تنظیمات اقدام قیمت دلار آمریکا: EUR/USD، GBP/USD، USD/CAD، USD/JPY


نقاط صحبت دلار آمریکا:

  • قدرت دلار آمریکا به عنوان یکی از برجسته‌ترین موضوعات در FX باقی می‌ماند و DXY دیروز به بالاترین سطح 19 ساله دیگری صعود کرد.
  • EUR/USD سوخت قابل توجهی برای این حرکت فراهم کرده است و به آزمایش پشتیبانی ادامه می دهد. از سوی دیگر، GBP/USD پس از انتشار خبر استعفای بوریس جانسون، از فروش خود عقب نشینی کرد. USD/CAD پتانسیل شکست را حفظ می کند و USD/JPY نزدیک به بالاترین حد در 24 سال گذشته است. حقوق و دستمزد غیرکشاورزی فردا ساعت 8:30 صبح منتشر می شود.
  • تجزیه و تحلیل موجود در مقاله متکی است اقدام قیمت و تشکیلات نمودار. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد قیمت یا الگوهای نمودار، ما را بررسی کنید آموزش DailyFX بخش.
  • پیش بینی های فصلی به تازگی از DailyFX منتشر شده است و من نوشتم بخش فنی پیش بینی دلار آمریکا. برای دریافت متن کامل بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دلار آمریکا همچنان به تاثیرگذاری ادامه می دهددیروز یک رکورد جدید در 19 سال گذشته را ثبت کرد زیرا سطح DXY بالاتر از دسته 107.00 قرار گرفت. بخش بزرگی از این حرکت ناشی از ادامه فروش در یورو بوده است و با تصویری اساسی که هست، این حرکتی است که می تواند ادامه یابد.

چالش بزرگ در اینجا در واگرایی در سیاست پولی است. از آنجایی که فدرال رزرو در تلاش برای مهار تورم بیشتر و بیشتر می شود، به نظر می رسد اروپا و بانک مرکزی اروپا در دامی مشابه فدرال رزرو در سال گذشته گرفتار شده اند و به دلیل ترس از خفه کردن رشد اقتصادی، تورم فزاینده را نادیده می گیرند. در ایالات متحده، این کار نمی کرد و به همین دلیل است که فدرال رزرو مجبور است امسال به عقب برود. با این حال، به نظر می رسد در اروپا انگیزه کمی برای تغییر تصویر وجود دارد و این تنها نشان دهنده ضعف بیشتر و بیشتر یورو است. و این ضعف یورو احتمالاً تورم بیشتری را به همراه خواهد داشت زیرا محصولات وارداتی به طور نسبی گران تر هستند و ارزش پول اروپایی از نظر ارز خارجی کمتر است.

و با توجه به اینکه EUR/USD 57.6 درصد از مظنه DXY است، تداوم ضعیف بودن یورو تأثیر بسیار بزرگی بر DXY داشته است که همچنان به شدت افزایش می یابد. از نمودار ماهانه زیر، می‌توانیم گرین‌بک را ببینیم که به بالاترین حد خود در ۱۹ سال اخیر رسیده است، زیرا فدرال رزرو همچنان پرطرفدارترین بازی در شهر است.

نمودار قیمت ماهانه دلار آمریکا

نمودار ماهانه دلار آمریکا

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

USD کوتاه مدت

یکی از چالش‌برانگیزترین جنبه‌های روندی که در دلار آمریکا دیده‌ایم این است که وقتی حرکت سمت روند در حال انجام است، عقب‌نشینی یا فرصت بسیار کمی برای جهش به سمت پایین وجود دارد. و هنگامی که ما یک عقب نشینی دریافت می کنیم، مانند آنچه در پایان ژوئن نشان داده شد، می تواند یک یا دو هفته طول بکشد، در حالی که در واقع ما صرفاً شاهد عقب نشینی هستیم.

من چنین موضوعی را در پایان ژوئن برجسته کرده بودم و از آن زمان دلار در میانه یک حرکت نسبتاً یک طرفه بوده است. ممکن است تعقیب یک روند، حتی یک روند قوی، دشوار باشد.

اما، فردا می آورد حقوق و دستمزد غیر کشاورزی و این ممکن است انگیزه ای برای عقب نشینی ایجاد کند. برای معامله‌گرانی که دیدگاه بلندمدت دارند، این می‌تواند فرصتی باشد. از نمودار USD زیر، نقطه حمایت احتمالی بالاتر به پایین وجود دارد که از مقاومت قبلی، در حدود 105.65 گرفته شده است. و اگر آن را حفظ نمی کند، صعودی خط روند می تواند در را برای تم های ادامه روند بالا تا حدود دستگیره 105.00 باز نگه دارد.

نمودار قیمت چهار ساعته دلار آمریکا

نمودار h4 دلار آمریکا

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

یورو/دلار آمریکا

سقوط یورو محرک بزرگ دلار در این هفته بوده است. EUR/USD به زیر یک منطقه کلیدی حمایت شکست اوایل این هفته و هنوز واقعاً فروش خود را متوقف نکرده است. همانطور که در روز پایانی Q2 نوشته بودم، “این کار را انجام می دهد پتانسیل شکست در Q3 و جنبه اساسی یک محرک اصلی است که به این زودی ها رها نمی شود.

این شکست در روز سه شنبه برقرار شد، بنابراین نه کاملاً اولین روز معاملاتی سه ماهه اما بسیار نزدیک به آن.

با این حال، ممکن است ما در مراحل اولیه حمایت باشیم و این بسیار کوتاه مدت است، اما با توجه به زمان بندی روند اصلی دلار در بالا، این منطقی است.

به صورت کوتاه مدت، حمایت تلاش می کند تا محدوده 1.0160 را در نمودار حفظ کند. این قیمت دیروز صبح و دوباره امروز صبح آمد. در کوتاه مدت، اگر این حمایت برقرار باشد، ممکن است دو پایین در آنجا، و خط گردن برای شکل گیری حدود 1.0221 خواهد بود که تقریباً 60 پیپ در فاصله ایجاد می کند. اگر این ساختار پر شود، دو تاپ با هدف پیش بینی شده 60 پیپ بالاتر می آید، که تا حدود 1.0280 پیش بینی می شود، منطقه ای که قبلاً حمایت تبدیل شده است. و بالاتر از آن ناحیه 1.0340 پشتیبانی قبلی است.

نمودار قیمت دو ساعته EUR/USD

نمودار h2 یورو

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; یورو دلار در Tradingview

در درازمدت، چالش بزرگ EUR/USD این است که این حرکت نزولی در حال حاضر چقدر ساخته شده است، که یکی از دلایلی است که من به دنبال عقب نشینی کوتاه مدت هستم. اما، از نمودار هفتگی زیر، می توانیم جذابیت یک سناریوی عقب نشینی را در آن منطقه در حدود 1.0340 مشاهده کنیم. و در واقع، با توجه به اینکه روند نزولی چقدر تهاجمی قیمت داشته است، قیمت ها می توانند به 1.0500 برگردند. سطح روانی در حالی که هنوز مقداری ناب نزولی را حفظ کرده است.

نمودار هفتگی EUR/USD

نمودار هفتگی یورو

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

GBP/USD

در حالی که من به دنبال EUR/USD برای عقب نشینی به یک منطقه کلیدی از حمایت بلندمدت هستم که ممکن است به عنوان پتانسیل مقاومت نشان داده شود، ما موضوع مشابهی در پوند/دلار آمریکا داریم.

دیروز کیبل به پایین ترین حد خود در دو سال اخیر رسید که ناشی از تنش های سیاسی بود که امروز صبح با اعلام استعفای بوریس جانسون تا حدودی معکوس شد.

GBP/USD به سرعت به منطقه حمایت قبلی 1.2000-1.2021 بازگشت و آن منطقه یک واکنش تقریبی 80 پیپ را نشان داد. با این حال، خریداران در قیمت بالاتر به پایین وارد شدند و به نظر می‌رسد که این جفت پتانسیل بازیابی بیشتری دارد زیرا مثلث صعودی در کوتاه‌مدت ساخته می‌شود. این می تواند در را برای حرکت به سمت منطقه 1.2090 باز نگه دارد، پس از آن مستطیل از هفته گذشته وارد تصویر می شود.

نمودار قیمت ساعتی GBP/USD

نمودار ساعتی gbpusd

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; GBPUSD در Tradingview

تاپ سه گانه USD/CAD

USD/CAD در چند ماه گذشته در حال حاضر سه نوبت مقاومتی در نقطه 1.3077 داشته است. هنگامی که در روز سه‌شنبه وارد عمل شد، خریداران توانستند کمی بیشتر از موفقیت قبلی چند هفته قبل حرکت کنند، و این ظاهر را نشان می‌دهد که در آن مقاومتی که هنوز کاملاً شکسته نشده است، خمیدگی نشان داده شده است.

پس از آن شکست ناموفق، قیمت‌ها کاهش می‌یابند و در حال حاضر شاهد حمایت حدود 14.4 درصد هستیم. فیبوناچی اصلاح از حرکت اخیر اما، اگر فروشندگان امروز به تلاش خود ادامه دهند، ممکن است با تشکیل ستاره عصرگاهی مواجه شویم که پتانسیل نزولی بیشتری را برجسته می کند.

بر مبنای بلندمدت، که دو رویه تا زمانی که مقاومت در 1.3077 شکسته نشود، به عنوان یک موضوع ممکن باقی می ماند. خط گردن این شکل‌بندی تا حدود 1.2518 پایین‌تر است، بنابراین مدتی طول می‌کشد تا در تصویر ظاهر شود، اما، با این وجود، تا زمانی که شکل‌گیری نفی شود، همچنان مرتبط باقی می‌ماند.

فردا در ساعت 8:30 صبح به وقت شرقی، مشاغل CAD را در کنار گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی به ارمغان می‌آورد، بنابراین فردا صبح اینجا ممکن است اوضاع به هم بریزد.

نمودار قیمت روزانه USD/CAD

نمودار قیمت دلار آمریکا

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDCAD در Tradingview

محدوده USD/JPY

USD/JPY اکنون دو هفته گذشته را در محدوده نسبتاً ثابتی بین 135.00 و 137.00 سپری کرده است. و با توجه به روند قبلی، این واقعیت که بیشتر از این عقب نشینی نکرده است در نظر من عملاً صعودی است. این واقعیت که قیمت‌های پایین‌تر بافرهایی را چاپ می‌کنند که کمی صعودی هستند، اما تا زمانی که قیمت بالاتر از منطقه حمایتی 134.48-135.00 باقی می‌ماند، من یک سوگیری صعودی را در اینجا حفظ می‌کنم.

برای مضامین با قدرت ین، حداقل در این مرحله، من فکر می‌کنم مراتع سبزتری در جاهای دیگر وجود دارد که تلاش برای کاهش دلار است.

نمودار چهار ساعته USD/JPY

نمودار چهار ساعته usdjpy

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDJPY در Tradingview

— نوشته شده توسط جیمز استنلی، استراتژیست ارشد برای DailyFX.com

تماس بگیرید و دنبال کنید جیمز در توییتر: @JStanleyFX

منبع