تلاش‌های عقب‌نشینی درون روز برای توقف فروش هراس


اخبار و تحلیل نفت (WTI).

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

ببینید تحلیلگران ما در بازارهای نفت چه پیش بینی می کنند

ریسک گریزی عظیم به بازارهای نفت می رسد

این هفته با توجه به ریسک رویداد برنامه‌ریزی‌شده «اهمیت بالا» و قبل از ظهور مجدد ترس‌های بانکی، در حال شکل‌گیری یک هفته شلوغ و پرنوسان بود. در ساعات اولیه صبح دوشنبه، جی پی مورگان موافقت کرد که سپرده گذاران بانک فرست ریپابلیک تحت محاصره را بپذیرد، اما تا روز سه شنبه بود که روحیه واقعاً تغییر کرد.

بانک‌های منطقه‌ای مانند PacWest Bancorp و Western Alliance امروز شاهد کاهش شدید قیمت‌های سهام مربوطه خود هستند، زیرا شاخص بانکداری منطقه‌ای نزدک حدود 3.3 درصد کاهش یافته است. بازگشت نابسامانی بانکی در همان هفته ای که فدرال رزرو برای آخرین بار نرخ بهره را افزایش داد، منجر به کاهش ریسک بزرگ نفت شد. بازار نفت اغلب به‌عنوان نشانه‌ای از فعالیت‌های اقتصادی آتی در نظر گرفته می‌شود و وزن این حرکت برای غلبه بر هرگونه حمایتی که کاهش عرضه اخیر اوپک باید ایجاد می‌کرد، بیش از اندازه کافی بود.

سطوح فنی روغن باید در نظر گرفته شود

نمودار هفتگی حرکت فعلی را در چشم انداز قرار می دهد، قبل از اینکه به شدت به عقب برگردد، پایین سالیانه جدیدی را چاپ می کند. با توجه به حجم عظیم حرکت در دو تا سه روز گذشته، عقب نشینی غیرقابل تعجب است. در واقع، تنها با کمک نمودار هفتگی است که می توان سطوح بیشتر حمایت را ارزیابی کرد. در زیر 38.3% (65.25) فیبوناچی اصلاحی حرکت اصلی 2020 تا 2022، سطح 61.55 منطقه مربوطه بعدی می شود.

نمودار هفتگی WTI (CL1!).

image1.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

توصیه شده توسط ریچارد اسنو

آشنایی با مبانی اصلی تجارت نفت

نمودار روزانه، عقب نشینی قابل توجهی از فروش اخیر را نشان می دهد، با این حال، اقدام قیمت هنوز در زمان نوشتن این مقاله، افزایشی را در روز نشان نداده است. RSI به قلمرو فروش بیش از حد نزدیک می شود، اما عقب نشینی ممکن است فعلاً چنین قرائتی را به تعویق بیندازد. قیمت‌ها در واقع بالاتر از سطح مورد نظر دولت بایدن برای تکمیل ذخایر SPR است، اما از آن زمان اعتراف کرده است که چنین پر کردن مجدد سال‌ها طول خواهد کشید. بنابراین، اهمیت این سطح کاملاً باطل است و دیگر به عنوان شبه پشتیبانی عمل نمی کند. در جهت صعودی، سطح روانشناختی در سطح 70 نزدیکترین سطح مقاومت با حمایت در 65.25 است و پس از آن پایین ترین نوسان درون روزی 63.64 قرار دارد. هفته نوسانات هنوز به پایان نرسیده است، فردا NFP است که انتظار می رود مشاغل بیشتری اضافه شوند، حتی اگر کمترین میزان اضافه از اوایل سال 2021 باشد.

نمودار روزانه WTI (CL1!).

image2.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط ریچارد اسنو

— نوشته ریچارد اسنو برای DailyFX.com

با ریچارد در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @RichardSnowFX

منبع