هزینه فرصت بالاتر (بازده واقعی) باعث کاهش جذابیت فلز زرد می شود.

نمودار روزانه XAU/USD

image2.png

نمودار ایجاد شده توسط مانیش جرادی با استفاده از TradingView

در نمودارهای فنی، XAU/USD به هدف قیمت الگوی سر و شانه معکوس جزئی که هفته گذشته راه اندازی شد، دست یافته است. نگاه کنید به “طلا تقویت شده توسط ایالات متحده CPI; Reverse Head & Shoulders Triggers در XAU/USD، منتشر شده در 13 ژوئیه. شانه چپ در پایین ترین حد اواخر ژوئن، سر در انتهای ژوئن، و شانه راست در پایین ترین سطح اوایل ژوئیه قرار دارد. هدف قیمتی این الگو حدود سال 1980 است.

از منظر احساسات، تقریباً 60 درصد از معامله گران خرده فروشی به صورت خالص طلا باقی می مانند، حتی اگر برخی از این خریدها اخیراً کاهش یافته است، طبق نظرات IG Client Sentiment (IGCS).

XAU/USD اکنون در حال آزمایش یک مانع سفت در اوایل ژوئن 1983 است، کمی زیر لبه بالایی ابر ایچیموکو در نمودارهای روزانه (اکنون در حدود سال 1998). حرکت و روند میانی به طور قطع در نمودارهای درون روز (به ویژه، میانگین متحرک 89 دوره ای با شیب رو به بالا در نمودارهای 240 دقیقه ای) مشخص شده است. با این حال، طلا باید در سال های 1983-1998 پاک شود تا فشار نزولی میان مدت کمرنگ شود.

پیشنهاد مانیش جرادی

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

— نوشته شده توسط مانیش جرادی، استراتژیست DailyFX.com

— با جرادی در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JaradiManish

منبع