بیت کوین (BTC) با احتیاط جلوتر از CPI ایالات متحده حرکت می کند – دلار آمریکا قدرت نگه می دارد


پیش بینی قیمت بیت کوین:

  • خ USDength نگه می دارد – اشتغال قوی داده ها تورم ایالات متحده را در کانون توجه قرار می دهد، ارزهای EM و سهام سقوط می کنند
  • بیت کوین نمی تواند بالای 20000 دلار نگه داشته شود، چشم انداز غم انگیز جذابیت ارزهای دیجیتال را کاهش می دهد
  • با شمع‌های Doji که عدم تصمیم‌گیری را برجسته می‌کنند، قیمت در محدوده کاملاً تعریف شده باقی می‌ماند.

CPI ایالات متحده، بیت کوین و نرخ بهره

همان خطرات اساسی که روایت تورم را به شدت تغییر داده است، مسیر نزولی بیت کوین را هدایت کرده و قیمت ها را به زیر 20000 دلار رسانده است. در حالی که فشارهای قیمتی از اواخر سال گذشته افزایش یافته است، جنگ چهار ماهه و تشدید بحران انرژی چشم انداز تیره ای را برای رشد اقتصادی جهانی، با افزایش نرخ بهره احتمال رکود را افزایش می دهد.

بانک‌های مرکزی و سیاست پولی: بانک‌های مرکزی چگونه سیاست‌گذاری را تعیین می‌کنند

موضوعی که در Q2 به تفصیل مورد بحث قرار گرفت، رابطه بین بود نرخ بهره و سهام و همچنین همبستگی مثبت (رابطه) بین سهام و ارز دیجیتال. به طور کلی، هیچ یک از کلاس های دارایی واکنش مثبتی به آن نشان نمی دهند سیاست پولی انقباضی که هدف آن کاهش عرضه پول به منظور مهار تورم است.

پس از مثبت دیگر NFP (دستمزد غیر کشاورزی) گزارش روز جمعه، محیط کار قوی به دلار آمریکا اجازه داده است تا با تغییر تمرکز به تقویم اقتصادی. با CPI ایالات متحده، PPI و احساسات مصرف کننده در دستور کار این هفته، سرمایه گذاران در تلاش برای پیش بینی نرخ تورم، داده های تورم را از نزدیک زیر نظر دارند. فدرال رزرو (فدرال رزرو) حرکت بعدی

کشف کردن روانشناسی سفته بازی در بازار فارکس

بیت کوین (BTC) با احتیاط جلوتر از CPI ایالات متحده حرکت می کند - دلار آمریکا قدرت نگه می دارد

DailyFX تقویم اقتصادی

تجزیه و تحلیل فنی بیت کوین (BTC/USD).

همانطور که در نمودار هفتگی زیر مشخص شده است، BT/USD توسط 23.6٪ حمایت شده است. سطح فیبوناچی از سال 2020 تا 2021 به 19.225 دلار حرکت می کند و سطح بعدی حمایت را در اطراف کلید نگه می دارد. سطح روانی 18000 دلار در طول چهار هفته گذشته، قیمت خاموش شده توسط نشان داده شده است شمع های کم بدن، یک محدوده کاملاً تعریف شده بین پشتیبانی فوق الذکر و 21000 دلار را تشکیل می دهد.

نمودار هفتگی بیت کوین (BTC/USD).

بیت کوین (BTC) با احتیاط جلوتر از CPI ایالات متحده حرکت می کند - دلار آمریکا قدرت نگه می دارد

نمودار تهیه شده توسط تامی دا کوستا با استفاده از TradingView

در حالی که روند نزولی به سرعت از آوریل افزایش یافته است، نمودار روزانه روشی را نشان می دهد که در آن قیمت ها با مجموعه ای از قیمت ها به تثبیت ادامه داده اند. شمع های دوجی حکایت از عدم تصمیم گیری

کشف کردن مبانی تحلیل تکنیکال

پس از بازگشت به پایین ترین سطح ژوئن در 17592 دلار، گاوهای بیت کوین توانستند قیمت ها را در تلاش برای آزمایش مجدد 22000 دلار افزایش دهند. با این حال، پس از صعود موقت به بالای این سطح در روز جمعه، یک گزارش مثبت NFP فشار بیشتری را بر دارایی‌های دیجیتال وارد کرد و حرکت صعودی را محدود کرد.

نمودار روزانه بیت کوین (BTC/USD).

بیت کوین (BTC) با احتیاط جلوتر از CPI ایالات متحده حرکت می کند - دلار آمریکا قدرت نگه می دارد

نمودار تهیه شده توسط تامی دا کوستا با استفاده از TradingView

در بقیه هفته، اگر بازارها انتظار تصمیم گیری بیشتر از نرخ فدرال رزرو را در اواخر این ماه داشته باشند، چاپ CPI یا PPI ایالات متحده بالاتر از حد انتظار می تواند بر قیمت بیت کوین فشار بیشتری وارد کند.

برعکس، چاپ نرمتر و کاهش ترس از رکود ممکن است فرصتی برای بیت کوین فراهم کند تا به بالای 21000 دلار برسد.

— نوشته شده توسط Tammy Da Costa، ​​تحلیلگر DailyFX.com

با تامی در توییتر تماس بگیرید و دنبال کنید: @Tams707

منبع