تراشه های یوان چین به دلار در حالی که سنگ آهن به قیمت پیشنهادی در اخبار محرک می رسد


یوان چین، USD/CNH، محرک، انگلستان، نفت، چشم انداز فنی – نکات گفتگو

  • یوان چین یک شبه در بحبوحه بازار ریسک در برابر دلار افزایش یافت
  • قیمت سنگ آهن پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه چین ممکن است محرک های اقتصادی را تقویت کند، افزایش یافت
  • USD/CNH پس از سقوط به زیر SMA 20 روزه، نزدیک به حمایت مثلثی معامله می شود

چشم انداز روز جمعه آسیا و اقیانوسیه

به نظر می رسد بازارهای آسیا و اقیانوسیه پس از سومین روز رشد در وال استریت، با افزایش 1.49 درصدی بسته شدن S&P 500، با رشد بیشتری باز شوند. رکود احتمالی جهانی همچنان یک نگرانی برای سرمایه گذاران است، اما بازارها شرط بندی های افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را کاهش دادند، که اکنون با توجه به سوآپ های شاخص یک شبه، در اوایل سال آینده دیده می شود. با این حال، معامله گران ممکن است محتاطانه به سمت آخر هفته پیش از گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی آمریکا امشب حرکت کنند. بر اساس نظرسنجی بلومبرگ، تحلیلگران رقم تیتر ماه ژوئن را در 268+ هزار تومان می بینند.

دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا افزایش یافت، به کمک دلاری که در بحبوحه احساسات ریسک در بازار تضعیف شد. افزایش قیمت سنگ آهن ممکن است باد دیگری را برای دلار استرالیا ایجاد کند. به گفته منابع به نقل از بلومبرگ، چین ممکن است اقدامات محرک جدیدی را در نظر بگیرد. پکن ممکن است به دولت های محلی اجازه دهد تا فروش اوراق قرضه ویژه را تا پایان سال برای تامین مالی پروژه های زیرساختی انجام دهند. این اقدام احتمالاً به تأیید کنگره نیاز دارد. از زمان انتشار این خبر، یوان در برابر گرین بک تقویت شده است.

در بریتانیا، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، پس از موجی از استعفا از دولتش، استعفای خود را اعلام کرد. محافظه‌کاران بریتانیا به دنبال جانشینی هستند که قصد دارند تا سپتامبر انتخاب جدیدی داشته باشند. پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا و یورو پس از اعلام این خبر با رفع ابهامات پیرامون دوره تصدی وی، پیشرفت کرد. EUR/GBP به پایین ترین سطح از 23 می کاهش یافت.

قیمت نفت خام علیرغم افزایش زیاد ذخایر ایالات متحده افزایش یافت. اداره اطلاعات انرژی (EIA) از افزایش 8.24 میلیون بشکه ای در ذخایر نفت خام در هفته منتهی به 1 جولای خبر داد. اخبار منتشر شده از چین ممکن است از قیمت نفت حمایت کند. در مجموع، سهام و ارزهای APAC ممکن است سودهای یک شبه خود را افزایش دهند، اما معامله گران ممکن است با توجه به داده های NFP آتی محتاط باشند.

رویدادهای مهم 8 جولای:

  • ژاپن – وام بانکی (JUN)
  • اندونزی – اعتماد مصرف کننده (JUN)
  • ژاپن – نظرسنجی Eco Watchers (JUN)

برای مشاهده تقویم کامل اقتصادی امروز اینجا کلیک کنید

پیش بینی فنی USD/CNH

معامله در یک الگوی مثلث متقارن، USD/CNH ممکن است در کوتاه مدت شاهد یک شکست جهتی باشد زیرا قیمت ها نزدیک به راس مثلث هستند. با توجه به روند صعودی قبلی، یک سوگیری اندکی صعودی به کراس اعمال می شود، اما قیمت ها نزدیک به حمایت در حال کاهش هستند. شکست زیر حمایت می تواند SMA 100 روزه رو به افزایش را مورد توجه قرار دهد. اخیراً قیمت ها در حدود میانگین متحرک ساده 20 روزه معامله شده است.

نمودار 8 ساعته USD/CNH

نمودار مثلث usdcnh

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع