جهت دلار آمریکا برای دیکته کردن احساسات بازار به عنوان بازارهای APAC چشم باز سبز است


دلار آمریکا، DXY، احساسات بازار، CPI، چین، چشم انداز فنی – نکات صحبت

  • بازارهای آسیا-اقیانوسیه برای باز شدن بیشتر در نظر دارند زیرا معامله گران به دنبال افزایش سود ناشی از ضعف دلار هستند
  • در صورت افزایش محدودیت‌ها، قرنطینه‌های کووید در چین تهدیدی برای بازیابی احساسات بازار است
  • شاخص DXY در روز جمعه کاهش یافت و در صورت تسلیم شدن یک SMA کلیدی ممکن است قیمت ها بیشتر کاهش یابد.

توصیه شده توسط توماس وست واتر

مقدمه ای بر تجارت اخبار فارکس

چشم انداز روز دوشنبه آسیا و اقیانوسیه

بازارهای آسیا-اقیانوسیه قرار است با افزایش بیشتری باز شوند زیرا معامله گران به دنبال افزایش سودهای هفته گذشته هستند، زمانی که کاهش دلار آمریکا معامله گران را تشویق به خرید سهام و سایر دارایی های ریسک کرد. گرین‌بک با وجود افزایش شرط‌های معامله‌گران نرخ برای افزایش 75 امتیازی در نشست سپتامبر FOMC، سقوط کرد. روایت محرک نشان می‌دهد که فدرال رزرو پس از جلسه بعدی سرعت انقباض خود را کاهش می‌دهد، که باید خروج از خزانه‌ها را کاهش دهد و به تعدیل افزایش بازدهی کمک کند.

با این حال، چین خطری برای احساسات بازار دارد. این کشور در حال تحمل گسترده ترین اقدامات قرنطینه خود تا به امروز است زیرا سیاست گذاران تلاش می کنند تا شعله ور شدن ویروس را مهار کنند. یک سویه بسیار قابل انتقال و جمعیتی که واکسینه نشده اند، به ویژه در میان افراد مسن، به سختی اعتماد به نفس را برای رفع سریع القا می کنند. علاوه بر این، کنگره ملی آتی در ماه اکتبر، زمانی که انتظار می‌رود رئیس‌جمهور شی برای سومین دوره ریاست‌جمهوری خود پیش‌بینی کند، تغییر سیاست دولت را بیش از پیش بعید می‌سازد.

توصیه شده توسط توماس وست واتر

مبانی تجارت برک آوت

شاخص قیمت مصرف کننده چین در هفته گذشته به دلیل کاهش قیمت گوشت خوک، برآوردها را از دست داد. این می تواند فضای سیاست گذاری بیشتری را به بانک خلق چین (PBOC) بدهد، اما یوان نزدیک به سطح 7 چالش های خاص خود را برای بانک مرکزی ایجاد می کند. هفته گذشته، چین تعداد ذخایری را که بیشتر بانک ها باید نگه دارند را 2 درصد کاهش داد، اما تأثیر آن ناچیز بود.

ین ژاپن پس از دیدار هاروهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی ژاپن و فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن برای بحث در مورد ضعف فوق العاده این ارز، به مداخله بالقوه بازار نزدیکتر شده است. سیاست پولی بسیار سست این کشور جزیره ای، افزایش سطح بدهی و هزینه های بالای انرژی بر ین فشار می آورد. ایالات متحده همچنان با مداخله ژاپن در بازار ارز مخالف است. با این وجود، زمانی که معامله گران در مورد شانس ریسک دنباله دار گمانه زنی می کردند، ین یک پیشنهاد قیمت داشت. با این حال، اگر ژاپن تصمیم به مداخله در ارز داشته باشد، ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد و حتی با ذخایر قابل توجهی که دارد، سیل خروج سرمایه را به همراه داشته باشد.

شروع می شود در:

اکنون زندگی کنید:

13 سپتامبر

( 02:09 GMT )

توصیه شده توسط توماس وست واتر

آماده سازی هفتگی تجارت کالا

برای وبینار ثبت نام کنید

همین الان ملحق شوید، همین الان بپیوندید

وبینار به پایان رسید

چشم انداز فنی دلار آمریکا

دلار آمریکا در روز جمعه کاهش یافت و یک سری برد سه هفته ای را شکست. در حالی که قیمت ها در اوایل هفته به بالاترین حد خود در سال 2022 رسیدند، گاوها در پاکسازی خط روند از ماه مه مشکل داشتند. شاخص قدرت نسبی (RSI) به زیر سطح خرید بیش از حد 70 سقوط کرد و به سمت نقطه میانی خود حرکت می کند که ممکن است فروش بیشتر را تشویق کند. قیمت‌ها در روز جمعه نتوانستند زیر میانگین متحرک ساده 20 روزه باقی بمانند، اما یک شکست پایین‌تر به طور بالقوه پایین‌ترین نوسان ماه اوت را تهدید می‌کند.

نمودار روزانه DXY

نمودار دلار آمریکا

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع