به نظر می رسد قیمت نفت خام به دلیل ترس از قرنطینه پیش از اوپک پلاس در چین کاهش یافته است. برای WTI کجا؟


نفت خام، چین، کووید-19، اوپک پلاس، کنتانگو، عقب‌نشینی، WTI، برنت – نکات صحبت

  • قیمت نفت خام تحت فشار نگرانی های رشد جهانی است
  • ثروت اقتصادی چین با سیاست ها و محدودیت های مخرب سنجیده می شود
  • بازارهای آتی ممکن است نکاتی را برای مسیر WTI ارائه دهند. آیا WTI پایین ترین سطح خود را خواهد دید؟

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

آینده برای مبتدیان

نفت خام یک شبه به پایین‌ترین حد خود در یک سال گذشته رسید و قبل از بهبودی و پایان بالاتر برای جلسه به پایان رسید. قرارداد آتی WTI به زیر 74 دلار بشکه سقوط کرد در حالی که قرارداد برنت کمتر از 82 دلار بشکه بود.

افزایش نگرانی ها در مورد رشد جهانی ریسک اشتها برای شروع هفته را تضعیف کرد. تداوم پیگیری چین از سیاست کووید-19 صفر موردی خود که مستلزم قرنطینه های گسترده است، مانع از بهبود اقتصادی در آنجا تلقی می شود.

این سیاست به اعتراضات در چندین شهر بزرگ چین منجر شده است. دوشنبه شب، پلیس برای جلوگیری از تظاهرات بیشتر علیه این سیاست سرکوب کرد. گزارش شده است که مقامات در حال بررسی هویت شهروندان در داخل و اطراف مکان‌های کلیدی تظاهرات هستند.

دومین اقتصاد بزرگ جهان واردکننده عظیم انرژی است و تأثیر کاهش رشد اقتصادی در آنجا می تواند بر قیمت نفت خام تأثیر بگذارد.

توصیه شده توسط دانیل مک کارتی

نحوه تجارت نفت

اوپک پلاس روز چهارشنبه تشکیل جلسه می دهد و برخی گمانه زنی ها مبنی بر کاهش تولید بیشتر از آنچه قبلا اعلام شده بود وجود دارد.

آنها قبلا گفته بودند که قصد دارند تولید خود را 2 میلیون بشکه در روز کاهش دهند. با توجه به اینکه کارتل قادر به دستیابی به اهداف سهمیه فعلی خود نیست، اجرای عملی چنین اعلامیه ممکن است دشوار باشد.

معاملات آسیایی شاهد کاهش دوباره قیمت نفت بود که شاید به دلیل حمایت چندین سخنران از فدرال رزرو باشد. این شامل جیمز بولارد، جان ویلیامز و لائل برینارد بود.

موضوع اصلی این سه عضو هیئت مدیره این بود که فدرال رزرو در مبارزه با تورم کار بیشتری برای انجام دارد و شرایط پولی سخت‌تر را در آینده استنباط می‌کند.

پس از بسته شدن نیویورک، توماس بارکین در مصاحبه با بلومبرگ به گروه کر شاهین اضافه شد.

برخی از سرنخ‌ها برای حرکت به سمت پایین ممکن است در برخی از پویایی‌های عرضه و تقاضا باشد. هفته گذشته شاهد سقوط هر دو بازار آتی WTI و برنت بودیم.

Contango زمانی اتفاق می‌افتد که نزدیک‌ترین قرارداد به تسویه حساب ارزان‌تر از قراردادی است که پس از اولین قرارداد تسویه می‌شود. این نشان دهنده تمایل بازار برای تحویل دیرتر و نه زودتر است.

نفت خام WTI، عقب ماندگی/کنتانگو، نوسانات نفت

image1.png

نمودار ایجاد شده در TradingView

— نوشته شده توسط دانیل مک کارتی، استراتژیست برای DailyFX.com

برای تماس با دانیل، از بخش نظرات زیر استفاده کنید یا @DanMcCathyFX در توییتر

منبع