تنظیم فنی قیمت طلا قبل از افزایش پیش بینی شده جروم پاول نزولی به نظر می رسد


طلا، XAU/USD، فدرال رزرو، جروم پاول – جلسه توجیهی:

  • قیمت طلا با کاهش بازدهی خزانه داری در روز سه شنبه، تقریباً 2 درصد کاهش یافت
  • از زمان فروپاشی SVB، بازارها با کاهش سریع فدرال رزرو قیمت گذاری کرده اند
  • اکنون همه نگاه ها به جروم پاول معطوف است، آیا بانک مرکزی تسلیم خواهد شد؟
  • XAU/دلار آمریکا تنظیمات فنی قبل از فدرال رزرو به طور فزاینده ای نزولی به نظر می رسد

توصیه شده توسط دانیل دوبروفسکی

نحوه معامله طلا

قیمت طلا در روز سه‌شنبه ۲ درصد کاهش یافت و بدترین عملکرد یک روزه از سوم فوریه را به ثبت رساند. فلز زرد ضد فیات در میان افزایش 4.7 درصدی بازدهی 2 ساله خزانه داری با افزایش S&P 500 با مشکل مواجه شد. شاخص سهام آمریکا در این هفته حدود 2.3 درصد افزایش یافته است. اگر سهام به سود خود ادامه دهند، می‌توانیم بهترین هفته از پایان ژانویه را ببینیم.

به نظر می رسد پس از اقداماتی که برای کاهش نگرانی ها در بخش مالی از زمان سقوط بانک سیلیکون ولی انجام شد، آرامش در بازارهای مالی تقویت می شود. شاخص ترس بازار VIX در این هفته تا کنون 16.1 درصد کاهش یافته است که بزرگترین کاهش در حدود یک سال گذشته است. با در نظر گرفتن این موضوع، 24 ساعت باقی مانده برای طلا چگونه است؟

همه نگاه ها به تصمیم فدرال رزرو در ساعت 18:00 به وقت گرینویچ معطوف به نرخ بهره است. افزایش 25 امتیازی نرخ بهره از 4.75 درصد به 5 درصد قیمت گذاری شده است. کنفرانس مطبوعاتی رئیس جروم پاول سپس در ساعت 18:30 به وقت گرینویچ آغاز می شود. از زمان فروپاشی SVB، بازارها در کاهش بیش از 100 امتیاز پایه قیمت گذاری کرده اند تا پایان سال جاری پس از تحویل فردا. که به نفع فلز زرد بوده است.

فدرال رزرو پس از فروپاشی SVB با یک انتخاب سخت مواجه است. این امر به ویژه با توجه به این که پیش از آن، پس از داده‌های قوی اقتصادی، به‌ویژه بازار کار، انتظارات تورمی دوباره افزایش می‌یافت. مکث در چرخه انقباض می تواند نوید خوبی برای طلا باشد. اما، تلاش‌ها برای ادامه مبارزه با تورم احتمالاً به XAU/USD آسیب می‌زند. به این ترتیب، ریسک نوسانات افزایش می یابد.

نمودار روزانه XAU/USD

از نقطه نظر فنی، همه چیز برای طلا کاملاً متزلزل است. این به این دلیل است که یک الگوی شمعدانی ستاره عصر نزولی شکل گرفته است. تأیید نزولی بیشتر، راه را برای گسترش پایین تر باز می کند و بر میانگین متحرک ساده 100 روزه (SMA) تمرکز می کند. دومی می تواند به عنوان حمایت از چرخش قیمت ها بالاتر باشد. مقاومت کلیدی منطقه 1978-1998 از آوریل 2022 است.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

نمودار روزانه XAU/USD

نمودار ایجاد شده با استفاده از TradingView

— نوشته شده توسط دانیل دوبروفسکی، استراتژیست ارشد DailyFX.com

برای تماس با دانیل، او را در توییتر دنبال کنید:@ddubrovskyFX

منبع