تلاش بیت کوین (BTC/USD) برای شکستن مقاومت سرسختانه در حدود 25 هزار دلار


قیمت بیت کوین، نمودارها و تجزیه و تحلیل:

  • بیت کوین چشم خود را بر شکست SVB و مشکلات کردیت سوئیس می بندد.
  • شکست تایید شده مقاومت راه را برای 32 هزار دلار در بلندمدت باز خواهد کرد.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بازارهای ریسک در چند روز گذشته، ابتدا به دلیل تعطیلی دو بانک آمریکایی، بانک سیلیکون ولی و سیگنچر، و سپس با ترس از اینکه Credit Suisse نیز ممکن است به دلیل ادامه سقوط قیمت سهام آن به سمت جدید سقوط کند، متلاطم شده است. پایین می آید. در گذشته، هر حرکت قوی برای کاهش ریسک باعث کاهش قیمت بیت کوین شده بود، اما نه این بار. فضای کریپتوکارنسی به‌عنوان یک کل در هفته گذشته بالاتر رفته است، که ناشی از این دیدگاه فزاینده است که سیستم بانکی در حال ورشکستگی این دیدگاه را تقویت می‌کند که یک ارز دیجیتال همتا به همتا تا حدی از مشکلات بانکداری سنتی مصون است.

انعطاف‌پذیری فعلی بازار را می‌توان به بحران FTX/Alameda در اواسط نوامبر نیز ردیابی کرد. بیت کوین چند روز بعد به پایین ترین سطح خود یعنی 15487 دلار رسید، اما از آن زمان بیت کوین جلوتر رفته و علیرغم فروش اواخر فوریه، اکنون در چند درصد از رسیدن به بالاترین قیمت چند ماهه است. به نظر می‌رسد بیت‌کوین و فضای ارزهای دیجیتال به‌طور کلی در حال انعطاف‌پذیری فزاینده‌ای در برابر شوک‌های defi و tradfi است.

سقوط ارزهای دیجیتال پس از FTX و آلامدا متوقف می شود

بیت کوین اکنون در برابر سطح مقاومتی در حدود 25.2 هزار دلار فشار می آورد که ماه هاست به طور قانع کننده ای شکسته نشده است. در حالی که رالی روز سه‌شنبه بیت کوین را به اوج روزانه 26.4 هزار دلار رساند، اما حدود 24.6 هزار دلار بسته شد. برای اینکه بیت کوین سودهای تازه ای به دست آورد و مسیر رسیدن به هدف نهایی 32 هزار دلار ممکن به نظر برسد، باید بالاتر از این مقاومت بسته و باز شود تا حرکت تایید شود. هر سه میانگین متحرک حمایتی هستند، به طوری که 200-dma پشتیبانی قوی در طول فروش هفته گذشته ارائه می دهد، در حالی که شاخص CCI معاملات بیت کوین را در قلمروی بیش از حد خرید نشان می دهد. چند روز دیگر تثبیت و سپس یک فشار تازه به بالاتر ممکن است در کارت باشد.

نمودار قیمت روزانه بیت کوین (BTC/USD) – 16 مارس 2023

image1.png

نمودار از طریق TradingView

دیدگاه شما در مورد چیست؟ بیت کوین – صعودی یا نزولی؟؟ شما می توانید از طریق فرم در انتهای این مقاله به ما اطلاع دهید یا می توانید از طریق توییتر با نویسنده تماس بگیرید @nickcawley1.

منبع