ترکیب داده‌های استخدامی بریتانیا با افزایش بیکاری، اسلاید GBP/USD


نکات کلیدی داده های شغلی انگلستان:

  • تغییر استخدام بریتانیا (FEB) واقعی 182k در مقابل پیش بینی 160k.
  • نرخ بیکاری بریتانیا (MAR) واقعی 3.9% در مقابل پیش بینی 3.8%.
  • میانگین درآمد شامل پاداش (3 ماه/سال) (MAR) واقعی 5.8% در مقابل پیش‌بینی 5.8%.
  • در شرایط واقعی (تعدیل شده برای تورم) دستمزدها 3 درصد برای کل پرداخت و 2.0 درصد برای پرداخت معمولی کاهش یافته است.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقدام قیمت، الگوهای نمودار و میانگین های متحرک، بررسی کنید بخش آموزش DailyFX.

هوشمندتر تجارت کنید – برای خبرنامه DailyFX ثبت نام کنید

نظرات بازار به موقع و قانع کننده را از تیم DailyFX دریافت کنید

مشترک شدن در خبرنامه

بیشتر بخوانید: کاهش ارزش دلار استرالیا بر داده های نرم چین آیا AUD/USD محدوده آزمایشی پایین خواهد آمد؟

آخرین داده‌های بازار کار از بریتانیا متفاوت بود، زیرا هم نشانه‌های انعطاف‌پذیری و هم نشانه‌های اولیه کاهش قیمت را داشتیم زیرا تعداد افراد شاغل در بریتانیا 182 هزار نفر (دوره 3 ماهه تا پایان 23 مارس) بالاتر از میزان پیش‌بینی‌شده افزایش یافت. رقم 160 هزار این افزایش عمدتاً ناشی از کارمندان پاره وقت و کارگران خوداشتغال بود.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی DailyFX

نرخ بیکاری 0.1 درصد در سه ماهه افزایش یافت و به 3.9 درصد رسید که عمدتاً به افراد بیکار بیش از 12 ماه مربوط می شود. این بالاترین سطح از نوامبر 2021 تا ژانویه 2022 است. از فوریه تا آوریل 2023، تعداد تخمینی مشاغل خالی با 55000 کاهش در سه ماهه به 1083000 رسید. مشاغل خالی در سه ماهه برای دهمین دوره متوالی کاهش یافت و منعکس کننده عدم اطمینان در بین صنایع است، زیرا پاسخ دهندگان به نظرسنجی همچنان فشارهای اقتصادی را به عنوان عاملی برای جلوگیری از استخدام ذکر می کنند. گزارش ONS فراتر رفت و بیان کرد که بریتانیا 556000 روز کاری را به دلیل اعتصابات در ماه مارس از دست داده است.

میانگین درآمد شامل پاداش در بریتانیا 5.8 درصد و مطابق با برآوردها بود. در همین حال متوسط ​​رشد بخش دولتی در ژانویه تا مارس 2023 به 5.6 درصد رسید، این رشد برای بخش دولتی آخرین بار در اوت تا اکتبر 2003 (5.7 درصد) مشاهده شد.

یک عکس حاوی متن، اسکرین شات، طرح، خط توضیحات به طور خودکار تولید می شود

منبع: اداره آمار ملی

چشم انداز انگلستان در حال حرکت رو به جلو

به‌نظر می‌رسد که ما در دو هفته گذشته داده‌های زیادی از بریتانیا داشته‌ایم که تصویر نسبتاً متفاوتی از اقتصاد ترسیم کرده‌اند. تورم به طرز ناراحت کننده ای بالا باقی می ماند در حالی که پیش بینی رشد اخیراً اصلاح شده از بانک مرکزی آمریکا شاهد برخی تجدید نظرهای صعودی بوده است. با این حال، داده های رشد تولید ناخالص داخلی این هفته کاهش و انقباض جالبی را در رشد تولید ناخالص داخلی برای ماه های فوریه و مارس نشان داد.

نمی توان انکار کرد که اقتصاد بریتانیا تا حد زیادی انعطاف پذیر باقی مانده است، با این حال داده های تولید ناخالص داخلی اخیر ممکن است باعث نگرانی باشد. اخیرا شاهد کاهش فروش خرده‌فروشی نیز بوده‌ایم، که نشانه‌ای از آن است که مصرف‌کنندگان همچنان کمربند خود را محکم می‌کنند زیرا هزینه‌های زندگی همچنان مشکل‌ساز است. من به‌عنوان یک نگاه دقیق به داده‌های تولید ناخالص داخلی که در سه ماهه دوم و البته تورم بریتانیا شروع به فیلتر کردن می‌کند، خواهم بود.

بانک انگلستان (BoE) درها را برای افزایش بیشتر نرخ بهره باز گذاشت. افزایش دیگری امکان پذیر است، اما با توجه به انتظارات تورمی خود بانک ها، ممکن است زمان انتظار و رویکردی باشد. با شروع تأثیرات چرخه کوهپیمایی اخیر، بانک‌های مرکزی می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که انقباض بیش از حد در سراسر جهان بدون استثناء BoE رایج نخواهد شد.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی GBP رایگان خود را دریافت کنید

واکنش بازار

واکنش اولیه بازار پس از انتشار این خبر شاهد کاهش حدود 50 پیپ GBPUSD بود که با توجه به بهبودی که دیروز شاهد بودیم، شگفت‌انگیز است. قدرت انتشار اطلاعات پست اسلاید نیز با افزایش اندکی دلار در صبح امروز کمک کرده است.

با این حال، GBPUSD در یک بازه زمانی روزانه تلاش می‌کند به زیر کانال صعودی بشکند که می‌تواند بازگردانی عمیق‌تری به سمت مناطق حمایتی ارائه‌شده توسط MA 50 و 100 روزه به ترتیب در 1.2380 و 1.2260 باز کند. تحولات پیرامون سقف بدهی ایالات متحده را به دقت زیر نظر داشته باشید زیرا می تواند تأثیر قابل توجهی بر دلار و در نتیجه GBPUSD داشته باشد.

نمودار روزانه GBPUSD، 16 مه 2023

image3.png

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع