تسلا و نتفلیکس درآمدهای مختلط را گزارش کردند، آتی نزدک 100 پس از ساعت‌ها ضعیف‌تر شد


نتایج تسلا و نتفلیکس:

  • نتایج سه ماهه دوم تسلا بالاتر از برآوردهای بالا و پایین است، اما سودآوری بدتر می شود
  • نتایج نتفلیکس متفاوت بود، با درآمد کمی کمتر از انتظارات اما EPS بالاتر از پیش‌بینی‌های بازار
  • سهام هر دو شرکت پس از ساعت‌ها کاهش یافت و بر این موضوع تاثیر گذاشت نزدک 100 قرارداد آتی

توصیه شده توسط دیگو کولمن

پیش بینی سهام رایگان خود را دریافت کنید

بیشترین خوانده شده: رقص دلار آمریکا در حمایت افقی قبل از تصمیم فدرال رزرو در هفته آینده

سهام تسلا (TSLA) و نتفلیکس (NFLX) در معاملات طولانی مدت پس از اینکه هر دو شرکت گزارش درآمدهای متفاوتی را برای دوره آوریل-ژوئن گزارش کردند، با کاهش تقریباً 1٪ و دومی حدود 5٪ در زمان نگارش مقاله، کاهش یافتند. در همین حال، معاملات آتی نزدک 100 پس از ساعت‌ها پس از عملکرد ضعیف‌تر در ساعات عادی، کمی نرم‌تر شدند.

این سازنده خودروهای الکتریکی ابتدا با تمرکز بر تسلا، سود هر سهم را 91 سنت در مقابل 79 سنت مورد انتظار، با فروش 24.9 میلیارد دلار اعلام کرد که اندکی بیشتر از برآورد اجماع 24.29 میلیارد دلاری و 47 درصد بالاتر از رقم اصلی گزارش شده در سه ماهه دوم 2022 است، که نشان می دهد که مدیریت با وجود چندین چالش اقتصادی کلان به رشد خود ادامه می دهد.

مربوط: فصل سود چیست و در گزارش های درآمد به دنبال چه چیزی باشیم؟

در همین حال، حاشیه عملیاتی از 11.4 درصد قبلی به 9.6 درصد کاهش یافت و این نگرانی را در مورد کاهش سودآوری ایجاد کرد، اگرچه این پیشرفت می‌تواند به تصمیم اخیر شرکت برای ارائه مشوق‌ها و تخفیف‌های بزرگ به عنوان بخشی از یک استراتژی برای افزایش فروش مرتبط باشد. محیطی که در آن نرخ ها در بالاترین سطح خود در بیش از 20 سال گذشته است.

با توجه به نتفلیکس، بزرگترین پخش کننده ویدیو در جهان، EPS 3.29 دلار با درآمد 8.19 میلیارد دلار منتشر کرد که در مقایسه با دوره سه ماهه سال گذشته، شاخص دوم 2.8 درصد افزایش یافت. برای زمینه، تحلیلگران وال استریت انتظار داشتند که شرکت فناوری با برداشت های 8.27 میلیارد دلاری به ازای هر سهم 2.84 دلار به دست آورد.

نتفلیکس همچنین پس از معرفی برنامه‌های اشتراک مقرون‌به‌صرفه‌تر و مقرون به صرفه‌تر از طریق تبلیغات، پس از تصمیم‌اش برای شروع به‌کارگیری اشتراک‌گذاری رمز عبور در بهار، توانست پایگاه مشترکین خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. در مقابل این پس‌زمینه، کاربران پولی با افزایش چشمگیر 5.9 میلیون نفر افزایش یافتند که بیش از 2.07 میلیون عضو پیش‌بینی شده بود. در حالی که این یک دستاورد بزرگ بود، چشم انداز حاشیه سود عملیاتی 18 تا 20 درصد نتوانست سرمایه گذاران را تحت تأثیر قرار دهد.

توصیه شده توسط دیگو کولمن

چگونه FX را با استراتژی معاملاتی سهام خود معامله کنید

در اینجا نحوه عملکرد هر دو شرکت نسبت به انتظارات وال استریت آمده است:

تسلا (TSLA):

سود هر سهم: 0.91 دلار در مقابل 0.79 دلار مورد انتظار

درآمد: 24.93 میلیارد دلار در مقابل 24.29 میلیارد دلار مورد انتظار

NETFLIX (NFLX):

سود هر سهم: 3.29 دلار در مقابل 2.84 دلار مورد انتظار

درآمد: 8.19 میلیارد دلار در مقابل 8.27 میلیارد دلار مورد انتظار

image1.png

منبع: تقویم درآمد DailyFX

توصیه شده توسط دیگو کولمن

تجارت خود را با IG Client Sentiment Data بهبود دهید

چشم انداز بازار

سهام‌های فناوری امسال با وجود افزایش نرخ‌های بهره، در حال سقوط بوده و مجدداً به شدت مورد ارزیابی قرار گرفتند. عملکرد ترکیبی تسلا و نتفلیکس نشان می‌دهد که ارزش‌گذاری برتری که توسط این بخش اعمال می‌شود، ممکن است زیر سوال رود. این امر می‌تواند مانع از افزایش قیمت Nasdaq 100 شود، اگرچه معامله‌گران باید قبل از رسیدن به نتیجه‌گیری‌های کلی، درآمد سایر شرکت‌های بزرگ مانند اپل، مایکروسافت، آلفابت، آمازون، انویدیا و متا را ارزیابی کنند.

نمودار 5 دقیقه ای تسلا و نتفلیکس

تصویری از یک نمودار شرح به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView

منبع