تنظیمات اقدام قیمت دلار آمریکا: EUR/USD، GBP/USD، USD/CAD، USD/JPY


نقاط صحبت دلار آمریکا:

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

گاوهای دلار آمریکا باید منتظر بمانند.

علیرغم لحن تا حدی تندروانه رئیس پاول در طی سخنان آغازین تصمیم نرخ امروز، دلار آمریکا نتوانست جهش قبلی را که پس از انتشار بیانیه آغاز شده بود حفظ کند. گرین بک از آن زمان به پایین ترین حد خود در پنج ماه اخیر رسیده است و در امتداد همان خط روند حمایتی قرار گرفته است که به پایین ترین سطح دیروز کمک کرد.

سطح 103.82 همچنان مرتبط است. قیمت در حال حاضر پایین‌تر از آن تست می‌شود، اما اگر نوار روزانه امروز به بالا بسته شود، می‌تواند در را برای سناریوهای برگشت صعودی در DXY که فردا در تصمیم‌گیری‌های نرخ در خارج از اروپا و بریتانیا باز خواهد شد، باز نگه دارد.

نمودار قیمت روزانه دلار آمریکا

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

دلار آمریکا بلند مدت

غالباً در نظر گرفتن روندهای گذشته دشوار است. این حرکت دلار در سه ماهه سوم به دلیل تعدادی از معیارها بسیار بیش از حد خرید شده بود، حتی از نظر تاریخی نیز بیش از حد خرید بود. و این یک سهام فناوری کوچک نیست – این پایه و اساس اقتصاد جهانی و تجارت دلار آمریکا است، و حرکات قیمتی با این ماهیت بازتاب هایی دارد که برخی از آنها هنوز حتی احساس نشده اند.

بنابراین، در حالی که مطمئناً انگیزه اساسی ناشی از تصمیم‌گیری‌های نرخ یا داده‌های اقتصادی وجود دارد، یک روند بلندمدت نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، و این به توضیح اینکه چرا خرس‌ها اخیراً در DXY دوندگی زیادی داشته‌اند کمک می‌کند.

از نمودار هفتگی زیر، می توانیم مشخص کنیم که چگونه قیمت 50٪ از حرکتی که در اوایل سال 2021 شروع شده بود را کاملاً پاک نکرده است. و از حرکتی که در فوریه امسال آغاز شد، ما به تازگی از نیمه راه عبور کرده ایم زیرا سطح 104.70 (50% اصلاح آن حرکت اصلی) در هفته گذشته در جریان بود.

نمودار هفتگی دلار آمریکا

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

یورو/دلار آمریکا

بانک مرکزی اروپا با افزایش نرخ بهره در سال جاری، عمدتاً از ترس شرکت کرد. رشد اروپا از ایالات متحده عقب مانده است، بنابراین حتی با افزایش نرخ تورم، به نظر می رسد بانک مرکزی اروپا از انعطاف کمی برخوردار است.

این در طول چند تصمیم‌گیری نرخ گذشته تغییر کرده است و می‌توانیم آن را در نمودار EUR/USD که بیش از 1000 پیپ نسبت به پایین‌ترین حد اواخر سپتامبر افزایش داده است، مشاهده کنیم.

هفته گذشته شاهد بودیم که قیمت نوار هفتگی EUR/USD را به‌عنوان یک دوجی بسته بود، درست در پیش‌بینی خط روند که از اوج‌های نوسانی می 2021 و فوریه 2022 گرفته شده بود. یک عقب نشینی اولیه در اوایل هفته وجود داشت، اما قیمت از آن زمان معکوس شد و از آن نقطه متقابل با EUR/USD که اکنون در بالاترین سطح پنج ماهه معامله می شود، جدا شد.

سوال بزرگ این است که آیا بانک مرکزی اروپا می تواند از طریق تصمیم گیری نرخ فردا، گاوها را راضی کند، حداقل به اندازه ای که آنها را در قیمت بالاتر و فراتر از این مقاومت نگه دارد. نقطه اصلی بعدی مقاومت در نمودار، نقطه همسویی در اطراف سطح روانی 1.0750 است. برای پشتیبانی، یک بلوک درشت زیر قیمت وجود دارد که از 1.0500 تا سطح فیبوناچی در 1.0579 ادامه دارد.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی یورو رایگان خود را دریافت کنید

نمودار روزانه EUR/USD

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

GBP/USD

Cable از حرکت فروپاشی که در اواخر سپتامبر به GBP/USD نشان داده شد، بسیار دور شده است. در حالی که در آن زمان فراخوانی برای برابری وجود داشت، قیمت از آن زمان به بعد بدون اینکه دوباره به زیر دسته 1.0400 بازگردد از آن پایین افزایش یافته است.

و مشابه EUR/USD، این روند صعودی تا کنون در سه ماهه چهارم ادامه داشته است و در این مرحله، GBP/USD دوباره به سطح روانی 1.2500 نزدیک می شود.

تصمیم بانک انگلستان برای نرخ وجود دارد و ترس بزرگ در اینجا مانند بانک مرکزی اروپا است: ترس از رکود که ممکن است بانک مرکزی را از افزایش بیشتر نرخ‌ها در سال آینده محدود کند. این می تواند باعث ایجاد انحراف در انتظارات نرخ بین ایالات متحده و بریتانیا شود که می تواند امکان تغییر روندها را فراهم کند.

با این حال، در این مرحله، روند صعودی است و قیمت نسبت به میانگین متحرک 200 روزه یک هفته پیش جهش کرد. بنابراین، قبل از اینکه سناریوهای نزولی به تصویر بازگردند، باید نوعی تسلیم گاوها وجود داشته باشد که هنوز نشان داده نشده است. اگر فردا را با واکنش مقاومت فتیله ای طولانی به پوند/دلار آمریکا به پایان برسانیم، آن در می تواند دوباره باز شود.

نمودار قیمت روزانه GBP/USD

image4.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; GBPUSD در Tradingview

USD/CAD

دلار کانادا همچنان یکی از ارزهای ضعیف‌تر است و طی ماه گذشته، یکی از معدود ارزهای اصلی است که ضعیف‌تر از دلار آمریکا بوده است.

من روز دوشنبه این جفت را بررسی کرده بودم و هنوز یک پس‌زمینه فنی وجود دارد که می‌تواند برای معامله‌گران نوسانی در اینجا قابل اجرا باشد. سطح فیبوناچی در 1.3652 یک انحراف دیگر داشت و این در را برای یک آزمون حمایتی در سطح روانی 1.3500 باز می کند، که نزدیک به یک خط روند صعودی کوتاه مدت است.

با توجه به ضعف اخیر CAD، این می‌تواند یکی از جذاب‌ترین راه‌ها برای افزایش قدرت دلار باشد.

نمودار قیمت روزانه USD/CAD

image5.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDCAD در Tradingview

USD/JPY

همانطور که من در روز دوشنبه به اشتراک گذاشته بودم، USD/JPY ظاهری مشابه USD داشت، با رنگی از صعودی اضافی که ناشی از ضعف ین بود، بنابراین بسیار متفاوت از موارد فوق در USD/CAD نیست، هرچند کوتاه مدت.

این بیانیه چند روز بعد باقی می ماند و قیمت مقاومت پایین تر به بالا در سطح فیبوناچی 137.61 نگه داشت. اما عقب نشینی متناظر از آن زمان در پایین ترین سطح بالاتر از نوسان اوایل دسامبر باقی مانده است. و در این مرحله، سطح روانشناختی 135 در بازی است و به حفظ سطح پایین کمک می کند، که در را برای سناریوهای بازگشت متوسط ​​باز نگه می دارد. اگر گاوها بتوانند نوسان 135.58 را نقض کنند، دری برای حرکت به سمت مقاومت در نقطه 137.61 باز می شود، و اگر آزمون بعدی در سطح فیبوناچی پس از پایین ترین سطح انجام شود، پتانسیل شکست می تواند پس از آن باقی بماند. به سمت مقاومت بعدی در 138.58 و سپس 139.60-140.00 حرکت می کند.

توصیه شده توسط جیمز استنلی

ایجاد اعتماد در معاملات

نمودار قیمت روزانه USD/JPY

image6.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDJPY در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX

منبع