تنظیمات قیمت ین ژاپن: USD/JPY، GBP/JPY، EUR/JPY


تنظیمات قیمت USD/JPY، GBP/JPY و EUR/JPY

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

پیش بینی JPY رایگان خود را دریافت کنید

بهبود احساسات ریسک بر ین تاثیر می گذارد

اخبار مربوط به توافق احتمالی برای افزایش سقف بدهی عصر دیروز در بازارها منتشر شد و امروز صبح به کاهش ریسک ادامه داد. به‌روزرسانی‌ها از هر دو طرف نظام سیاسی ایالات متحده نشان می‌دهد که توافق می‌تواند تا یکشنبه انجام شود و چارچوب توافق ایجاد شده است. با کاهش تنش ها بر سر نکول آمریکا، ین ژاپن بار دیگر آسیب پذیر به نظر می رسد.

USD/JPY: دو نیرو با هم ترکیب می شوند، جفت را بالاتر می فرستد

با نگاهی به USD/JPY قبل از داده های تورم ژاپن در فردا و سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در رویدادی با عنوان “چشم انداز سیاست پولی”، به وضوح می توان تأثیر دلار قوی تر و ین ضعیف تر را مشاهده کرد. با افشای اخیر انتظارات تورمی تثبیت شده از سوی مصرف کنندگان ایالات متحده و تورم سرسخت، دلار افزایش یافته است. افزایش بازدهی ایالات متحده همچنین گاوهای دلار را تشویق کرد تا پس از یک دوره فروش سنگین به بازار بازگردند.

معاملات USD/JPY در قله سمت بالایی کانال صعودی که، اما برای شکست کاذب قبلی، تا کنون دارای عملکرد قیمت بوده است. این جفت در حال حاضر بالاتر از 200 SMA معامله می شود و با سطح حیاتی مقاومت 138.20 معامله می شود – سطحی که در سال جاری چندین بار به آن نزدیک شده است بدون اینکه حرکت لازم برای معامله در بالاتر از آن وجود داشته باشد. با این حال، با توجه به اینکه این حرکت شامل ین ضعیف و دلار قوی‌تر می‌شود، حرکت ممکن است در سمت گاو USD/JPY باشد. خیلی چیزها به این بستگی دارد که آیا می توان در این هفته بر سر سقف بدهی به توافق رسید یا خیر.

نمودار روزانه USD/JPY

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

GBP/JPY: گروه بندی مجدد قبل از تلاش برای شکست صعودی

GBP/JPY در مقطع مشابهی قرار دارد، مقاومت آزمایشی، اما نشانه هایی از عقب نشینی درون روزی را نشان داده است. این جفت به خط نارنجی نزدیک می شود که نشان دهنده اوج پیشرفت صعودی اصلی 2020 تا 2022 است که می تواند در نمودار ماهانه همراه با سطوح مقاومت مربوطه بیشتر در صورتی که جفت 172.13 کاهش یابد، مشاهده می شود. نشانه های اولیه به عقب نشینی به سمت 171.07 اشاره می کند قبل از اینکه بتوان تلاش دیگری در سطح مقاومت کلیدی را در نظر گرفت. RSI از قلمروی که بیش از حد خرید شده بود فاصله گرفته است، که نشان می دهد هنوز مقداری برای صعود باقی مانده است تا عقب نشینی عمیق تری روی کارت ها باشد.

نمودار روزانه GBP/JPY

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

نمودار ماهانه GBP/JPY سطوح فیبوناچی مربوطه را برای سال‌های 2020 تا 2022 به سمت صعودی نشان می‌دهد و همچنین سطوح بعدی مقاومت را در صورت شکسته شدن جفت (174.85 و 180.70) نشان می‌دهد.

نمودار ماهانه GBP/JPY

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ایجاد اعتماد در معاملات

EUR/JPY: حرکت صعودی با نوسان قبلی محدود شد

نمودار روزانه EUR/JPY نشان دهنده کاهش سرعت حرکت صعودی در بالاترین نرخ نوسان قبلی 149.27 در معاملات اولیه اروپا است. به نظر می رسد ظهور مجدد ترس بانک های منطقه ای ایالات متحده فروکش کرده است و به افزایش اختلاف نرخ بهره بین دو ارز اجازه می دهد تا این جفت ارز را بالاتر ببرد.

قرار است مقامات بانک مرکزی اروپا در روزهای پنج‌شنبه و جمعه سخنرانی کنند و به دنبال تاکید مجدد بر نیاز به تشدید بیشتر برای کنترل تورم هستند که هنوز شاهد کاهش معنی‌دار نیستیم، به‌ویژه در معیار اصلی (تورم بر اساس غذا و انرژی). RSI از قلمروی که بیش از حد خرید شده است فاصله می‌گیرد و فضای بیشتری را برای صعود نشان می‌دهد، اما 149.27 همچنان سیم‌پیچ برای ادامه روند صعودی است.

نمودار روزانه EUR/JPY

image4.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

نمودار ماهانه یک سطح کلیدی درازمدت 148.46 را نشان می دهد که یک نقطه محوری ثابت شده برای برگشت های عمده در سال های گذشته است. در حال حاضر، این جفت بالاتر از این سطح معامله می‌شود، اما نزدیکی آن یادآوری قوی است که یک تغییر ناگهانی در احساسات، پتانسیل معکوس کردن مسیر این جفت را دارد.

نمودار ماهانه EUR/JPY

image5.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

با توجه به تغییر چشمگیر در تمایل به ریسک و افزایش تفاوت نرخ بهره بین ین و سایر ارزهای بازار توسعه یافته، اثبات سوگیری طولانی ین دشوار است – جدای از تغییر کامل به سمت ریسک گریزی که باعث می شود ین به نفع خود بازگردد. .

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع