تنظیمات اقدام قیمت دلار آمریکا: EUR/USD، GBP/USD، USD/CAD، USD/JPY


نقاط صحبت دلار آمریکا:

توصیه شده توسط جیمز استنلی

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

دلار آمریکا هفته را با آزمون حمایتی آغاز کرده است.

در حالی که هفته گذشته با تعطیلات روز شکرگزاری در ایالات متحده بسته شد، گرین بک تا پایان معاملات هفته گذشته ضعیف باقی ماند. این ضعف تا این هفته ادامه یافت و قیمت کاهش یافت تا دوباره همان سطح پایینی را که دو هفته پیش وجود داشت، آزمایش کند. در آن زمان بود که بازارها به فرود موشک در لهستان واکنش تند نشان دادند، با عقب نشینی سهام و جهش دلار آمریکا از پایین ترین سطح قبلی. اما، پس از آن سختی به زودی سرهای سردتر غالب شدند و سهام به سرعت به روند صعودی خود ادامه دادند. با این حال، در دلار آمریکا، بازگشت به نقطه ضعف کمی کندتر به نظر می رسید. اما، با این وجود، این رابطه همچنان پابرجاست – دلار قبلاً از آن سه‌شنبه پایین‌ترین سطح خود را آزمایش کرده است، در حالی که سهام پس از آزمایش هفته گذشته، همچنان پایین‌تر از اوج نوسان قبلی 15/11 باقی مانده‌اند.

نمودار قیمت روزانه دلار آمریکا

image1.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

منطقه پشتیبانی USD

پایین ترین سطح از چند هفته پیش درست بالای یک منطقه بزرگ از حمایت همگرا نشان داد. سطح 105 در DXY در ماه می شروع به کار کرد. این حمایت در ماه آگوست بود، درست قبل از اینکه گرین بک به بالاترین سطح خود برسد، حرکتی که باعث شد ارزش ارز به بالاترین حد خود در 20 سال اخیر برسد.

اما، با توجه به حمایت در این نزدیکی، با سطح روانشناختی 105 که با یک سری نوسانات قیمتی قبلی همراه شده است، بالاتر از اصلاح فیبوناچی 38.2 درصدی حرکت صعودی اخیر در دلار، و انگیزه های زیادی وجود دارد. برای گاوهای نر باید پایین ترین سطح فعلی آزمایش شود. در صورتی که قیمت بتواند به پایین‌تر از پایین‌ترین سطح فعلی برسد، این می‌تواند چشم‌انداز تنظیم‌های معکوس را افزایش دهد تا آن منطقه متقابل پشتیبانی را در اطراف دسته 105.00 در DXY آزمایش کند.

نمودار قیمت هفتگی دلار آمریکا

image2.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USD، DXY در Tradingview

یورو/دلار آمریکا

همانطور که USD/DXY به دسته 105.00 نزدیکتر می شود، EUR/USD پس زمینه مشابهی دارد و سطح 1.0500 فقط بالای سر است. با این حال، این موضوع با زمینه‌های متفاوتی همراه است، زیرا آن قیمت در حال حاضر با بالاترین سطح فعلی 1.0497 تقریباً در جریان بود.

وقتی قیمت از سطح روانشناختی آن ماهیت با تغییرات اندکی در سرفصل‌ها دور می‌شود، می‌توان فرض کرد که سطح دور تا حدی تأثیر داشته است بدون اینکه واقعاً وارد عمل شود. این همچنین می تواند توجیهی برای جستجوی ادامه باشد، زیرا لزوماً اطلاعات تغییر دهنده بازی وجود نداشت که به عقب نشینی کمک کند. این بدان معنا نیست که سطوح روانشناختی نمی توانند اوج یا پایین ماندگاری ایجاد کنند. اما قبل از اینکه بتوانیم بگوییم که یک معکوس آماده کار است، به اطلاعات بیشتری نیاز است.

در EUR/USD، به نظر می رسد که این نقاط تصمیم گیری بزرگ در حدود همان سطح 1.0350 باشد که در چند ماه گذشته در جریان بوده است. این قیمت در سال 2017 به پایین ترین حد خود رسید و در ماه های مه و ژوئن سال جاری، قبل از اینکه مقاومتی در ماه آگوست از خود نشان دهد، به عنوان حمایت به بازی بازگشت.

اخیراً، این سطح چند هفته پیش به عنوان مقاومت در آمد. گاوها به روند صعودی خود ادامه دادند و 1.0350 پس از باز شدن این هفته به عنوان حمایت نشان دادند. اگر خرس‌ها بتوانند فشاری را به پایین‌تر از آن سطح برانگیزند، می‌توانیم شاهد مراحل اولیه تغییر کنترل باشیم.

در این مرحله، گاوها کنترل دارند و EUR/USD دارای پتانسیل شکست در دسته 1.0500 است، پس از اینکه یک معکوس شکل v قیمت را به سمت نقطه کلیدی مقاومت بازگرداند. فراتر از 1.0500، منطقه مقاومت اصلی بعدی از 1.0580-1.0638 است.

نمودار قیمت روزانه EUR/USD

image3.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; EURUSD در Tradingview

مقاومت GBP/USD

چهارشنبه گذشته زمانی که قیمت به سطح روانشناختی 1.2000 بازگشت و سطح مقاومت 1.2156 را برجسته کرد که همچنان مورد توجه سناریوهای ادامه صعودی باقی مانده بود، شکست GBP/USD را بررسی کرده بودم.

من آن سطح مقاومت را در پیش بینی فنی این هفته در مورد دلار آمریکا مورد بحث قرار دادم. این قیمت از پنجشنبه گذشته وارد بازار شد و قیمت از آن زمان تا به امروز کاهش یافته است، با احتمال تست مجدد 1.2000 دیگر اما این بار به عنوان پشتیبانی.

این سطح می تواند به عنوان پتانسیل حمایتی بالاتر-پایین عمل کند، اما این امر با جستجوی پایینی دیگر در دلار آمریکا همراه است. برای کسانی که به دنبال بازی کردن مضامین معکوس در دلار آمریکا هستند، ممکن است پتانسیل نزولی در پوند/دلار آمریکا وجود داشته باشد، یعنی از یک شکل گیری گوه رو به افزایش که توسعه یافته است.

شکست 1.2000 و سپس بیشتر، 1.1951-1.1968 در را برای آن موضوع باز می کند.

نمودار قیمت روزانه GBP/USD

image4.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; GBPUSD در Tradingview

USD/CAD بازگشت به مقاومت

چند هفته پیش به USD/CAD به عنوان یکی از جذاب‌ترین مکان‌ها برای ضعف USD نگاه کرده بودم. در آن زمان، این جفت برای تست مقاومت در ناحیه حمایت قبلی که از حدود 1.3465 تا رقم بزرگ 1.3500 ترسیم شده بود، خم شد.

آن منطقه مقاومت به زودی وارد بازی شد – و قیمت واکنش شدیدی را نشان داد. اما، فروشندگان نتوانستند به زیر سطح حمایت در حدود 1.3350 برسند و در حال حاضر قیمت به مقاومت تست بازگشته است.

در این مرحله، بازگشت سریع به مقاومت، پتانسیل شکست صعودی را در دسته 1.3500 نشان می‌دهد – و اگر قیمت بتواند از آن سطح فراتر رود، گاوها با آزمون بزرگی روبرو می‌شوند که آیا می‌توانند حرکت را ادامه دهند یا خیر. و اگر آنها نتوانند، سناریوهای محو شده دوباره به معادله باز می گردند و به دنبال یک شکست نادرست هستند.

با توجه به اینکه USD/CAD در حال آزمایش مقاومت است، حتی در حالی که USD در حال آزمایش پشتیبانی است، نشان می‌دهد که میزان ضعف CAD در ترکیب اخیر چقدر بوده است. همانطور که چند هفته پیش به آن نگاه شد، ممکن است مکان های بهینه تری برای کار با آن موضوع وجود داشته باشد، مانند CAD/JPY.

نمودار قیمت چهار ساعته USD/CAD

image5.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDCAD در Tradingview

USD/JPY در مقابل DXY

دلار آمریکا و نمودار USD/JPY در حال حاضر ویژگی‌های بسیار مشابهی دارند که برخلاف سناریوی فوق با USD/CAD و DXY قرار دارد.

در هر دو دلار آمریکا و USD/JPY، سوال بزرگ این است که آیا هنوز پایین آمده است یا خیر. در حالی که دلار آمریکا حمایت خود را در پایین ترین سطح قبلی خود حفظ کرده است، USD/JPY از نظر فنی برای شروع معاملات این هفته به پایین تر از نوسان قبلی خود رسید، بنابراین ضعف بیشتری در اینجا نسبت به شاخص DXY وجود دارد.

از نمودار روزانه زیر، ما می‌توانیم مقداری جهش را ببینیم که از آن پایین‌تر در حال توسعه است. اما تا زمانی که نشانه‌های بزرگ‌تری از بهبود شروع به نمایان شدن کند، هنوز هم نگاهی نزولی با پتانسیل شکست دارد.

نمودار قیمت روزانه USD/JPY

image6.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDJPY در Tradingview

USD/JPY کوتاه مدت

از نمودار چهار ساعته زیر، پتانسیل شکست وجود دارد. این سازند کاملا معکوس سر و شانه نیست، اما ویژگی های مشابهی دارد. با انجام آزمایش ناموفق امروز صبح در خط گردن، خرس‌ها احتمالاً می‌خواهند صبور باشند. اگر گاوها بتوانند حرکتی را به بالای نوسان در 139.62 القا کنند، درها می تواند دوباره به روی مضامین صعودی باز شود، اما به احتمال زیاد، آنها می خواهند ببینند که خریداران قبل از فشار برای مضامین معکوس طولانی مدت، زمین بالاتر از دسته 140.00 را باز پس بگیرند. .

توصیه شده توسط جیمز استنلی

ایجاد اعتماد در معاملات

نمودار چهار ساعته USD/JPY

image7.png

نمودار تهیه شده توسط جیمز استنلی; USDJPY در Tradingview

— نوشته جیمز استنلی، استراتژیست ارشد، DailyFX.com و رئیس آموزش DailyFX

با جیمز در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @JStanleyFX

منبع