ترکیبی چون NFP برآوردها را از دست می دهد اما نرخ بیکاری و درآمد ساعتی بهبود می یابد


نکات کلیدی گزارش NFP و مشاغل ایالات متحده:

  • ایالات متحده 209000 شغل در ماه ژوئن اضافه کرد که کمی کمتر از رقم پیش بینی شده 225000 بود. رقم می به 306000 کاهش یافت.
  • نرخ بیکاری به 3.6 درصد کاهش یافت.
  • میانگین درآمد ساعتی 0.4% در ماه مادری با نسخه چاپی سالانه تا 4.4% رسید.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقدام قیمت، الگوهای نمودار و میانگین های متحرک، بررسی کنید بخش آموزش DailyFX.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی دلار رایگان خود را دریافت کنید

ایالات متحده در ماه ژوئن 209 هزار شغل به دنبال 306 هزار شغل در ماه می و کمتر از پیش بینی بازار 225 هزار شغل اضافه کرد. اشتغال غیرکشاورزی به طور متوسط ​​278000 نفر در ماه در 6 ماهه اول سال 2023 رشد داشته است که کمتر از میانگین 399000 نفر در سال در سال 2022 است. روند اشتغال در دولت، مراقبت های بهداشتی، کمک های اجتماعی و ساخت و ساز بر اساس دفتر ایالات متحده ادامه یافت. داده های آمار کار امروز منتشر شد.

image1.png

داده های اقتصادی زنده را از طریق DailyFX ما سفارشی و فیلتر کنید تقویم اقتصادی

نرخ بیکاری به 3.6 درصد کاهش یافت که کمتر از بالاترین رقم هفت ماهه ماه مه (3.7 درصد) و مطابق با انتظارات بازار است. توجه به این نکته مهم است که نرخ بیکاری از مارس 2022 از 3.4٪ تا 3.7٪ متغیر است، که نشانه ای از انقباض در بازارهای کار در ایالات متحده است. نرخ مشارکت نیروی کار بدون تغییر در 62.6 درصد باقی ماند و در بالاترین سطح خود از مارس 2020 باقی ماند.

با نگاهی دقیق تر به نظرسنجی اشتغال، متوسط ​​درآمد ساعتی که همچنان یک شاخص تورم قوی برای فدرال رزرو باقی می ماند، 0.4 درصد نسبت به 0.3 درصد در ماه مه افزایش یافت و نرخ سالانه را از 4.3 درصد قبل به 4.4 درصد رساند.

همانطور که در ادامه جلسه ایالات متحده پیش می رویم، جالب خواهد بود که ببینیم آیا دلار و دارایی های ریسک می توانند حرکت اولیه را حفظ کنند یا ما در آستانه اقدامات بیشتر قیمتی هستیم. نمودار زیر انحراف NFP از پیش بینی خود در 17 ماه گذشته را در مقایسه با واکنش های بازار در جفت های FX نشان می دهد.

یک نمودار بر روی یک صفحه توصیف به طور خودکار تولید می شود

منبع: FinancialJuice

نشست FOMC در ژوئیه و پس از آن

فدرال رزرو ایالات متحده به رغم توقف در ماه ژوئن، همچنان که توسط لفاظی های جنگ طلبانه سیاست گذاران و همچنین دقایق ژوئن FOMC مشهود است، به سمت جنگ طلبان تکیه می کند. این صورتجلسه نشان داد که برخی از اعضا موافق افزایش 25bps بودند اما با توقف موافقت کردند. ایده فدرال رزرو این است که یک مکث فرصتی را برای نگاهی به انتشار داده های بیشتری فراهم می کند که تا حد زیادی به یک اقتصاد قوی اشاره کرده است، علیرغم اینکه داده های PMI ایالات متحده یک روند جهانی است.

پس از چاپ ADP و اعداد امروزی، «فرود نرم» فدرال رزرو ممکن است آنقدرها هم که مردم فکر می کنند دور نباشد، به خصوص اگر تورم به سیر نزولی خود ادامه دهد. با این حال، میانگین درآمد ساعتی امروز کمکی به تصویر تورم نخواهد کرد. با نگاهی به نشست جولای فدرال رزرو و افزایش نرخ بهره به میزان 25 واحد در ثانیه تا حد زیادی قیمت گذاری شده است، در حالی که بازار در حال حاضر به افزایش بیشتر در پایان سال چشم دوخته است زیرا فدرال رزرو به احتمال زیاد برای مهار تورم تهاجمی باقی می ماند.

پیشنهاد شده توسط زین وودا

پیش بینی فرصت های تجارت برتر رایگان خود را دریافت کنید

واکنش بازار

شاخص دلار (DXY) نمودار روزانه

تصویری از یک نمودار شرح به طور خودکار تولید می شود

منبع: TradingView تهیه شده توسط Zain Vawda

واکنش اولیه در DXY نشان داد که دلار جایگاه خود را از دست داد و قبل از یک عقب نشینی جزئی به زیر شاخص های 50 و 100 روزه سقوط کرد. آیا حرکت امروز پایدار خواهد بود؟ با نگاهی به تصویر بزرگ‌تر، DXY همچنان به تلاش برای حفظ سود ادامه می‌دهد و نزولی بیشتر در میان‌مدت محتمل‌تر به نظر می‌رسد. احتمال یک روند صعودی دیگر در آستانه ادامه روند نزولی وجود دارد، هرچند که فنی با علائم اولیه شکل گیری الگوی متقاطع طلایی جالب به نظر می رسد و ممکن است ارزش نظارت را داشته باشد. این عدم پیگیری از طریق انتشار داده‌های بعدی به موضوعی برای DXY در اواخر تبدیل شده است، زیرا عمده‌های FX به طور گسترده در محدوده‌های محدود محدود شده‌اند.

— نوشته شده توسط زین واودا برای DailyFX.com

با زین در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @zvawda

منبع