تولید ناخالص داخلی منطقه یورو 0.1 درصد رشد می کند، احساسات اقتصادی آلمان ضعیف می شود


قیمت ها، نمودارها و تجزیه و تحلیل EUR/USD

  • اقتصاد اتحادیه اروپا در سه ماهه اول حداقل 0.1 درصد رشد داشته است.
  • آلمان ممکن است وارد یک رکود خفیف شود.

توصیه شده توسط Nick Cawley

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

بر اساس دومین برآوردی که امروز توسط یورو استات منتشر شد، تولید ناخالص داخلی فصلی تعدیل شده سه ماهه اول نسبت به سه ماهه قبل در منطقه یورو 0.1 درصد و در اتحادیه اروپا 0.2 درصد افزایش یافت. داده های q/q و y/y منطقه یورو مطابق با برآورد اولیه یورواستات بود.

image1.png

برای همه رویدادهای متحرک بازار و انتشار داده های اقتصادی، زمان واقعی را ببینید تقویم DailyFX

آخرین شاخص ZEW آلمان از احساسات اقتصادی انتظارات بازار را از دست داد و به -10.7 کاهش یافت که پایین‌ترین میزان آن از دسامبر 2022 است. به گفته ارائه‌دهنده داده ZEW، کارشناسان بازار مالی پیش‌بینی می‌کنند که وضعیت اقتصادی نامطلوب در شش ماه آینده بدتر شود. در نتیجه، اقتصاد آلمان ممکن است وارد یک رکود، هرچند خفیف شود. کاهش شاخص تمایل تا حدی به دلیل انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا است.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

دو انتشار داده‌ها به سختی یورو را در شرایط معاملاتی ضعیف حرکت دادند. EUR/USD کمی کمتر از 1.0900 باقی می ماند که تا حدی به کمک اندکی ضعیف تر دلار آمریکا می باشد. EUR/USD با حمایت اولیه 1.0845 جلوتر از 1.0787 در یک محدوده معاملاتی تنگ محبوس شده است. مقاومت اولیه در حدود 1.0935 جلوتر از 1.1033 دیده می شود. هر دو میانگین متحرک 20 و 50 روزه نیز در حال بازی هستند و نیاز به مشاهده دارند.

نمودار قیمت روزانه EUR/USD – 16 مه 2023

image2.png

نمودار از طریق TradingView
از مشتریان هستند خالص طولانی
از مشتریان هستند خالص کوتاه

تغییر در

بلندها

شلوار کوتاه

OI

روزانه -4٪ 8% 1%
هفتگی 27% -14٪ 5%

تعصب تجارت خرده فروشی مختلط است

داده های معامله گران خرده فروشی نشان می دهد که 56.80 درصد معامله گران دارای لانگ خالص هستند و نسبت معامله گران لانگ به کوتاه 1.31 به 1 است. تعداد معامله گران در معاملات خالص 0.76 درصد بیشتر از دیروز و 41.69 درصد بیشتر از هفته گذشته است. معامله گران نت شورت 13.86 درصد بیشتر از دیروز و 14.14 درصد کمتر از هفته گذشته است.

ما معمولاً دیدگاهی مخالف نسبت به احساسات جمعیت داریم، و این واقعیت که معامله‌گران خالص هستند نشان می‌دهد که قیمت‌های یورو/دلار ممکن است به کاهش خود ادامه دهند. موقعیت یابی نسبت به دیروز دارای طول خالص کمتر است، اما نسبت به هفته گذشته دارای طول خالص تر است. ترکیبی از احساسات فعلی و تغییرات اخیر به ما می دهد بیشتر تعصب تجاری EUR/USD.

نظر شما در مورد یورو – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع