بیت کوین پس از اینکه حرکت ریسک بر دلار آمریکا سنگین شد، به 20000 دلار می رسد


بیت کوین، BTC/USD، نفت خام، RBA، چشم انداز فنی – نکات صحبت

  • قیمت بیت کوین با تغییر بازارها به سمت ریسک پذیری پس از شروع سه ماهه چهارم بازارهای ایالات متحده افزایش می یابد
  • به نظر می‌رسد که بانک مرکزی استرالیا آماده ارائه آخرین افزایش چرخه 50 واحدی در ثانیه است
  • با افزایش قیمت ها و RSI، BTC/USD آماده حمله به سطوح فنی کلیدی است

توصیه شده توسط توماس وست واتر

پیش بینی AUD رایگان خود را دریافت کنید

چشم انداز سه شنبه آسیا و اقیانوسیه

شاخص های سهام وال استریت یک شبه بالاتر رفتند، دلار آمریکا کاهش یافت و دارایی های ریسکی مانند بیت کوین بالاتر رفتند. آخرین شاخص مدیران خرید (PMI) موسسه مدیریت تامین برای بخش تولید ایالات متحده نشان داد که قیمت‌های پرداخت شده توسط شرکت‌ها در ماه سپتامبر کاهش یافته است. شاخص قیمت های پرداختی ISM از 52.5 در ماه آگوست به 51.7 رسید. این نشان دهنده کاهش فشارهای تورمی است که ممکن است بر شرط بندی های افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تاثیر بگذارد.

شاخص S&P 500 با افزایش 2.59 درصدی بسته شد که در راس آن بخش انرژی بود که رشد چشمگیر 5.81 درصدی را ثبت کرد. پس از انتشار شایعاتی مبنی بر کاهش احتمالی تولید اوپک پلاس در بازارها، قیمت نفت خام WTI و نفت خام برنت افزایش یافت. کارتل نفت در اواخر این هفته در وین تشکیل جلسه می‌دهد و حدس می‌رود که این گروه کاهش تولید 1 میلیون بشکه‌ای در روز (بشکه در روز) را اعلام کند.

تصمیم بانک مرکزی استرالیا در مورد نرخ بهره قرار است در ساعت 03:30 UTC قطع شود. بر اساس نظرسنجی بلومبرگ از اقتصاددانان، اجماع انتظار دارد در نشست امروز نرخ بهره 50 واحد افزایش یابد. معاملات آتی نرخ نقدی با احتمال 62 درصد قیمت گذاری می شوند. با این حال، پس از این جلسه، انتظارات به سمت افزایش‌های کمتر نرخ بهره می‌رود، که می‌تواند بر دلار استرالیا تاثیر بگذارد، زیرا فدرال رزرو نسبتاً جنگ‌طلب به نظر می‌رسد و در اوایل چرخه صعود خود به نظر می‌رسد.

در جاهای دیگر، بازارهای چین عمدتاً به دلیل تعطیلات هفته طلایی روز ملی تعطیل هستند. با توجه به اینکه یوان فراساحلی در این دوره آسیب پذیر است، کاهش ریسک دلار آمریکا یک اتفاق خوشایند برای چین است. اکثر پیش‌بینی‌کنندگان بانک‌ها می‌بینند که با وجود اقدامات اخیر چین برای کنترل ریزش ارز، یوان در بقیه سال به تضعیف ادامه می‌دهد. کره جنوبی قرار است اطلاعات PMI را برای ماه سپتامبر گزارش کند.

کشف کنید که چه نوع معامله گر فارکس هستید

چشم انداز فنی بیت کوین

قیمت بیت کوین به رالی یک شبه پیوست و BTC/USD حدود 2.5 درصد افزایش یافت. منطقه حمایتی حدود 18000 تا 19000 از ماه ژوئن از قیمت ها حمایت کرده است. زمانی که شاخص قدرت نسبی (RSI) به خط مرکزی خود در بازه زمانی روزانه نزدیک می شود، ممکن است یک شکست بالاتر رخ دهد. یک وقفه بالاتر، سطح روانی 20000 و میانگین متحرک ساده 50 و 100 روزه را هدف قرار می دهد.

نمودار روزانه BTC/USD

نمودار، نمودار خط توضیحات به طور خودکار تولید می شود

نمودار ایجاد شده با TradingView

— نوشته شده توسط توماس Westwater، تحلیلگر DailyFX.com

برای تماس با توماس، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @FxWestwater در توییتر

منبع