تنظیمات اکشن قیمت یورو: EUR/USD، EUR/JPY، EUR/GBP


نقاط صحبت یورو:

  • یورو/دلار آمریکا پس از اینکه سه‌شنبه گذشته بازگشتی درون روزی نشان داد، به عقب‌نشینی خود ادامه داده است.
  • EUR/JPY با تثبیت به کار خود ادامه می دهد و ضعف یورو در مقایسه با USD/JPY و GBP/JPY مورد قابل توجهی بوده است. EUR/GBP در چند روز گذشته روند تعیین کننده ای را نشان داده است، اما در محدوده طولانی مدت تراکم باقی می ماند. با این حال، یک نقطه کلیدی حمایت در حال نزدیک‌تر شدن است.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

آیا یورو/دلار آمریکا بالاتر است؟ من این سوال را پنجشنبه گذشته پرسیدم و از آن زمان شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد ممکن است چنین باشد. این هفته با فشار به زیر یک منطقه کلیدی حمایت آغاز شد و یورو/دلار آمریکا یک پایین‌ترین سطح هفتگی را ثبت کرد، که با شکستن قیمت به زیر سطح فیبوناچی 1.0282 اتفاق افتاد که دو بار به ایجاد حمایت در هفته گذشته کمک کرد.

EUR/USD تا 1.0250 آزمایش شد، اما قبل از یافتن یک جهش، کاملاً به منطقه حمایت بعدی در 1.0197 سقوط نکرد، و این جهش از آن زمان به سمت مقاومت احتمالی در آن نقطه قبلی حمایت فیبوناچی برگشته است.

نمودار چهار ساعته EUR/USD

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

همانطور که در پیش‌بینی فناوری این هفته برای USD نگاه کرده بودم، یک مثلث متقارن در EUR/USD وجود داشت که به خودی خود دارای سوگیری جهت‌گیری نیست. با این حال، اگر با حرکت قبلی مطابقت داشته باشد، می‌توان استدلالی برای نشان گاو نر مطرح کرد – اما برای زنده ماندن آن، خریداران باید از حمایت خط روند پایین‌تر تشکیل‌دهنده دفاع کنند – و این اتفاق نیفتاد زیرا قیمت‌ها برای شروع این کار کاهش یافت. هفته

این می تواند تمرکز را بر روی سناریوهای نزولی تا زمانی که مقاومت شکسته شود یا ناحیه حمایت محکم تری وارد بازی شود، حفظ کند. منطقه 1.0175-1.0197 پایین تر از قیمت فعلی قرار دارد و پایین تر از آن سطح 1.0090 است که بالاترین قیمت ماهانه اکتبر را تعیین می کند.

اگر فروشندگان حتی بتوانند آن منطقه را بیرون بیاورند، ما به جعبه برابری برمی گردیم که تا دستگیره 0.9900 دراز می کنم. اگر این موضوع قبل از پایان سال به مرحله اجرا درآید، آزمون بزرگی برای خرس‌های یورو خواهد بود.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

نحوه معامله EUR/USD

نمودار روزانه EUR/USD

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

تصویر بزرگ EUR/USD

با توجه به اهمیت آن در کوتاه‌مدت، می‌توان این موضوع را در نظر گرفت، اما از نمودار هفتگی EUR/USD می‌توان دید که این جفت در نقطه کلیدی هفته گذشته 1.0350 در چه نقطه‌ای واکنش قوی نشان داد. عقب‌نشینی‌ای که تاکنون مشاهده کرده‌ایم، ممکن است پس از یک استراحت سریع، دوباره روند نزولی بلندمدت را آغاز کند. اما – همچنین ممکن است این جفت روی یک کف بلندمدت کار کند و تمام چیزی که ما برای تقویت بیشتر این استدلال نیاز داریم عنصری از حمایت بالاتر-کم است که دوباره جلوتر از سطح برابری نگه داشته شود، و به همین دلیل است که منطقه 100 پیپ از 0.9900-1.0000 در حال حاضر بسیار مهم است.

نمودار هفتگی EUR/USD

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

EUR/JPY

من دیروز به EUR/JPY نگاه کرده بودم و تضاد بین USD/JPY و GBP/JPY در مقابل EUR/JPY قابل توجه بود. در حالی که USD/JPY و GBP/JPY از قبل شکست های صعودی کوتاه مدت را آغاز کرده بودند، EUR/JPY در زیر نقطه اصلی مقاومت، که در 145.52-145.64 ترسیم شده بود، حفظ شد. این منطقه دیروز دوباره وارد بازی شد و به طور مشابه چرخشی را در جفت ایجاد کرد، اگرچه این چرخش هنوز به پایین ترین سطح یورو/ین منجر نشده است.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

تجارت اخبار فارکس: استراتژی

نمودار چهار ساعته EUR/JPY

image4.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EUR/JPY در Tradingview

مثلث EUR/JPY یا گوه؟

مثلث ها و گوه ها ممکن است شبیه به هم به نظر برسند و من حتی می بینم که این دو شکل اغلب توسط تحلیلگران فنی با هم مخلوط می شوند. اما نحوه برخورد با آنها بسیار متفاوت است. و گاهی اوقات، هر دو شکل گیری را می توان توجیه کرد و این باعث می شود تا زمانی که خیلی دیر نشده است، شناسایی مناسب تقریبا غیرممکن باشد.

در حال حاضر یک تنظیم مشابه در EUR/JPY وجود دارد. مقاومت افقی وجود دارد که در حوالی 145.62-145.64 در بازی باقی مانده است و به حفظ اوج ها کمک کرده است. همچنین یک خط روند صعودی واضح در حمایت وجود دارد که به تعیین مرزهای پایین کمک می کند.

بنابراین، اگر دقیقاً آن را در نظر بگیریم، یک مثلث صعودی وجود دارد – و آن شکل‌گیری اغلب با هدف شکست‌های صعودی نزدیک می‌شود.

با این حال – افزایش کمی بالاتر از حد بالا وجود دارد که منجر به آزمایش آن مقاومت شده و در اطراف آن وجود دارد، بنابراین می‌توان یک خط روند مقاومت را در بالای عملکرد قیمت ترسیم کرد و این نیز می‌تواند توجیه شود. اما، در آن نقطه، ما اکنون یک گوه در حال افزایش داریم – که دقیقاً برعکس مثلث صعودی بالا نزدیک می‌شود، در عوض معامله‌گران به دنبال شکست‌های نزولی در این جفت هستند.

بنابراین، وقتی شکل گیری نامشخص است، یک معامله گر چه کاری باید انجام دهد؟

یکی از گزینه ها صبر کردن است…

زیرا اگر آن شکست اولیه به یک روند منتهی شود، معامله‌گر نیازی به گرفتن اولین حرکت ندارد – آنها می‌توانند اجازه دهند شکست اتفاق بیفتد و پس از آن به دنبال معامله روند جدید پس از شکست باشند. و با توجه به زمینه، معمولاً سطوح نزدیکی برای استفاده برای چنین هدفی وجود دارد.

در مورد EUR/JPY، معامله‌گران می‌توانند منتظر یک شکست نزولی یا صعودی باشند و زمانی که عقب‌نشینی کرد، می‌توانند به دنبال یافتن حمایت بالاتر از پایین در مقاومت قبلی یا مقاومت پایین‌تر به بالا در حمایت قبلی باشند. و معامله گران می توانند سطوح دیگری را نیز بگنجانند، مانند آنچه دیروز با سطح 144 در EUR/JPY مشخص کردم. بنابراین، خرس‌ها می‌توانند برای نشان دادن تمایل خرس‌ها برای گسترش روند، به دنبال شکستن آن سطح باشند و پس از آن، آنها به دنبال عقب‌نشینی مقاومت پایین‌تر به بالا در ناحیه‌ای مانند 144.50 باشند. و در سمت بالا، مقاومت نسبتاً به خوبی تعریف شده است، بنابراین اگر گاوها بتوانند شکست را مجبور کنند، منطقه ای برای جستجوی حمایت بالاتر و پایین با هدف ادامه صعودی می شود.

نمودار قیمت چهار ساعته EUR/JPY

image5.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EUR/JPY در Tradingview

EUR/GBP حرکت به سمت پشتیبانی

EUR/GBP در حال کار بر روی سومین کندل متوالی نزولی روزانه خود است و این حرکتی را که هفته قبل شروع شده بود، ادامه می دهد، زیرا قیمت ها از ناحیه مقاومت در 0.8780 عقب نشینی کردند. در حال حاضر، قیمت کمی بیش از 50 پیپ با یک منطقه حمایتی واقعا کلیدی فاصله دارد که حول منطقه 0.8577-.8584 در نمودار ترسیم شده است. این یک نوسان در ماه جولای بود که به عنوان حمایت در سپتامبر و سپس دو بار در اکتبر بازگشت.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

ایجاد اعتماد در معاملات

نمودار قیمت روزانه EUR/GBP

image6.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURGBP در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX

منبع